Garderoba z oknem – jak ją oświetlić?

Garderoba z oknem – jak ją oświetlić?

Dobrze zorganizowana garderoba staje się przestrzenią, w której łatwo utrzymać porządek, a każda sztuka odzieży czy dodatku ma swoje miejsce. Wybieranie ubrań z samego rana, tuż przed wyjściem do pracy, ale i w porze wieczorowej, gdy szykujemy się na spotkanie ze znajomymi, jest bezproblemowe i przyjemne. Można bowiem liczyć na stworzenie wyjątkowej stylizacji!

Aby jednak tak było, niezbędne jest właściwie dobrane oświetlenie. Jakimi lampami oświetlić garderobę, która stanowi odrębne pomieszczenie z dostępem do światła naturalnego?

Wpis sponsorowany

Połączenie światła: naturalnego i sztucznego

Gdy w garderobie jest dostęp do okna, można liczyć na sporą ilość światła naturalnego. To zaś sprzyja komponowaniu dopracowanych stylizacji, odpowiednio dobranych do urody, charakteru wydarzenia czy okazji, na jaką się wybieramy. Taka garderoba jest bardzo komfortowa w codziennym użytkowaniu, a przy tym łatwo można stworzyć w niej ciekawą aranżację. 

Niezależnie jednak od dostępności światła naturalnego, trzeba zadbać o wyposażenie w lampy – co najmniej kilka punktów świetlnych. W końcu ubieramy się nie tylko za dnia, ale i wieczorem, a niekiedy nawet w nocy, jeśli taki tryb życia wymusza na nas, np. praca. Do tego trzeba uwzględnić pory roku, kiedy to dość wcześnie robi się ciemno, więc nie można liczyć na światło naturalne. 

Lampy sufitowe w garderobie

Podstawą jest wyposażenie garderoby w lampę sufitową. Wystarczy jedna, umieszczona w centralnym punkcie, jeśli garderoba jest niewielka i ma kształt kwadratu lub prostokąta. W wysokim pomieszczeniu można sobie pozwolić na wiszącą lampę sufitową, a nawet rozbudowany żyrandol, który doda elegancji lub pozwoli uzyskać efekt glamour. W niskiej i małej garderobie lepiej sprawdzą się plafony, które są płaskie, równomiernie rozprowadzają światło, a przy tym nie brakuje im pożądanej estetyki. 

Doświetlenie, czyli dodatkowe punkty świetlne

Światło lampy sufitowej nie dotrze do wnętrz półek, wnęk i szczelin, dlatego warto postawić na dodatkowe punkty świetlne. W tej roli świetnie się sprawdzi oświetlenie szynowe, np. z oferty https://lightplus.pl/. Reflektorki umieszczane na szynach są ruchome, dlatego można precyzyjnie dopasować kierunek padania światła. Ponadto możliwe jest zastosowanie więcej niż jednej szyny, a uniwersalny charakter tej konstrukcji sprawdza się w dowolnym wystroju garderoby. 

Podświetlenie we wnętrzach szaf

Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie zastosowane we wnętrzach szaf i półek. Wystarczą do tego celu podświetlane drążki w częściach przeznaczonych na wieszaki, a także LED-owe listwy lub samoprzylepne lampki na baterie, które znajdą swoje miejsce wewnątrz półek. Dzięki temu garderoba stanie się nie tylko jeszcze bardziej praktyczna, ale i ciekawa wizualnie. 

Zadbajmy o dobrze dobrane oświetlenie do garderoby. Nawet tej przestronnej i wyposażonej w okno. Stwórzmy miejsce praktyczne, komfortowe w codziennym użytkowaniu, ale i wystrojem pasujące do przyległych pomieszczeń. Z powyższymi poradami znalezienie oświetlenia już nie będzie wyzwaniem. 

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *