Fotografia fashion dla każdego

Fotografia fashion dla każdego

Już od dawna fotografia modowa to nie tylko duże, profesjonalne studia wynajęte pod konkretne sesje. Obecnie takie fotografie powstają dosłownie wszędzie, a zdjęcia fashion czerpią ze street photo, fotoreportażu i wielu innych gatunków. Dlatego właśnie każdy może spróbować w niej swoich sił. Wielu znanych fotografów modowych zaczynało od prostych, ale błyskotliwych i robiących mocne wrażenie sesji. Dowiedz się, jak zacząć i stać się jednym z nich.

Wpis sponsorowany

Czy topowy model CanonR6 sprawdzi się w fotografii modowej?

Aparat do fotografii fashion nie może bać się dynamicznych ujęć, błyskawicznie reagować na każdą sytuacje, aby nie przegapić żadnej zapadającej w pamięć pozy modeli czy zapewniać zachwycająca szczegółowość i jakość obrazów, aby wiernie reprodukować każdy detal stylizacji. Pozwala na to przykładowo ultra szybki system AF, zdjęcia seryjne działające z prędkością do 20 kl./s i pełnoklatkowa matryca z czułością pozwalającą na fotografowanie przy najdelikatniejszym świetle (przykładowo w blasku świec). Te wymagania spełnia m.in. Canon R6, który znajduje się na wyposażeniu wielu profesjonalnych fotografów modowych.

Obiektywy do fotografii modowej – sięgnij po portretówki z użyciem obiektywu Canon RF 50

Fotografia modowa to bardzo specyficzna dziedzina – często aby pokazać stylizację warto nie tylko robić typowe portrety, ale przykładowo ukazać modeli w nawiązaniu do miejskiego krajobrazu. To pozwala na budowanie prawdziwego klimatu sesji i pokazywanie stylizacji w kontekście luźnego dnia w mieście czy bankietu (czyli po prostu z myślą o czym była tworzona dana kreacja). Dlatego warto sięgnąć po różne obiektywy – od szerokiego kąta po krótkie tele.

Obiektyw Canon RF 50 mm o jasności f/1.8 będzie świetnym uniwersalnym narzędziem, dającym nieco szersze spojrzenie, ale wciąż ukazujący szczegółowo strój. Do typowych klimatycznych zbliżeń popiersia czy twarzy użyj obiektyw Canon RF 85 mm. Te ogniskowe to podstawowe wyposażenie każdego fotografa modowego.

Przeczytaj koniecznie ->  Salewa - Marka górskich marzeń: Unikalne produkty dla entuzjastów outdooru.

A co ze światłem – zorganizuj profesjonalne studyjne warunki dzięki studyjnym lampom błyskowym

Oczywiście można robić zdjęcia fashion przy pomocy tylko światła zastanego, ale szybko zauważysz, jakie niesie ze sobą ograniczenia. Zamiast zdawać się jedynie na kapryśną pogodę czy często nieatrakcyjnie prezentujące się światło zwykłych lamp, sięgnij po lampy błyskowe studyjne (przykładowo marki GlareOne). Przejmiesz pełną kontrolę nad światłem i zrealizujesz dokładnie takie ujęcia, jak zaplanujesz, bez konieczności polegania na niekontrolowanych źródłach oświetlenia.

Lampy błyskowe w fotografii modowej służą nie tylko do oświetlania całego planu, ale również do uzupełniania światła zastanego. Błysk w kontrze do silnego światła słonecznego pozwala na uniknięcie ostrych, szpecących cieni i umożliwia fotografowanie o dowolnej porze dnia. Chociaż lampy studyjne powstały z myślą o wykorzystaniu w studiu fotograficznym, to większość modeli można zasilać w plenerze za pomocą akumulatorów – dedykowanych bądź dołączanych z tyłu obudowy. Twój plan zdjęciowy może powstać wszędzie, więc nawet jeśli nie masz do dyspozycji odpowiedniej przestrzeni, to śmiało ruszaj w teren i baw się fotografią fashion.

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *