Dad jeans #1 – smart casual – Jasne jeansy

Casualism – Moda Męska Casual – Jasne jeansy

Taka myśl przyszła mi do głowy po dyskusji z komentującym poprzedni wpis Jackiem – że kolor typu light wash w jeansach a więc mówiąc wprost – jasne jeansy –  jest przesunięty aż poza margines używalności. Dzisiaj chcę pokazać Wam, że ten kolor spodni może nie tylko „grać”, ale może grać naprawdę dobrze. Było niestety pochmurno przez co ten zestaw nie wygląda tak, jak w zamierzeniu miał wyglądać ale olejmy ten aspekt…

Czytaj dalej

Zaczynamy jak zwykle od górnej części tułowia, więc od marynarki. Jej kolor i fakturę materiału znamy nie od dziś – jest to len z bawełną bez podszewki – więc absolutnie najlżejsza i najwygodniejsza forma marynarki jaką możemy sobie wyobrazić. W połączeniu z jeansami i polówką tworzą absolutnie nieformalną, dzięki czemu bardzo spójną całość.

Pod marynarką (chcąc zachować minimum formalności) znajdziemy koszulkę polo, co właściwie przyszło mi na myśl już na samym początku. Granatowy kolor fajnie uzupełnia całość zestawu a polówka stoi oczko wyżej w hierarchii „formalności” niż zwykły t-shirt, który użyty w tym zestawie nieco obniżyłby jego lot.

Akcesoria – pasek pleciony w kolorze butów, bransoletki ze źródeł wielu, których nazw wymienić nie ma sensu. Poszetka w grochy, do butonierki (właściwie to do realnej dziurki na guzik) wetknięta spinka mankietowa.

Ale rozpiszmy się na temat spodni. Light wash/dad jeans. W oryginale nazwa ta wzięła się od Levis’ów 501 znoszonych do absolutnego rozpadu przez typowego, książkowego, Amerykańskiego ojca który w jeansach popylał od rana do wieczora 365 dni w roku. By zbliżyć się do pełni klasyki powinniśmy więc kupić szerokie Levis’y 501 i nosić je przez najbliższe lat paręnaście piorąc silnymi detergentami w nocnych przerwach od użytkowania…Co cechuje tę kolorystykę? Są to spodnie w najjaśniejszym – ale dalej „niebieskim” kolorze, nie są to więc spodnie wybarwiane ani na biało, ani na błękit. To spodnie jedyne w swoim rodzaju i dla wprawnego oka absolutnie łatwe do rozróżnienia. Widzimy więc bardzo jasne, praktycznie białe uda tak jak i reszta typowo eksploatacyjnych miejsc, więc kolan, łydek czy tyłka. Miejsca które znamy z faktu ich nieruszania – to obrzeża czyli wewnętrzne i zewnętrzne części ud i łydek, a także generalnie większość szwów. Te miejsca są nieco ciemniejsze, co upodobnić ma ich kolorystykę od mocno zużytych, wyblakłych już jeansów. Absolutna, pełną gębą klasyka w bardzo nowoczesnym wydaniu, co cenię sobie niesamowicie.

Dla przykładu – to są TE SPODNIE. Mój rozmiar to 36, za tę cenę warto wziąć. Uprzedzam – nie mają elastanu, więc są ciężkie, twarde i średnio wygodne. Ze względu na bardzo wąski pas a dość szerokie uda – stałem się posiadaczem spodni mocno slim, które w oryginale nosiły nazwę regular 😉 Taka cena treningów. Zachęcam też do wąskich fasonów – tak jasny kolor może rozszerzyć nasze nogi, więc trzeba bacznie zwracać uwagę na fit. Jeansy light wash w miarę możliwości powinny być pozbawione dodatkowych udziwnień. chyba że takiego fasonu szukamy – jak ja w poście poprzednim.

Na stopach najnowsze buty z posta o farbowaniu. O TE! Co o nich myślicie w akcji? 😉

Casualism – Moda Męska Casual
The-Bigwig
Dad jeans #1 – smart casual – Jasne jeansy
4.8 z 5 ocen

    ADD YOUR COMMENT