Inspiracje męskie – KOLAŻE

Casualism Blog Moda Męska – Inspiracje męskie

Dzisiaj inspiracje męskie, a w nich dwa kolaże pokazujące zastosowanie jednej rzeczy na dwa różne sposoby. Takie inspiracje dają odbiorcy bardzo dużo, bo poza oczywistą chęcią do zakupu dochodzi także zauważenie sporej jej uniwersalności. Tym wpisem pokażę Wam, że granatowa skórzana kurtka nie jest tak ciężka w noszeniu jak mogłoby się wydawać. TUTAJ ogromna encyklopedia na temat skórzanych kurtek.

3

1. Lekka skóra na lato

1

Lato w naszym klimacie niesie za sobą prócz upalnych dni także i często niezbyt ciepłe wieczory czy noce. By się okryć potrzebujemy czegoś stylowego, ale jednocześnie niewymagającego i „lekkiego” w kwestii stylu, więc nienarzucającego się. Skóra w postaci zamszu w kolorze granatowym to wprost idealne dopełnienie stylizacji na wieczorny „chillout”. Pod spodem nieśmiertelny biały t-shirt (TUTAJ poradnik) który tworzy idealną wprost bazę dla pozostałych elementów w kolorze granatowym. Na nogach spodenki w fasonie chino, a na stopach mokasyny wsuwane typu driving mocs w kolorze prawie identycznym jak kurtka. Na nadgarstkach ładne bransoletki, a wokół pasa – zamszowy pasek.

KurtkaKoszulkaSpodenkiButyBransoletkiPasek

 

2. Skórzana kurtka w wersji „nieco” dressed up.

2

Jak wiemy są części garderoby, które wprost proszą się o różnorakie, choćby najmniej oczekiwane zestawienia. Tak jest i z tą kurtką. Mimo jej swobodnego, letniego charakteru możemy z pełnią powodzenia użyć jej w bardziej „smart” zestawach jak ten, który serwuję Wam powyżej. Na nogach spodnie w kant z materiału w kratę. Czemu w kratę? Bo użycie spodni gładkich byłoby nieco niefortunne w skutkach, bo udawałyby zbyt dużą formalność gryzącą się nieco z kurtką. Użycie kratki niweluje formalność na rzecz swobody. Pod spodem by dopełnić obraz swobodnego zestawu zakładamy koszulkę polo w jasnej szarości, a na stopy zaś – granatowe loafersy w stylu nieco bardziej formalnym niż w zestawie pierwszym. Także koszulka polo jest w skali formalności nieco wyżej niż zwykły, biały t-shirt. Jak więc widzicie detale „robią” zestaw i to za pomocą takich wskazówek możemy określić obserwatorowi jaki nasz zestaw miał w zamierzeniu być.

Przeczytaj koniecznie ->  Kolaż / męskie inspiracje - białe spodnie w zimie

KurtkaSpodnieKoszulkaButyPasek

 

The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

 

Inspiracje męskie – KOLAŻE
5 z 20 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

11 Comments

    1. The-Bigwig Post author Reply

      Zgadza się, ta kwestia wywołuje naprawdę wiele różnych opinii. Mnie się podoba bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *