Atrakcje Krakowa

Atrakcje Krakowa – Casualism Blog Moda Męska

Kocham Kraków i mimo mojego rozstania z nim na parę dobrych lat powróciłem stęskniony. Parę lat to zdecydowanie dla mnie zbyt wiele i zarówno Warszawa, jak i Poznań nie są miastami, gdzie należy moje serce. Ono pozostało w Krakowie, a ja wreszcie mogę powiedzieć, że znowu jestem Krakowianinem. I to rodowitym! Dzisiaj oprowadzę przyjezdnych po ciekawych miejscach wartych odwiedzenia. Będzie ciekawie, bo atrakcje Krakowa są praktycznie niezliczone. Zobaczcie!

Wpis sponsorowany przez HistoryLand.pl

Wiele lat temu, gdy opuszczałem to miasto wiedziałem w głębi serca, że źle robię – że mimo mojego pociągu do innych miast koniec końców zatęsknię i nigdzie nie poczuję się jak w domu. Okazało się to faktem absolutnym, a ja wracam z podkulonym ogonem i przyznaję rację także znajomym. Mówili, że wrócę – wróciłem, mówili, że zatęsknię – zatęskniłem. Jednak detoks od tego miasta okazał się potrzebny, bo dopiero teraz doceniam jego klimat i codzienność, która mi w tym miejscu bardzo odpowiada.

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Teatr Słowackiego. Przepiękna bryła.

Czym jest Kraków? Niesamowitym miejscem, które klimatem bije inne polskie miasta i nie pozostawia na nich suchej nitki. Każdy róg w centrum miasta uderza swoim charakterem i mimo usilnych starań budowniczych idiotów dalej zachowuje swój klimat. Wielu z nich stara się naprowadzić Kraków na tą samą drogę co każde inne miasto – nowoczesność i minimalizm. W przypadku Krakowa to droga skazana na porażkę bo oszklone budynki wyglądają katastrofalnie źle w towarzystwie pięknego budownictwa starego typu. Nie cierpię nowoczesności w Krakowie tak mocno, jak nie cierpię klasyki w Tokio, ale przejdźmy do rzeczy…Chyba największa atrakcja Krakowa – Stare Miasto

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Piękny Krakowski Rynek – coś cudownego.

To miejsce, które trzeba zobaczyć niezależnie od dyspozycji czasowej – to po prostu przymus niczym poranne jedzenie i atrakcje Krakowa, bez tego miejsca byłyby dosłownie niczym. Pominięcie tej atrakcji to grzech, który może wywołać nieprzyjemne odczucia żołądkowe i odwdzięczyć się bólem sumienia. Stare Miasto czyli cały rynek z wszelkimi jego przybytkami to kwintesencja Krakowa, cudowny klimat i niesamowity charakter mimo hałd turystów, których mijamy na tony. Warto spędzić tam minimum parę godzin, żeby przejść tę dzielnicę na spokojnie i bez pośpiechu, wtedy wyciągniemy z tego miejsca najwięcej ile się da. Nie ma nic gorszego niż oglądanie tak pięknych budynków w biegu. Krakowski Rynek to jedyne miejsce gdzie gołębie nie psują scenerii. Zdziwicie się ich „otwartością”, a może bezczelnością?

Przeczytaj koniecznie ->  Rozwiązanie konkursu TAILOR STORE!


Atrakcje Krakowa bez tego miejsca? Przepiękny Wawel

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Wielkość Wawelu bardzo ciężko pokazać. To trzeba zobaczyć na własne oczy. No i po zdjęciu nie widać, że za plecami mamy jedną z głównych arterii miasta, po prawej z resztą także…

Wiem wiem, jestem nieco wtórny i każdy o tym miejscu wie, ale co Wam poradzę? Przecież Wawel to kurde forteca w centrum bardzo dużego miasta. Czy może być w nowoczesnej historii coś bardziej abstrakcyjnego niż właśnie to? Cudowny moloch, w którym każda deseczka i każda cegiełka tworzy historię, której nie sposób zgubić. Gdyby Kraków miał przestać istnieć to najbardziej żal byłoby mi starych budowli z niesamowitą historią za plecami. Nowe budynki mogą nie istnieć, ale od Wawelu i Starego Miasta wara na zawsze! Człowieka ogarnia niesamowite uczucie, gdy przejeżdża samochodem przez Most Grunwaldzki, a po naszej lewej stronie jadąc w Dietla znajduje się przepiękny moloch z cegły. Wielki, rozłożysty, stary i „pełny”, działający! W centrum miasta!Kazimierz jako ciekawa i niespotykana atrakcja Krakowa

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Plac Wolnica jest naprawdę urokliwy, ale w szczególności warto odwiedzić kawiarnie i restauracje wokoło.

Wiele lat temu ludzie jakby zapominali o tym miejscu dając pierwszeństwo Staremu Miastu, teraz może role się nie odwracają, ale Kazimierz jest stałym punktem na mapie turystycznej tego miasta. To piękne miejsce z wąskimi uliczkami, starymi budynkami i paroma synagogami, które warto odwiedzić. Oczywiście mając na uwadze to, że to dzielnica Żydowska. To, z czego słynie Kazimierz to świetne restauracje, kluby i kawiarnie wokół Placu Wolnica i z samego tego powodu chętnie odwiedzam to miejsce.Kawiarnie i restauracje to prawdziwa atrakcja Krakowa

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Dynia

W Krakowie klimat tworzą nie tylko budynki, ale także niesamowite kawiarnie i restauracje, które aż biją klimatem i charakterem. W Krakowie każde miejsce wygląda lepiej i to niezależnie od gałęzi gospodarki czy handlu, a restauracje to absolutny majstersztyk! Warto odwiedzić większość z nich i zostawić Krakowiakom parę złotych, w końcu warto płacić ludziom, gdy coś jest tego warte. Ja mimo odwiedzenia dziesiątek restauracji nie mam zamiaru podawać tu nazwy żadnej z nich, bo każdy z nas cieszy się z innych rozwiązań. Każdego cieszą inne smaki i inne wystroje więc ciężko trafić w miejsce, które spodoba się każdemu. Gdyby takie istniało to z pewnością wiedzielibyśmy o tym czytając ogólnopolską prasę 😉 Dlatego warto poświęcić parę chwil ze swojego całego życia i robić rekonesans chodząc w weekendy do nowych, ciekawych miejsc. Polecam!

Przeczytaj koniecznie ->  Ciekawostki o mnie - Część I


Historia dla dzieci – Atrakcje Krakowa dla młodzieży

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Wszystkie makiety wykonane są z dbałością o naprawdę najmniejsze szczegóły.

Kraków słynie ze swojej przeszłości i może bez problemów szczycić się swoją historią. Sam Kraków niewiele musi robić, by w dalszym ciągu być stolicą historii Polski, świadczą o tym niebagatelne zabytki i niesamowite wprost atrakcje turystyczne. Warto ten fakt pokazać również najmłodszym.

Z dzieciakami warto – i to koniecznie – odwiedzić miejsce, które przybliży im nieco Polskę sprzed wieków. Dzieci chłoną wiedzę z przyjemnością, ale wiedzę wyłącznie taką, która jest nauką przez zabawę. Wtedy dzieci (a wręcz nie tylko dzieci) są zaangażowane i z przyjemnością poświęcają się czemuś nowemu – wiedzy bez przymusu. Tak jest z miejscem o nazwie HistoryLand. To obiekt, który pozwoli dzieciom zaangażować się w ciekawie podaną historię, bo w sposób maksymalnie interaktywny i fajnie angażujący. Przez hełmy, przez efekty 3D czy piękne scenerie ułożone łącznie z miliona kloców Lego! Dzieci przyswajające wiedzę jako zabawę uczą się najlepiej bo nie oceniają jej jako przymus, warto z tego faktu skorzystać chcąc dziecku przybliżyć nieco losy Polski. Wasze dziecko z pewnością będzie wdzięczne za tak spędzony czas i myślę, że chcąc skosztować wiedzy oraz zabawy nie ma dla dzieci lepszego miejsca. W końcu atrakcje dla młodzieży również muszą być coś warte, czyż nie?!

Atrakcje Krakowa, krakowskie atrakcje, jakie atrakcje kraków, krakow odwiedzić

Świetna perspektywa na oglądanie bitew, warto to zobaczyć.

Adrian / The-Bigwig

Atrakcje Krakowa – Casualism Blog Męska Moda

Atrakcje Krakowa
4.8 z 24 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *