Trymer do brody Braun BT5070 recenzja - Casualism Blog Moda Męska Trymer do brody Braun BT5070 recenzja - Casualism Blog Moda Męska

Dobry trymer do brody – Recenzja trymera Braun BT5070

Dobry trymer do brody – Recenzja trymera Braun BT5070  – Casualism Blog Moda Męska

Wpis powstał przy współpracy z marką Braun.

Jednym z trudniejszych zadań stojących przed większością z nas, a właściwie tych posiadających brodę, jest na pewno jej właściwe utrzymanie i pielęgnacja. Fakt ten ma ogromne znaczenie w prezentacji naszej brody osobom wokół nas. Trzeba na te czynności zwrócić bardzo konkretną uwagę ze względu na bardzo dużą ilość bród, które z poprawnym utrzymaniem mają bardzo niewiele wspólnego. Z tego względu zapraszam na recenzję, a w niej dobry trymer do brody w postaci fajnego, nowego modelu Braun BT5070. Zapraszam!

Wpis sponsorowany

Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody.

Trymer jaki jest – każdy zapewne wie, bo ostatnimi czasy mieliśmy modę na „drwaloseksualnych” mężczyzn z brodą i trymery przeżyły niesamowity sukces. Urządzenie to służy do skracania długości trymowanych włosów.  Ze względu na zdecydowanie bardziej precyzyjne potrzeby przycinania brody taki trymer musi być wyposażony w dobrej szerokości ostrze, które pozwoli na dojście w każde, choćby bardzo trudne na pierwszy rzut oka miejsce na naszych twarzach. Trymery są nieco lżejsze i lepiej wyprofilowane do samodzielnego korzystania. To tyle pokrótce w temacie różnic względem spotykanych częściej na rynku maszynek do strzyżenia.

Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody.

Z kolei prawdziwy, naprawdę dobry trymer do brody ma mocno wyeksponowane kwestie, które odróżniają go od maszynki do strzyżenia cieńszych włosów na głowie. Często mają więc bardzo wytrzymałe ostrza, które ze względu na materiał użyty do ich produkcji i precyzyjne złożenie będą długo służyć, mimo iż włosy na brodzie są mocne niczym drut. Chwyt powinien dawać wręcz radość z użytkowania, a waga – w tej radości nie przeszkadzać. Oczywistym faktem poprawiającym byt jest niewątpliwie także zasilanie bezpośrednio z dołączonego akumulatora, co pozwoli uniknąć plątaniny kabli, skrajnie denerwującej przy samodzielnym goleniu, uwierzcie mi.

Trymer Braun BT5070 jest trymerem, który naprawdę wszystkie te nadzieje spełnia w stu procentach, nie dając możliwości na brak satysfakcji z jego używania. Sam mimo, iż jestem człowiekiem, który ciężko przekonuje się do nowości i lubi używać to, co po prostu działa – to doceniam ten trymer całym sobą.

Budowa:

Braun Beard Trimmer pozwala na 25 różnych możliwości przycięcia włosów. Grzebień do przycinania brody posiada precyzyjną podziałkę w kształcie koła, pozwalającą na regulację zarost z dokładnością do 0,5 mm. Wystarczy wybrać pożądane ustawienie i przekręcić koło.

„Dzięki podwójnemu systemowi baterii, godzina ładowania zapewnia 40 min bezprzewodowej pracy, a szybkie, 5-minutowe ładowanie wystarczy na jedno użycie. Trymer można myć pod wodą.”

Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody. Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody.

Trymer jest lekki i osobiście ten fakt jak dla mnie nie jest faktem przesądzającym o zakupie, wręcz jest jak na mój gust cechą niezbyt pożądaną. Lubię w dłoni czuć „wagę”, która ze względu na bezwład nie przeniesie na moje bardzo dokładnie trymowane miejsce małych wstrząsów. Ręka drży, w końcu mamy niezbyt precyzyjne ruchy jako niedoskonały człowiek. Niemniej wielu z nas jednak pokocha jego wagę, gdyż spokojnie można ją zakwalifikować do kategorii piórkowej. Jest plastikowy, a w dotyku…właśnie także taki, ot praktyczny i lekki, jednak nie spodziewajcie się proszę w tym względzie większych wodotrysków jak metal czy aluminium.

