Spodnie cargo / bojówki z marynarką dwurzędową?!

Casualism – Moda Męska Casual – Spodnie cargo

Can be done!

Dzisiaj prezentuję nowe spodnie cargo + marynarkę, której przeróbek dokonałem własnoręcznie i jestem z tego powodu dumny. Cały zestaw jest mocno nieszablonowy.

Od zawsze lubiłem to, czemu aktualnie hołduję – czyli maksymalny luz w stylowym wydaniu. Czasy są takie, że dreskod się mocno rozluźnił i nawet w ubraniu takim jak ten, który dzisiaj mam na sobie – mogę się czuć mocno overdressed, czyli ubrany bardziej formalnie niż większość ludzi dookoła. Połączenie rzeczy, które na mnie widzicie jest moją osobowością – pasuje mi zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Połączenie maksymalnie rugged spodni cargo, czyli jakże popularnych bojówek, z casualową wersją marynarki dwurzędowej jest dość niezbyt często spotykane.
Idąc od góry, jak zwykle z resztą. Marynarka, którą już tutaj widzieliście poddałem własnoręcznej metamorfozie. Musiała ją przejść. Jej wygląd bezpośrednio po zakupie nie dawał mi chęci z jej użytkowania. Czułem się przytłoczony. Choć – muszę napomknąć – że wedle rozmiarówek, wymiarów i wszelkich innych znaków na niebie i ziemi – był to mój rozmiar. Ale nie czułem się w niej swobodnie. Materiał ze względu na swoją miękkość był „wiszący”, guziki zbyt ciemne, a rękawy zbyt długie i obszerne. Zdecydowałem – trzeba coś z tym zrobić. Najłatwiejszym celem, który obrałem by ją wytaliować było przesunięcie guzików. Udało się to zrobić bez jakichkolwiek uszczerbków na materiale. Założyłem ładne białe, niejednolite, udające masę perłową guziki, tym samym mocno ją odformalniając.  Zwęziłem także rękawy, były zdecydowanie zbyt szerokie.Ale tu też podkreślam, że w odczuciu jej „szerokości” dominuje zapewne materiał. Gdyby te same wymiary przełożyć na marynarkę tweedową – okazałoby się zapewne, że jest zbyt ciasna. Po zwężeniu rękawów wziąłem się za ich mankiety, skróciłem więc długość rękawów o dobre parę centymetrów. Oczywiście dziurki były prawdziwe, przecięte, tak więc jest tutaj parę spraw do zaakceptowania jako wady, których nie sposób było zatuszować. Ostateczną przeróbką z kolei było skrócenie marynarki. Po zakupieniu dwurzędówki w Zarze, która jest sporo krótsza zauważyłem, że moje ciało lepiej prezentuje w krótszej, bardziej kusej marynarce. Fakt wygląda tak. Wedle kanonów i „zasad”, ta marynarka jest zbyt krótka, tak ja wiem. Ale kanony i zasady można włożyć między bajki, jeśli nasze ciało i jego proporcje dyktują lepsze dla naszej fizyczności (oraz psychiki) ubranie, w którym czuć będziemy się genialnie. Jest to coś postawione w moim umyśle zdecydowanie wyżej, niż zasady, które bardziej w tym wypadku mi szkodzą. Nie założyłem poszetki, nie pasowała mi jej obecność w tym zestawie.

Na nogach najnowszy nabytek, czyli spodnie o kroju cargo. Zdecydowanie zapomniałem o ich istnieniu, aż do momentu gdy wstąpiłem do jednej z sieciówek, tym razem Pull & Bear. Oczywiście od razu jak je zobaczyłem – stały się moją własnością. Zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Są cholernie wąskie, jeśli chcecie je kupić – pamiętajcie o tym. Na dole mają 16 cm :) Stopa wchodzi ledwo ledwo, ale jak wejdzie – są jak dla mnie genialnie dopasowane. Jestem zadowolony!

A stopy to moje ulubione monki z Zary. Cholera, im częściej ich używam tym lepsze się stają. Zdecydowanie jedne z najwygodniejszych butów jakie posiadam.

Casualism – Moda Męska Casual
~The-Bigwig
Spodnie cargo / bojówki z marynarką dwurzędową?!
4 z 6 ocen

    ADD YOUR COMMENT