Biała marynarka?

Casualism Blog Moda Męska – Biała marynarka

No i stało się. Mimo moich usilnych prób uniknięcia marynarki w ciężkim kolorze bieli i mnie dopadła chęć zakupu takowej. Cóż, biała marynarka to jak dla mnie temat trudny, ale dający wprost naprawdę piękne efekty jeśli zostanie zestawiona dobrze i poprawnie. Dzisiaj to ja spróbuję z nią „zawalczyć”, zapraszam do wpisu oglądania i wpisu przeczytania.

1 2

Marynarka to wyrób firmy Blend, który zdecydowałem się kupić z kilku względów. Pierwszy – to iście swobodny materiał, który „gra” mi z jej kolorem. Biel na marynarce łatwo unieść, gdy materiał z którego jest wykonana cechuje się pełnia swobody, tak jak marynarka dzisiejsza wykonana z połączenia lnu i bawełny. Totalnie casualowe połączenie, które nieco poprawia jej użytkowość. Drugą kwestią decydującą o jej wyborze był fakt, jak ta marynarka leży, a leży bardzo dobrze. Mimo pewnych uchybień producenta jak zbyt wysoko osadzony guzik i moim lenistwem w postaci zbyt długich rękawów – nie mogę się przyczepić do niczego.

3 4

Pod spodem błękitna koszula, która jak dla mnie barwą idealnie wpasowała się w kolor marynarki. Jest jasna, delikatna, świetnie wygląda zarówno pod spodem jak i gdy marynarkę (oraz krawat) zdejmę w ramach absolutnych upałów. Co zaś do upałów. Było mi oczywiście za gorąco 😉

5 6

Na nogach spodnie od garnituru. Przyznam się Wam, że nad wyborem spodni zastanawiałem się dokładniej niż kiedykolwiek. Ciężko było mi dobrać je tak, bym był w pełni zadowolonym. Te spodnie nieco rozrzedziły granicę między swobodą a formalnością, bo ich wełniany, gładki materiał zupełnie przeczy materiałowi marynarki. Czy jest dobrze? Moim zdaniem jest!

8

Monki z Zary to zaś mój wybór „jedyny”, gdy na piedestale stawiam szeroko pojęty styl włoski, a niezapięciem typowych dla tego fasonu klamerek dopełniam ten…”look”. Oczywiście bez skarpetek.

Jako akcesoria – na jednym nadgarstki widzimy sznureczek z metalowymi kulkami od SheHeBracelets, a na drugiej bransoletki znikąd ;). Krawat we wzór groszków od Prady, a w kieszonce piersiowej poszetka w grochy.

Marynarka – Blend, Podobna TUTAJ i TUTAJ

Koszula – Lacoste, Podobna TUTAJ

Spodnie – Paul Smith, Podobne TUTAJ

Monki – Zara, Podobne mamy TUTAJ

Krawat – Prada, Podobny jest TUTAJ

9

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Biała marynarka?
4.73 z 33 ocen

    ADD YOUR COMMENT