Atrakcje Krakowa

Atrakcje Krakowa – Casualism Blog Moda Męska

Kocham Kraków i mimo mojego rozstania z nim na parę dobrych lat powróciłem stęskniony. Parę lat to zdecydowanie dla mnie zbyt wiele i zarówno Warszawa, jak i Poznań nie są miastami, gdzie należy moje serce. Ono pozostało w Krakowie, a ja wreszcie mogę powiedzieć, że znowu jestem Krakowianinem. I to rodowitym! Dzisiaj oprowadzę przyjezdnych po ciekawych miejscach wartych odwiedzenia. Będzie ciekawie, bo atrakcje Krakowa są praktycznie niezliczone. Zobaczcie!

Wpis sponsorowany przez HistoryLand.pl

Wiele lat temu, gdy opuszczałem to miasto wiedziałem w głębi serca, że źle robię – że mimo mojego pociągu do innych miast koniec końców zatęsknię i nigdzie nie poczuję się jak w domu. Okazało się to faktem absolutnym, a ja wracam z podkulonym ogonem i przyznaję rację także znajomym. Mówili, że wrócę – wróciłem, mówili, że zatęsknię – zatęskniłem. Jednak detoks od tego miasta okazał się potrzebny, bo dopiero teraz doceniam jego klimat i codzienność, która mi w tym miejscu bardzo odpowiada.

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Teatr Słowackiego. Przepiękna bryła.

Czym jest Kraków? Niesamowitym miejscem, które klimatem bije inne polskie miasta i nie pozostawia na nich suchej nitki. Każdy róg w centrum miasta uderza swoim charakterem i mimo usilnych starań budowniczych idiotów dalej zachowuje swój klimat. Wielu z nich stara się naprowadzić Kraków na tą samą drogę co każde inne miasto – nowoczesność i minimalizm. W przypadku Krakowa to droga skazana na porażkę bo oszklone budynki wyglądają katastrofalnie źle w towarzystwie pięknego budownictwa starego typu. Nie cierpię nowoczesności w Krakowie tak mocno, jak nie cierpię klasyki w Tokio, ale przejdźmy do rzeczy…Chyba największa atrakcja Krakowa – Stare Miasto

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Piękny Krakowski Rynek – coś cudownego.

To miejsce, które trzeba zobaczyć niezależnie od dyspozycji czasowej – to po prostu przymus niczym poranne jedzenie i atrakcje Krakowa, bez tego miejsca byłyby dosłownie niczym. Pominięcie tej atrakcji to grzech, który może wywołać nieprzyjemne odczucia żołądkowe i odwdzięczyć się bólem sumienia. Stare Miasto czyli cały rynek z wszelkimi jego przybytkami to kwintesencja Krakowa, cudowny klimat i niesamowity charakter mimo hałd turystów, których mijamy na tony. Warto spędzić tam minimum parę godzin, żeby przejść tę dzielnicę na spokojnie i bez pośpiechu, wtedy wyciągniemy z tego miejsca najwięcej ile się da. Nie ma nic gorszego niż oglądanie tak pięknych budynków w biegu. Krakowski Rynek to jedyne miejsce gdzie gołębie nie psują scenerii. Zdziwicie się ich „otwartością”, a może bezczelnością?

Przeczytaj koniecznie ->  Prezent na Walentynki 2018 - FAJNE


Atrakcje Krakowa bez tego miejsca? Przepiękny Wawel

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Wielkość Wawelu bardzo ciężko pokazać. To trzeba zobaczyć na własne oczy. No i po zdjęciu nie widać, że za plecami mamy jedną z głównych arterii miasta, po prawej z resztą także…

Wiem wiem, jestem nieco wtórny i każdy o tym miejscu wie, ale co Wam poradzę? Przecież Wawel to kurde forteca w centrum bardzo dużego miasta. Czy może być w nowoczesnej historii coś bardziej abstrakcyjnego niż właśnie to? Cudowny moloch, w którym każda deseczka i każda cegiełka tworzy historię, której nie sposób zgubić. Gdyby Kraków miał przestać istnieć to najbardziej żal byłoby mi starych budowli z niesamowitą historią za plecami. Nowe budynki mogą nie istnieć, ale od Wawelu i Starego Miasta wara na zawsze! Człowieka ogarnia niesamowite uczucie, gdy przejeżdża samochodem przez Most Grunwaldzki, a po naszej lewej stronie jadąc w Dietla znajduje się przepiękny moloch z cegły. Wielki, rozłożysty, stary i „pełny”, działający! W centrum miasta!Kazimierz jako ciekawa i niespotykana atrakcja Krakowa

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Plac Wolnica jest naprawdę urokliwy, ale w szczególności warto odwiedzić kawiarnie i restauracje wokoło.

Wiele lat temu ludzie jakby zapominali o tym miejscu dając pierwszeństwo Staremu Miastu, teraz może role się nie odwracają, ale Kazimierz jest stałym punktem na mapie turystycznej tego miasta. To piękne miejsce z wąskimi uliczkami, starymi budynkami i paroma synagogami, które warto odwiedzić. Oczywiście mając na uwadze to, że to dzielnica Żydowska. To, z czego słynie Kazimierz to świetne restauracje, kluby i kawiarnie wokół Placu Wolnica i z samego tego powodu chętnie odwiedzam to miejsce.Kawiarnie i restauracje to prawdziwa atrakcja Krakowa

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Dynia

W Krakowie klimat tworzą nie tylko budynki, ale także niesamowite kawiarnie i restauracje, które aż biją klimatem i charakterem. W Krakowie każde miejsce wygląda lepiej i to niezależnie od gałęzi gospodarki czy handlu, a restauracje to absolutny majstersztyk! Warto odwiedzić większość z nich i zostawić Krakowiakom parę złotych, w końcu warto płacić ludziom, gdy coś jest tego warte. Ja mimo odwiedzenia dziesiątek restauracji nie mam zamiaru podawać tu nazwy żadnej z nich, bo każdy z nas cieszy się z innych rozwiązań. Każdego cieszą inne smaki i inne wystroje więc ciężko trafić w miejsce, które spodoba się każdemu. Gdyby takie istniało to z pewnością wiedzielibyśmy o tym czytając ogólnopolską prasę 😉 Dlatego warto poświęcić parę chwil ze swojego całego życia i robić rekonesans chodząc w weekendy do nowych, ciekawych miejsc. Polecam!

Przeczytaj koniecznie ->  Sukienka na prezent dla kobiety? Sprawdź, co wybrać


Historia dla dzieci – Atrakcje Krakowa dla młodzieży

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Wszystkie makiety wykonane są z dbałością o naprawdę najmniejsze szczegóły.

Kraków słynie ze swojej przeszłości i może bez problemów szczycić się swoją historią. Sam Kraków niewiele musi robić, by w dalszym ciągu być stolicą historii Polski, świadczą o tym niebagatelne zabytki i niesamowite wprost atrakcje turystyczne. Warto ten fakt pokazać również najmłodszym.

Z dzieciakami warto – i to koniecznie – odwiedzić miejsce, które przybliży im nieco Polskę sprzed wieków. Dzieci chłoną wiedzę z przyjemnością, ale wiedzę wyłącznie taką, która jest nauką przez zabawę. Wtedy dzieci (a wręcz nie tylko dzieci) są zaangażowane i z przyjemnością poświęcają się czemuś nowemu – wiedzy bez przymusu. Tak jest z miejscem o nazwie HistoryLand. To obiekt, który pozwoli dzieciom zaangażować się w ciekawie podaną historię, bo w sposób maksymalnie interaktywny i fajnie angażujący. Przez hełmy, przez efekty 3D czy piękne scenerie ułożone łącznie z miliona kloców Lego! Dzieci przyswajające wiedzę jako zabawę uczą się najlepiej bo nie oceniają jej jako przymus, warto z tego faktu skorzystać chcąc dziecku przybliżyć nieco losy Polski. Wasze dziecko z pewnością będzie wdzięczne za tak spędzony czas i myślę, że chcąc skosztować wiedzy oraz zabawy nie ma dla dzieci lepszego miejsca. W końcu atrakcje dla młodzieży również muszą być coś warte, czyż nie?!

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Świetna perspektywa na oglądanie bitew, warto to zobaczyć.

Adrian / The-Bigwig

Atrakcje Krakowa – Casualism Blog Męska Moda

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *