Akcesoria męskie – 5 rzeczy jakie facet MUSI mieć

Akcesoria męskie – 5 rzeczy jakie facet MUSI mieć – Casualism Blog Moda Męska

Dzisiaj we wpisie chciałbym poruszyć temat ciężki dla wielu z nas. Jest to problem, z którym boryka się większość z nas wychodząc z mieszkania. Otóż czy wiecie może jakimi akcesoriami powinien otaczać się mężczyzna na co dzień i co powinien ze sobą nosić, zaś co pozostawić w domu? Jednoznaczną odpowiedź przeczytacie z pewnością poniżej! Dzisiaj akcesoria męskie rozłożone na czynniki pierwsze, czy może być lepszy start tygodnia?

Akcesoria męskie, męskie dodatki, dodatki dla faceta męskie, męskie dodatki do ubrania

Źródło – menz fashion


 

Męski portfel

Mężczyźni są różni. Od zabieganych po spokojnych, poprzez snobów, aż po wyluzowanych. Jednak wszystkich mężczyzn powinno łączyć jedno – posiadanie przy sobie portfela, bez niego akcesoria męskie nie mogłyby zaistnieć. Znam parę osób, które tego punktu nie spełniają i pieniądze oraz ewentualne karty czy drobniaki noszą w kieszeni spodni, co jak dla mnie jest kwestią zupełnie nie do pojęcia. Ci bardziej przebiegli i sprytni zaś noszą swoje karty i dokumenty w dowodzie rejestracyjnym samochodu. To błąd bo dużo przez to tracą.

Portfel prawdziwie męski odznacza się w męskiej garderobie. Jest rewelacyjnym wyrazem naszej płci i jasno kieruje opinie w naszym kierunku. Mężczyzna, któremu zależy na dobrej opinii względem swojej osoby powinien zadbać o ten – niby niewielki – detal, który może zupełnie zmienić postrzeganie naszej osoby. Polecam wszystkim portfel wykonany z naturalnej skóry, który będzie ewidentnie „robił z nas” mężczyznę, który stąpa po ziemi pewnym krokiem i lubi otaczać się ekskluzywnymi materiałami – w końcu „skóra w małym portfelu to przecież zbytek”.


Męskie okulary

Akcesoria męskie, męskie dodatki, dodatki dla faceta męskie, męskie dodatki do ubrania

Źródło – Valentino.

W dobie ładnych, skórzanych toreb mamy miejsce na przenoszenie paru drobiazgów, które potrafią uratować nam tyłek. Okulary przeciwsłoneczne są jednym z nich, który to z pewnością się opłaci. Noszenie ze sobą okularów jest wyrazem zadbania o zdrowie oraz wizerunek poprzez przezorność i jestem pewien, że większość z Was nie byłoby w stanie znaleźć aż tak wiele zastosowań dla niby pospolitych okularów. Akcesoria męskie i okulary to jedność, z której warto skorzystać w najlepszy dla siebie sposób.

Po pierwsze – pogoda bywa różna i potrafi z minuty na minutę zmienić się diametralnie, więc okulary mogą przydać się dosłownie zawsze. Faktem wartym podkreślenia jest także to, że w zimie – o ironio – takie okulary są niezwykle ważne, bo słońce będąc stale blisko horyzontu (w zimie słońce nie osiąga zenitu) potrafi mocno razić w oczy. Po drugie – okulary mogą zakryć nasze oczy. Oczy mają to do siebie, że czasami potrafią wyglądać niewyjściowo, gdy wstaniemy zbyt późno, gdy pojawi nam się na oku niespodziewany gość czy gdy pójdziemy na pogrzeb bliskiej nam osoby. Po trzecie zaś, okulary świetnie podnoszą samoocenę przez zakrycie zwierciadła naszej duszy – oczu. Wielu z nas zyskuje mnóstwo pewności siebie z okularami na nosie i jest to niezaprzeczalny fakt, który warto wykorzystać gdy idziemy w miejsce, w którym nie czujemy się pewnie. Przykładowo dla ludzi obawiających się tłumów w pociągu czy w komunikacji miejskiej – a takich ludzi jest wbrew pozorom sporo.


Zegarek męski

Mówiąc sformułowanie „akcesoria męskie” z automatu myślimy o zegarku – i tak ma być! Zegarek to jedyna biżuteria męska na jaką możemy sobie pozwalać na co dzień – i warto z tego skorzystać. Naręczny zegarek

Akcesoria męskie, męskie dodatki, dodatki dla faceta męskie, męskie dodatki do ubrania

Źródło – Omega

to naprawdę wdzięczna rzecz, którą każdy z nas powinien posiadać w ilości minimum jednej sztuki na każdą okazję. Kobiety w przeciwieństwie do nas mogą bawić się różnymi pierdółkami, od kolczyków poprzez naszyjniki czy pierścionki, aż do malowania paznokci. Mają dzięki temu dodatkową zabawę. My zaś mamy jedynie zegarki – i wykorzystajmy to w stu procentach.

Warto zauważyć, że zegarek ma swoją niewątpliwą zaletę w postaci bardzo pieczołowitego wykonania, jest bardzo skomplikowany i sprawia radość nawet samą wiedzą, że posiadamy go na ręce. Nie wymuszajmy na sobie jednak zakupu zegarka droższego niż taki, na jaki nas stać i na jaki czujemy chęci. Zegarki to kolejne hobby, które może nas wkręcić na tyle mocno, że wyciśnie z nas wszystkie pieniądze jakie posiadamy. Jest to hobby drogie, dla którego górną granicą cenową jest „sky is the limit”.

Nie bójmy się marek typowo „fashion”, które z pewnością nie mogą pochwalić się dobrym mechanizmem, ale przynajmniej wpadają w nasz gust. Wielu zegarkowych „freaków” odradza marki modowe jako zupełnie zbędne, przepłacone i całkowicie nie nadające się do noszenia. Nic bardziej mylnego. Ci ludzie patrzą na zegarki okiem profesjonalisty więc owszem, z pewnością jakość wykonania mechanizmu i koperty nie jest warta ceny i łatwo kupić lepiej wykonany znanej firmy zegarkowej, ale…noszącemu się podoba właśnie ten zegarek „fashion”. Nie spodoba się diver od Seiko czy klasyk od Orienta – temu komuś podoba się Armani czy DKNY i basta. I właśnie o to chodzi, kupuj to czego oczekujesz, a nie to co zostało Ci podane na tacy jako jedyny i właściwy wybór. Osobiście nie pałam aż takim zainteresowaniem co do mechanizmu zegarków, więc patrzę na nie głównie swoim okiem. Inni zaś mogą wygląd olewać dając 100% zainteresowania mechanizmowi. Jedno i drugie jest właściwe więc dajmy pożyć osobom, które nie zgadzają się z naszymi wytycznymi.


Telefon

Akcesoria męskie, męskie dodatki, dodatki dla faceta męskie, męskie dodatki do ubrania

Źródło – Sonymobile

Każdy z nas potrzebuje kontaktu ze światem i nie ma w tym nic dziwnego. Wiele dekad temu, kiedy ludzie na przystankach czytali gazety z pewnością nie przypuszczali, że świat się zmieni w takim stopniu. Teraz telefon należy do grupy w postaci akcesoria męskie – i nie ma zmiłuj, telefon stał się biżuterią. Teraz jednak, kiedy wszyscy do tego przywykliśmy telefony nam spowszedniały i nie doceniamy już nowinek, które docenialiśmy 10 lat temu, gdy pierwsze telefony zaczynały wchodzić pod strzechy. Dobry telefon dla wszystkich z nas będzie czymś zgoła innym. Dla osoby, która czas spędza na graniu w kieszonkowe gry będzie potrzebny telefon inny niż dla osoby, która telefonem cyka fotki na ulicy. Z tego względu wyłonienie zwycięzcy nigdy nie będzie oczywiste.

