Elegancka inspiracja męska, KOLAŻ

Casualism Blog Moda Męska – Elegancka inspiracja męska, KOLAŻ

Siła tkwi w ciekawych rozwiązaniach oraz niezwykle pomocnej prostocie. Dzisiaj w kolażu zajmiemy się wyłącznie punktem pierwszym mówiącym, iż ciekawe rozwiązania – zwracają na siebie ciekawą i przeważnie dobrą uwagę, gdy dobrze zestawimy ze sobą pozornie niepasujące do siebie ubrania. Zobaczcie więc najnowszy wpis, a w nim elegancka inspiracja męska.

11111

Ciekawe rozwiązania:

W powyższym przykładzie zestawiłem ze sobą (jedynie) pozornie nieprzystające do siebie rzeczy oddalone od siebie w najbardziej odległe zakamarki formalności jakie sobą prezentują. Z początku warto zwrócić uwagę na garnitur. Przy zestawieniu go z parką jak powyżej – garnitur nie może być wyrobem skrajnie eleganckim pasującym na uroczystości czy do bardziej wymagającej w kwestii dress-code’u pracy jaką wykonujemy. Jak w przykładzie możemy posiłkować się ciekawym materiałem jaki cechuje owy garnitur, a jest to ewidentnie ciepła i miła, „puszysta” w dotyku i wyglądzie wełniana flanela. Flanela ma to do siebie, że nie odczuwa jej dosłownie nikt jako skrajnie elegancką, jako „uroczystą”. Raczej jako ciekawe ubranie robocze. Tutaj przejdźmy więc do parki, bo parka to wyrób moim zdaniem jeden z ciekawszych. Ma bardzo klasycznie oliwkowy kolor pasujący do rzeczonego garnituru, a nie cechuje się tak często spotykanym nadmiarem paskudnych, nieprzystających do (skądinąd) eleackiego w porównaniu do parki garnituru dodatków.  Warto się zaopatrzyć własnie w taki model, który będziemy mogli śmiało użytkować nie tylko w casualu, ale także w bardziej wymagającym odłamie smart-casualu. Na stopy idąc właściwym tropem załóżmy eleganckie buty, ale wykonane z dość swobodnego materiału jakim niewątpliwie jest zamsz. Dodatkowo buty o formie „Chelsea” są butami odczuwanymi jako nieformalne. Połączenie materiału i budowy to „instant-win”!

Przeczytaj koniecznie ->  Letni styl rockowy, Kolaż

Pod spód załóżmy fajny sweter golf, który na naszych ulicach jako rzadko spotykany zwróci na siebie szczególnie miłą dla nas uwagę. Kolor delikatnie szary fajnie uzupełni barwę garnituru i parki.

Jako akcesoria – piękny Zegarek Daniel Wellington, model BRISTOL z kolekcji Dapper. Zegarek jest wprost cudowny, ale nie było mi dane go nosić zbyt często ze względu na obawy podrażnienia nowych „dziar”. Kod „the_bigwig” to o 15% niższy koszt zakupu Zegarków Daniel Wellington, do 15.01.2016! Dodatkiem kolejnym jest pasek do spodni z niestety skóry licowej, ale w podobnej barwie co buty.

MARYNARKASWETER  /   SPODNIE / PARKA / BUTY / PASEK  / ZEGAREK

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Elegancka inspiracja męska, KOLAŻ
5 z 2 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *