Inspiracje dla mężczyzn

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Inspiracje dla mężczyzn

W sobotnie popołudnia zwykle na Casualism goszczą wykonane przeze mnie kolaże, które śmiało można stosować jako swoiste inspiracje dla mężczyzn. Dzisiaj nie będzie inaczej. Sobotnie popołudnie lub wieczór zostaną więc po raz kolejny z rzędu urozmaicone kolażami. Dwa niebiesko-błękitne zestawy. Zawieje wiosną! Warto więc by zestawy takie zakładać przy ładnej, słonecznej pogodzie.

3

 


 

1. Odważnie. Biel z granatem.

1

Niby biel i granat to połączenie wprost idealne, niewymagające dosłownie jakiegokolwiek zamysłu w zestawieniu tych kolorów. Tak jest, owszem, ale w przypadku gdy zamiast białej koszuli głównym białym elementem w stroju będzie marynarka – zaczyna być nieco pod górkę, a główne skrzypce zaczyna grać nasza odwaga i chęć do wyróżnienia się z tłumu. Bo przypominam, białe marynarki same w sobie mimo absolutnego braku koloru rzucają się w oczy jak szalone. Taką właśnie marynarkę mamy na samym wierzchu. Na nogach granatowe chino w mikro wzorek, które to chętnie widziałbym w swojej szafie. Na kolażu zbyt dobrze go nie widzimy, ale warto zobaczyć go z bliska. Bardzo urozmaicone i ciekawe chino, polecam. Drugim dość trudnym w noszeniu elementem jest sweter w poziome pasy, więc mający ewidentne zacięcie marynarskie. Połączenie wszystkich elementów skutkuje naprawdę sporym wyróżnieniem się, w czym jeszcze pomogą kolory butów, paska. Bardzo jasny, wiosenny brąz, który w nieco przygaszonej wersji zadziała dość praktycznie w torbie (TUTAJ mój poradnik na temat tych dokładnie toreb).

MarynarkaSweterSpodnieButyPasek

 


 

2. Jeansy i marynarka

2

Typowy casual nierzadko idealnie splata się ze smart-casualem tworząc naprawdę miłe dla oka zestawy. Tutaj połączyłem dwa odcienie niebieskiego, jasne jeansy w postaci spranego błękitu ciekawie współgrają z bawełnianą marynarką. Bardzo swobodną, z tego względu nie gryzie się ze spodniami. Pod spodem, jako iż jednak w dalszym ciągu często temperatury są dość niskie, przewidziałem miejsce dla nielubianego przeze mnie kardiganu w kolorze naturalnego beżu, który dobrze będzie prezentował się z błękitem koszuli. Na stopach loafersy z beżowego zamszu i pasek w podobnym, równie wiosennym kolorze. Poszetka, która uzupełni ten zestaw to ładny model w paski, aczkolwiek sugerowałbym schować nachalne, czerwone logo na obrzeżu ukazując wyłącznie kolory granatu z białym.

Przeczytaj koniecznie ->  Steve McQueen - Jak się ubrać w styl USA?

MarynarkaSweterKoszulaJeansyButyPasekPoszetka

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Inspiracje dla mężczyzn
5 z 7 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

  1. Style To Go Reply

    Bardzo fajne zestawienia. Czuć wiosnę.
    Ps: To jakiś zamierzony cel, że pierwszy kolaż jets widoczny jak przez mgłę zarówno na www jak i na facebooku?

    1. The-Bigwig Post author Reply

      Jasne, zamierzony. Nie ma po co odkrywać wszystkich kart przed wejściem do wpisu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *