Dwurzędowa marynarka i jeans- Casualism Blog Moda Męska Dwurzędowa marynarka i jeans- Casualism Blog Moda Męska

Dwurzędowa marynarka…i…

Casualism – Blog Moda Męska – Dwurzędowa marynarka

Wiecie jak wygląda jeansowa koszula, jeansowe spodnie i dwurzędowa marynarka? Nie wiecie, a dowiecie się. Połączenie trudne, praktycznie nie do wykonania bez posądzenia o „Canadian Tuxedo”, ale mam nadzieję, że ten wpis pokaże Wam światełko w tunelu. Cały zestaw typu smart casual.

1 2 3

Przy zgrywaniu zestawów jedną z najważniejszych dla mnie spraw jest konieczność dopasowania kategorią formalności rzeczy, które mam zamiar na siebie założyć. Pilnuję by nazbyt formalna rzecz nie wpadła w sidła bardzo swobodnej innej rzeczy, zaburzając wszystkie pozytywne aspekty danego zestawu. Pamiętajcie, że tworząc zestaw możemy „bawić się” elementami garderoby wyjętej z kontekstu – ale nigdy „aż za bardzo”. Pokażę Wam na moim przykładzie. Gdyby ta marynarka nie była bawełniana bez podszewki, a garniturowa z cienkiej wełny z poduszkami w ramionach, to jakby było? Byłoby źle, byłby brak dopasowania i „bazarowy” efekt. Temu starałem się zaprzeczyć dając już długi czas temu jeden z wpisów stylizacyjnych, gdzie próbowałem stworzyć zestaw z taką właśnie marynarką.

4 5 6

Połączenie duo-tone, więc dwukolorowe z mikro dodatkiem innego koloru w postaci butów to jedno z moich ulubionych. Bawiąc się odcieniami w ramach jednego koloru możemy uzyskać niesamowite efekty w zestawie nie narażając się na „tryharding”, do czego blisko przy połączeniu przykładowo trzech kolorów. Wyznaję wiele zasad rządzących u mnie w głowie faktem ubierania się, a jedną z maksym jest „less is more” – i zazwyczaj daję temu wyraz prezentując zestawy połączone z niewielu kolorów, jednocześnie całkowicie się od tego stwierdzenia odcinając gdy daję kupę zdjęć 😉

7 8 9

Jak widzicie – marynarka to bawełniany wyrób, który świetnie sobie radzi w konwencji luźnego podejścia do tej wspaniałej części garderoby. Jest bez podszewki, nie ma poduszek w ramionach a materiał mnie się chyba bardziej niż len. Do jeansów? W sam raz.

10

Bransoletki – jedna od mollie.pl – dokładnie TA.

12

Pod nią znajduje się koszula chambray, więc wykonana z cienkiego denimu koszula buton down. Ot tyle.

13

A na nogach najnowszy nabytek, który niektórzy z Was po lekturze ostatniego wpisu stylizacyjnego mogą kojarzyć – Levi’s, tym razem model 511 w tym samym kolorze. Również zwężone od kolana w dół ale tym razem jak widzicie po zdjęciach – zostawiłem oryginalne wykończenia. Są wąskie w przeciwieństwie do pokazywanych w owym wpisie Levi’sów 501, co będzie mi pasowało przy zestawach, w których zależy mi na mocnym dopasowaniu.

14

Esprit to firma, którą znam tylko dzięki moim loafersom, wykonanym całkowicie ze skóry, łącznie z podeszwą. Te buty wprost uwielbiam zarówno ze względu na wygląd, jak i cholernie wysoki komfort użytkowania.

15 16

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Dwurzędowa marynarka…i…
4.6 z 5 ocen

    ADD YOUR COMMENT