Buty chukka – Album

Casualism – Blog Moda Męska – Buty Chukka

Buty typu chukka, czy też desert shoes to jedne z najbardziej uniwersalnych butów na przejściowe sezony, jakiego to odpowiednikiem jesteśmy teraz darzeni przez matkę naturę. Mamy więc niezbyt urodziwą jesień, w ramach której możemy znaleźć zastosowanie dla jednych z lepszych „wyższych” półbutów, bo trzewikami nazwać ich nie mogę.

Jest więc krótko, ale miejmy nadzieję inspirująco dla niektórych z Was, którzy na ten moment takich butów nie posiadają. Wbrew pozorom ich zastosowanie jest dzięki kolorom i fakturom skóry niezwykle szerokie. Streetwear, czy workwear, bądź nawet i styl formalny – zupełnie różne bieguny, ale wśród nich zastosowanie znajdzie również i taki rodzaj obuwia.

Chukka Inspiration


Bardzo ważne jednakże jest dopasowanie ich do reszty stroju. Jak widzicie posiadam wyłącznie dwie pary wykonane z jasnej skóry zamszowej (no…już jedną) i tę kolorystykę i formę zdecydowanie dobrze oceniam. Są bardzo swobodne i mogą służyć jako codzienne ogumienie. Warto jednakże zaopatrzyć się w wersję podobną formą, ale nieco wyżej w hierarchii formalności – więc taką, która wykonana jest z czarnej skóry licowej. Teraz znalazłbym dla nich bardzo szerokie zastosowanie i zapewne kiedyś taki typ zostanie zakupiony.

Kilka z moich zestawów (kliknięcie na zdjęcie kieruje do wpisu):

 

A tutaj deserty dostały dawkę farby

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Buty chukka – Album
4.33 z 6 ocen

    ADD YOUR COMMENT