Idealne białe buty męskie – Kent Wang

Casualism Blog Moda Męska – Białe buty męskie – Kent Wang

Dzisiaj we wpisie poruszę najbliższe memu sercu białe buty męskie. Te, które otrzymałem od firmy Kent Wang oceniam najwyżej, zarówno w kwestii wyglądu zewnętrznego, jak i pozostałych składowych „buta idealnego” z ceną włącznie. Ale nie skracam, bo warto przeczytać całą recenzję.

TUTAJ znajdziemy sklep on-line producenta!

1 2

Białe buty – jak pisałem W TYM poradniku – są niemożliwie uniwersalne i ich nadmiar w garderobie wedle mojej opinii nie istnieje, nie ma racji bytu. Wszelkie buty kolorowe, z nadrukami, z przeszyciami – może i są dobre na tę chwilę, ale po znudzeniu – powrócimy do butów, które wygrywają ze wszystkimi swoją prostotą. Minimalizmem. Ascetyzmem. Gdy mija pewien czas zainteresowania ubiorem szukamy możliwości na prezentację swoich rzeczy usuwając jednocześnie nadmiar atencji. Wolimy powalczyć prostotą,  tak rzadko w tym świecie już spotykaną, bo kto z nas więcej widzi koszulek białych, bez nadruków niż koszulek z nadrukiem choćby jakiejś liczby? Buty w tej materii są chyba rzeczą najbardziej udziwnioną przez czas. Jednocześnie warto zadać sobie pytanie – czy niewyróżniającym się ubiorem faktycznie się nie wyróżniamy?

3 4

Najczęściej widzimy paskudne przeszycia, niepotrzebne wstawki, brzydkie loga czy choćby nieładną podeszwę. Czasy jakie mamy aktualnie wymuszają na producentach stosowanie oznaczeń firmowych – by kupujący mogli przynależeć do grupy ludzi kupujących tę markę, utożsamiać się z nią jednocześnie reklamując na swoich stopach produkt. Ja poszukiwałem od dawna czegoś zupełnie odwrotnego. Świetnej jakości bez jakichkolwiek oznaczeń, zbędnych przeszyć, nadruków czy logowań – potrzebowałem minimalizmu pełną gębą!

5 6

Minimalizm ten otrzymałem od firmy Kent Wang za pomocą TYCH BUTÓW. Absolutne spełnienie moich zachcianek, wymysłów i wręcz niemożliwych do spełnienia oczekiwań. Wszystko w jednej parze. Uwierzcie mi – piszę tę recenzję bez jakichkolwiek wymogów, wytycznych czy ponagleń do opisywania samych zalet ze strony firmy Kent Wang – otrzymałem w kwestii oceny zielone światło. Ale co mam zrobić skoro ten but jest jaki jest, a ja jestem jaki jestem? Buty kosztują raptem $100, pamiętajcie o tym przy wpisie. Polecam spieszyć się z zakupem. Sam na swoją parę czekałem około miesiąca czasu, a widzę, iż powoli zaczyna ubywać rozmiarów.

7 8

But cechuje się świetną skórą wykorzystaną do produkcji. Pięknie się łamie, nie pozostawia złudzeń o użyciu naprawdę wysokiej jakości półproduktów. Więcej w tej kwestii będzie można powiedzieć po pewnym czasie użytkowania, ale znając moje przyzwyczajenie do dbania o buty – te będą towarzyszyć mi długimi latami. Szycie stoi na równie wysokim poziomie i trzyma sztamę ze skórą tworząc świetny efekt w postaci bardzo dobrej jakości i wykonania.

14 15 16

Wkładka i wnętrze buta również trzymają wysoki poziom. Wnętrze jest wykonane ze skóry całościowo. But leży bardzo dobrze, jest mocno wycięty po bokach – ale to dopiero zauważycie przy wpisie stylizacyjnym. Jest wąski, mocno oplata stopę, może być problem dla ludzi o stopie bardzo szerokiej – będzie trzeba prawdopodobnie zamówić wyższy rozmiar.

11

Z kolei design i projekt buta to to, co przyciąga moja uwagę w najmocniejszy sposób. Pełnia szczęścia! Zero przeszyć, zero niepotrzebnie zwracających uwagę rozwiązań nie mających żadnego odzwierciedlenia praktyczności (szwy w tych butach są funkcyjne, nie pełnią roli wyłącznie ozdobnej) – no pełnia szczęścia.

9 13

Podeszwa jest biała i żebrowana. Brak może być jedynie otaczającego podeszwę przeszycia, które w ang. języku nosi nazwę „cupsole”. Argumentacją firmy Wang jest fakt, iż w butach sportowych użycie takiego szycia nie jest przesłanką praktyczną, bo kleje użyte podczas produkcji są na tyle mocne, że ewentualne szycie nie doda nic ponad kwestie wizualne, które wedle Kent Wang przeszkadzają przy pełną gębą minimalizmie. Na pewno takie szycie byłoby akcentem ciekawym, ale czy wartym zachodu? To pozostawiam oceniam Waszej, gdyż….

12 10

…firma Common Projects i ich znany na całym świecie, legendarny już wyrób – Achilles, taką właśnie podeszwę ma. Ale czy warto za ich wyrób zapłacić…$300 więcej?!  Osobiście – nie sądzę by skóra, szycia czy wykonanie stały na o tyle wyższym poziomie by sankcjonować nimi, aż tak drastycznie wyższą cenę. Uważam, że buty firmy Kent Wang mają cenę dobrze dobraną względem swojej jakości, wykonania i projektu. Ciekawostka jest taka, że w Polsce takich butów nie dostaniemy, a cena łącznie z przesyłką do Polski i tak wychodzi tylko nieco drożej niż niejedne buty z poliuretanu.

Zajrzyjcie na stronę Kenta!

 The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Idealne białe buty męskie – Kent Wang
5 z 12 ocen

    ADD YOUR COMMENT