Czarny płaszcz męski - Casualism Blog o Męskiej Modzie Czarny płaszcz męski - Casualism Blog o Męskiej Modzie

Czarny płaszcz męski

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Czarny płaszcz męski

W dzisiejszym niezwykle krótkim wpisie poruszę lekko patykiem temat rzekę, czarny płaszcz męski. Czy czarny płaszcz można nosić w casualu? Czy skomponuje się dobrze z garderobą?

Płaszcz męski Płaszcz męski czarny

Otóż tak, czarny płaszcz komponuje się dobrze jeśli pozostałe części składowe zestawu będą „dobre”. Nie mówię tu bynajmniej wyłącznie o skrajnej elegancji, choć z nią w kwestii tego płaszcza jest zdecydowanie najłatwiej. W końcu czarny, męski wełniany płaszcz w zestawie z grafitowym garniturem będzie wyglądał wieczorem zjawiskowo i na pewno ciężko tu o jakiekolwiek większe pomyłki jeśli znamy się na dopasowaniach i tworzeniu fajnych zestawień. (mój ma za długie rękawy, w tym tygodniu idzie do krawcowej, nie patrzcie więc na ten element)

Czarny płaszcz męski Czarny płaszcz męski

Za to gdy mowa o casualu – jest zupełnie inaczej, zestawienie czarnego płaszcza w swobodnej garderobie nie jest proste i wymaga nieco więcej przemyśleń niż tworzenie zestawu formalnego. Jak więc to zrobić? Najlepiej gdy nasza garderoba jest nastawiona w tej sytuacji bardziej rockowo i „zawadiacko”, gdy więc często nosimy czarne lub szare jeansy z dziurami, a na górze – bluzy lub ciekawe swetry. Gdy na głowę założymy nieformalną, czarną czapkę bez nadruków, a na dłonie rękawiczki bez palców. Gdy stopy ozdobimy derbami lub butami typu chelsea. Styl tego typu zwiąże się z czernią płaszcza w bardzo fajny i bardzo charakterystyczny dla jednego stylu sposób. Nie będzie tu widać ani grama zgrzytu i całość zestawienia zapewne zostanie dobrze oceniona nawet przez niezaznajomione z modą osobowości. Pamiętajmy tylko, że najważniejszy jest umiar i dobry smak i gdy całość zestawu będzie monochromatyczna, a żadna z rzeczy na naszym torsie nie będzie przesadnie walczyć o atencję i wyróżniać się z „cichego” tłumu reszty stroju.

Czarny płaszcz męskiCzarny płaszcz męski

Wybaczcie tę krótką notkę i brak wczorajszych kolaży, ale sobotni wieczór z prawdziwą, wywołującą nudności i wymioty (z bólu) migreną nie pozwolił mi praktycznie wstać z łóżka, o komputerze w ogóle nie było mowy. Na szczęście przed pójściem spać ból całkowicie odpuścił, ale dzisiaj zdecydowałem, że będę oszczędzał i siebie i oczy. Swoją drogą…mieliście kiedyś aurę? Ja migrenę mam trzeci raz w życiu i zawsze poprzedza ją skrajnie okropna aura oczna. Sukcesywnie co kilka sekund zawęża mi się obraz z jednej strony by po parudziesięciu minutach całkowicie zniknąć. Mówiąc oględnie – machałem sobie lewą ręką bezpośrednio przed twarzą z lewej strony, nie widziałem ustawionej centralnie obok mnie narzeczonej. Nie widziałem nic…Paskudne uczucie. Najpierw mikroplamka, później coraz gorzej. Cieszcie się jeśli migrena Was się nie ima, doceńcie to, bo te kilka godzin w migrenie męczy tak mocno, że wywołuje strach przed powtórką, nawet irracjonalny. Lekkie „ćmienie” od razu kojarzy mi się z tym katastrofalnym bólem i pilnuję nawet lekkie zakłucia wewnątrz czaszki. Ehh…

Płaszcz – H&M, Podobny TUTAJ fajny od McNeal i TUTAJ

Sweter – H&M, Podobny TUTAJ TUTAJ

Spodnie – Tiger of Sweden

Buty – Shoepassion, podobne TUTAJ w zabójczo niskiej cenie, ciekawe jak z jakością.

Czarny płaszcz męski

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Czarny płaszcz męski
4.96 z 28 ocen

    ADD YOUR COMMENT