Za to ogromnym, ale to OGROMNYM plusem, którego nie sposób pominąć jest wodoodporność i możliwość mycia pod bieżącą wodą. Trymer, co oczywiste, zbiera w swoim wnętrzu niezbyt estetycznie prezentujące się martwe i odcięte włosy, które w pewnym momencie mogą zlikwidować nam radość z korzystania. Tutaj ta sytuacja nie nastąpi, bo mycie pod bieżącą wodą jest i dla mnie czymś całkowicie nowym, ale jakże pozytywnym! Wprost uwielbiam tę opcję i skrzętnie ją wykorzystuję. Na ten moment nie wyobrażam sobie korzystania z trymera bez tej funkcji.

Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody. Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody.

Drugim równie dużym plusem jest mniejszy trymer, który wysuwa się z grzbietu maszynki niczym mały łeb Obcego. Nie mogę się odciąć od tego skojarzenia, wybaczcie 😉 Mały trymer perfekcyjnie poradzi sobie z jeszcze mniej dostępnymi miejscami na naszej twarzy, które w dodatku wymagają jeszcze większej dawki precyzji. Miejsca takie to na ten przykład góra wąsów, którą chcemy ładnie wyrównać lub górna linia policzków, gdzie na pomyłki nie ma absolutnie żadnego miejsca.

Użytkowanie:

Dobry trymer do brody to taki, który sprawdza się perfekcyjnie w roli, do której został stworzony. Broda jest czymś, co musi być idealnie docięte ze względu na oczywiste umiejscowienie w centralnej części naszej twarzy. Użytkowanie tego trymera jest łatwe, proste, nieprzysparzające dosłownie żadnych trudności i mimo, iż osobiście lubię cięższe modele to korzystanie z tego modelu daje frajdę i satysfakcję. Tnie dobrze, dobrze sobie radzi dosłownie z każdym zadaniem jakie dostaje.

Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody.

Deal-breaker, czyli z ang. sformułowanie określające coś, co decyduje o zakupie lub jego pominięciu, w moim przypadku to możliwość płynnego i szerokiego zakresu regulacji długości trymowania. Problematyczną kwestią tyczącą się dużej ilości trymerów na rynku jest beznadziejny dosłownie zakres regulacji długości zarostu, mianowicie większość „bawi się” w długości o zakresie 1-16 mm nawet z płynnym bo 1-mm skokiem. Moim zdaniem to rozwiązanie pozbawione sensu, bo użytkowanie takiego trymera jest z automatu skazane na porażkę przy kimś posiadającym brodę o długości przykładowo dwóch centymetrów, więc niedługą, ale jednak brodę. Tutaj na całe szczęście dostałem opcję korzystania z 20 mm długości i choć z niej nie korzystam, to uwierzcie mi, ale jest to sprawa ważniejsza niż mogłoby się wydawać.

Bateria świetnie sobie radzi w codziennym użytkowaniu. Pełne ładowanie trwa parę godzin (zostawiam co jakiś czas do ładowania na noc, podobnie ze szczoteczką do zębów, więc nie wiem ile tak naprawdę trwa) i daje około 50 minut użytkowania, co wystarcza na dobre paręnaście użyć. Absolutnie wystarczająca pojemność, której nie powinno nam nigdy zabraknąć. Choć gdy takowa sytuacja się wydarzy, a może tak się stać, to pięciominutowe ładowanie daje jedno, pełne trymowanie. Świetne rozwiązanie w razie „nagłego wypadku”.

Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody. Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody.

Głośność jest, że tak powiem, standardowa jak na rzecz tego pokroju. Nie wyróżnia się ani dźwiękiem nad wyraz donośnym, ani dźwiękiem nad wyraz niskim. Wchodzi więc ze swoją głośnością idealnie w punkt neutralny, który zapewne każdemu z nas nie będzie przeszkadzał, ale także i nie wpiszemy go w zalety tego urządzenia.

Reasumując, uważam że w cenie w jakiej oferowany jest ten produkt (od ~230 zł do 299 zł) zapewne ciężko będzie znaleźć coś równie dobrego i to od renomowanego producenta. Lekka waga, brak problemów z praktycznością, fajna bateria i serwis gwarancyjny jak dla mnie są warte nieco większych pieniędzy, powiedzmy do 360 złotych. Dlatego polecam Wam ten trymer, gdy szukacie czegoś, co świetnie spełni swoje zadanie i w praktyczny sposób pomoże Wam w codziennej lub co-kilkudniowej chwilce poświęconej Waszemu wyglądowi.

Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody. Trymer do brody, trymery do brody. Jaki trymer, trymer do męskiej brody.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Dobry trymer do brody – Recenzja trymera Braun BT5070
4.91 z 22 ocen

    ADD YOUR COMMENT