Akcesoria męskie, męskie dodatki, dodatki dla faceta męskie, męskie dodatki do ubrania

Źródło – Sonymobile

Jednak jest jedna, nad wyraz ważna sprawa – zdjęcia. W dobie Instagramów, Tumblrów czy innych Facebooków zdjęcia stały się czynnikiem zdecydowanie ważniejszym niż słowa. Ludzie powoli odchodzą od słowa pisanego do słowa wyrażonego zdjęciem – i widać to po kapitulacji książek wobec ekranów telewizyjnych. Nie ma w tym nic złego, bo czasy prą do przodu i porównywanie nas do ludzi sprzed półwiecza jest totalnie bez sensu. Zdjęcia to symbol naszych czasów, warto więc na ten akurat element poświęcić sporo czasu, bo z pewnością każdy z nas taki aparat wykorzysta wielokrotnie.

Wedle wszystkich recenzentów najlepszy aparat w smartfonie firmy Sony to na ten moment Sony Xperia XZ Premium – i w zamian otrzymała bardzo wysoką pozycję w DXOMark z wynikiem 83 punktów! Wynik jest bardzo dobry i różnice o kilka punktów w przypadku zdjęć ze smartfona nie są miarodajne na tyle, by na ich podstawie decydować o zakupie. To co zaś osobiście oceniam nad wyraz wysoko to to, że ten telefon ma Slow-Motion w ilości…960 klatek na sekundę! To dla mnie kosmos i mimo, iż mam w aktualnym telefonie „raptem” 240 fps to bawiłbym się nim, oj bawiłbym się. Niestety ostatnimi czasy nie miałem telefonu Sony w dłoni już od lat, ale wierzę recenzentom mówiącym o jakości zdjęć. Osobiście cenię sobie tę firmę przez sentyment ze względu na lata wstecz, kiedy to Sony było dla mnie synonimem rewelacyjnego wykonania i godnej zaufania jakości. Na moje nieszczęście teraz i one posiadają system Android, wiec nie skorzystam z ich oferty w tym momencie, jednak nie skreślam ich całkowicie. Być może do grona OSów wpadnie jakiś nowy gracz, który pchnie wszystko do przodu.

Jeśli więc „jara nas” najlepszy smartfon do zdjęć od Sony to jak najbardziej warto wykorzystać swoje chęci i kupić najnowszy i bardzo ładny model XZ Premium.


Torba męska

Akcesoria męskie, męskie dodatki, dodatki dla faceta męskie, męskie dodatki do ubrania

Źródło – imgur.com

Torba to coś, bez czego praktycznie się nie ruszam i mimo, iż często noszę tam zupełnie zbędne rzeczy to skórzana torba tak mi się podoba, że nie odpuszczę. To jeden z tych „Detali”, które potrafią zupełnie, ale to zupełnie zmienić o nas zdanie i pozycję jaką mamy w oczach obserwujących nas ludzi. Ogromny kawał pięknej, dobrze wykonanej torby przykładowo ze skóry rzuca się w oczy niczym przegrana rzuca się na Najmana i wywołuje świetne komentarze.

Torba wyróżni się mocno z grona bezwartościowych „siat na zakupy”, którymi zalana jest cała ulica. W ich przypadku nie są to akcesoria męskie, tylko reklamówki/siatki męskie. Warto z tego faktu skorzystać biorąc do ręki codziennie świetnej jakości torbę, w szczególności wersję skórzaną. Mimo, iż nasz styl może być skrajnie casualowy, może nawet być i rockowy – bez znaczenia. Zawsze z torbą skórzaną taki zestaw będzie wyglądał o wiele lepiej, bo w przeciwieństwie do wielu akcesoriów ten jest dobry zawsze i wszędzie – nigdy nie wywoła złych skojarzeń lub opinii. Skorzystajmy z tego i dobierzmy torbę, która uzupełni naszą codzienność w idealny sposób. Osobiście polecam zdecydowanie torbę skórzaną.

Adrian / The-Bigwig

Akcesoria męskie – 5 rzeczy jakie facet MUSI mieć – Casualism Męska Moda Blog

Akcesoria męskie – 5 rzeczy jakie facet MUSI mieć
4.68 z 25 ocen

    ADD YOUR COMMENT