Czarny płaszcz

Casualism Blog Moda Męska – Czarny płaszcz kaszmirowy

Czarny płaszcz nie jest wyborem pierwszej potrzeby dla większości z nas. Kolor, który można na spokojnie bez strachu używać wyłącznie po zmroku nie jest nazywany uniwersalnym, a raczej mocno w uniwersalności ograniczonym. Dzisiaj staniemy w opozycji do ostatniego wpisu z tym płaszczem. Nieco bardziej formalne niż uprzednio.

1 2

Mam więc na sobie oczywiście czarny płaszcz, o którym ponad to co było powiedziane W TYM WPISIE nie ma co powiedzieć. Nie zmienił się od tamtego czasu, ja również o nim zdania nie zmieniłem. Przy brzydkiej i pochmurnej pogodzie kolor czarny naprawdę daje sobie radę, wbrew obiegowej opinii – TUTAJ poradnik. Oczywiście jego jedynym kompanem jest albo zmrok przy formalnym zestawie, albo pochmurna, nieprzejrzysta pogoda przy casualu. Ja zaprezentowałem Wam dzisiaj połączenie tych dwóch biegunów.

3 4

Pod spodem sweter we wzór iście zimowy, który ze względu na cholernie nieprzyjemną pogodę wymieniłem w miejsce koszuli i cienkiego swetra. W efekcie otrzymujemy zestaw niby formalny, choć jednocześnie po użyciu swetra mocno wyluzowany.

5 6

Na nogach spodnie wełniane, które pokochałem po przeróbce i ze względu na materiał i efekt jaki osiągnąłem po ich zwężaniu. Jak widzicie nie dopasowałem ich na styk, a raczej starałem się osiągnąć konsensus między skrajnym dopasowaniem, a dobrym efektem wizualnym z zewnątrz.

7 89 10

Na stopach monki przerabiane przez szewca (SZEWC24.PL oraz SHOEMAKER24.eu) i jestem zadowolony po stokroć. Wielu z Was mogło czytać nieco na mojej ścianie Facebookowej na temat tej właśnie przeróbki, ale ci niezbyt zainteresowani w tym medium – niech chwycą cytat.  Razem z Rafałem, czyli wysyłkowym szewcem znanym już dość szerokiej klienteli stworzyliśmy wspólnymi siłami, moim zdaniem – coś na miarę dzieła. Zdecydowałem, że monki firmy SHOEPASSION.com nie są dla mnie wystarczająco „casualowe” – jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, przecież mówimy o eleganckiej czerni. Szukałem, oglądałem i nie mogłem żadnym sposobem wynaleźć możliwości ich „uswobodnienia”. Po setkach zdjęć podobnych butów zauważyłem jednakże światełko w tunelu – podeszwa! Im grubsza – tym lepiej wygląda w casualowych zestawieniach. W dodatku wyższa podeszwa to na zimę sama przyjemność, bo dopasowanie wagi butów do wagi pozostałych części ubioru to rzecz niebywale ważna. W efekcie podnieśliśmy podeszwę z Rafałem dwukrotnie, osiągając wygląd dokładnie taki, jaki sobie wyobraziłem. Jestem zadowolony i będę chodził z przyjemnością, teraz również do ciężkich materiałów.

11 12

http://szewc24.pl/strona/
http://shoemaker24.eu/
(polecam obejrzeć galerie napraw!)

Przeczytaj koniecznie ->  Płaszcz i jeansy

Tym razem niestety bez zdjęć twarzy. Problem leżał w fakcie, iż…te zdjęcia wykonywałem sporo wcześniej niż zapadła decyzja o ujawnieniu się. Same zdjęcia musiały dostać dużą dawkę filtra, nie nadawały się do pokazania na golasa.

13

PłaszczPodobny1 Podobny2

Sweter – H&M

Spodnie – COS

ButyShoepassion

Rękawiczki – H&M

The-Bigwig

Casualism – Blog Moda Męska

Czarny płaszcz
5 z 11 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

12 Comments

 1. Kamil Reply

  No właśnie, tak czytam i czytam zastanawiając się, czy przyznasz się do dość znacznej obróbki zdjęć. Obstawiam, że na żywo płaszcz nie wyglądał aż tak ciekawie. 😉

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Zdjęcia nie są odszumiane, jedynie nałożony jest filtr. Generalnie płaszcz wygląda tak samo. Jest kruczoczarny 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   To warstwa styrogumy. Razem z szewcem myśleliśmy nad warstwą skóry, ale osobiście podjąłem decyzję o wyborze lepszej amortyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *