Jak ma się ubrać chudy lub szczupły - Casualism Blog Męski Jak ma się ubrać chudy lub szczupły - Casualism Blog Męski

Jak ma się ubrać chudy / szczupły?

Casualism Blog Moda Męska – Jak ma się ubrać chudy / szczupły?

Cóż, przy aktualnej fazie na wygraną w konkursie Blogu Roku, w którym oczywiście nie biorę udziału dzisiaj u mnie normalny, aczkolwiek mam nadzieję bardzo pomocny w życiu wpis. Tak jak w jego tytule – dzisiaj wtorkowa pogadanka na temat sylwetki – jak ma się ubrać chudy / szczupły? Wbrew pozorom ciężko nie będzie, ale po detale zapraszam niżej, temat zainteresuje na pewno większość z Was, moich czytelników.


 

Saint Laurent Paris - W kolekcji tego projektanta widzimy głównie bardzo szczupłych mężczyzn

Saint Laurent Paris – W kolekcji tego projektanta widzimy głównie bardzo szczupłych mężczyzn

Nadmierna chudość

Sylwetka ta ze względu na brak chorobliwych dysproporcji jak w przypadku otłuszczenia nie rzuca się tak mocno negatywnie w oczy w przeciwieństwie do wyżej wspomnianej nadwagi. Stajemy teraz w obliczu kultu wobec sylwetek zbyt chudych, szczupłych i przesuszonych. Modele prezentujący na stronach internetowych ubrania, czy dziewczyny robiące to samo ważą po 40 kilogramów i pomagają w odczuwaniu sylwetki zbyt chudej jako absolutnie poprawnej. Zaciera się granica miedzy płciami, a nierzadko jedyną różnicą pomiędzy nimi jest nagłówek czy też rodzaj prezentacji danej marki. To bardzo, bardzo zły znak na przyszłość, który jednak mam nadzieję jak szybko wyrósł – tak szybko padnie i zostanie zapomniany. Jakie są główne cechy sylwetki zbyt chudej?

  • Bardzo małe obwody ciała we wszelkich możliwych miejscach
  • Kościec się nie zmienia wraz z wagą, przeważnie więc osoby zbyt chude mogą mieć mocno odznaczające się na ciele biodra, jak w przypadku kobiet i dziewczyn. To jeden z większych problemów dotykających zbyt szczupłych mężczyzn, którzy stają przed obliczeniem damskiej sylwetki przy odbiciu w lustrze.
  • Szerokie, płaskie barki, na które nasze narodowe słowotwórstwo wymyśliło ciekawą nazwę wieszaka
  • Ze względu na szczupłe uda kolana skierowane są w wewnętrzną stronę, co potęguje efekt tychże nóg jako nieco skrzywionych
  • …i zapewne wiele, wiele innych spraw.
Reddit - u/tttigre

Reddit – u/tttigre


 

Jak się ubierać?

stayclassicblog.com - dobre podejście do szczupłej budowy ciała.

stayclassicblog.com – dobre podejście do szczupłej budowy ciała.

Jako, iż przeważnie modele prezentujący asortyment sklepów on-line często są chudzi – to nie oznacza z automatu, że tak samo dobrze dana osoba wyglądałaby w naturalnym środowisku, otoczona zarówno płcią żeńską, jak i normalnie zbudowanym mężczyznami. Z tego względu ocena ubioru czy też budowy modela na podstawie zdjęć – nie ma żadnego znaczenia. Musimy więc tworzyć coraz szerszą i coraz mocniej odznaczającą się granicę między naszą, męską płcią, a damską, do której absolutnie nie chcemy być pociągnięci niezależnie od pozycji czy też perspektywy z jakiej jesteśmy oceniani. Pamiętajmy, że ubiorem dążymy do stworzenia sylwetki idealnej, musimy więc ubiorem nadrabiać centymetrów, neutralizować je.

 

– Okrycia wierzchnie/Górna część garderoby

 

Muszą być dobrze dopasowane, lecz nie muszą być krótkie. Pamiętajmy, że zbyt krótkie rzeczy tworzą czasami świetny efekt w postaci wydłużania sylwetki. W przypadku mężczyzn zbyt szczupłych ten efekt tworzy się samoistnie, nie wymaga więc zbyt dużo atencji. Dobre dopasowanie z kolei nie spowoduje efektu spadochronu na plecach, do czego zwykli przyzwyczaić nas szczupli celebryci czy modni z poprzedniego wieku. Kurtki dopasować musimy typowo pod cel jaki mają pełnić, jeśli więc w naszych planach pokazała się kurtka zimowa – nie mierzmy jej na cienką bluzkę, a na gruby sweter, da to neutralny efekt przy środowisku w jakim najczęściej taka kurtka będzie używana. Warto rozejrzeć się za grubymi, puchowymi kurtkami, czy kamizelkami z tego samego materiału. Pamiętacie może przeciwieństwo, czyli informacje dla osób otyłych? Tam ta kwestia różniła się od tej o pełne 180 stopni. Grube parki o dość długim fasonie mogą również przykryć nazbyt szczupłe uda. Przy koszulkach warto także stosować się do tych zasad i kupować nieco luźniejsze, które nie będą wzmacniały odczuć naszych szczupłych sylwetek. Świetnym rozwiązaniem na sezony przejściowe lub zimne będzie ubieranie się na cebulkę czyli stosując dużo warstw ubioru w miejsce jednej, a bardzo grubej.

 

– Spodnie

edwardshair.tumblr.com - Dobra szerokość spodni

edwardshair.tumblr.com – Szerokość spodni „na pograniczu”.

Ze spodniami zaś jest sporo ciężej, bo ich dobre dopasowanie jest zdecydowanie bardziej frustrujące i nieprzewidywalne w skutkach niż zabawy z górną częścią naszych ciał. Otóż pamiętajmy – mamy stworzyć idealną symetrię między naszą wagą, a naszym wzrostem. Spodnie skinny w sylwetce chudej będą wyglądać naprawdę niedobrze, stworzą efekt absolutnie damskich nóg i niezbyt pewne spojrzenia oceniających nas ludzi nie pomogą w tworzeniu dobrego samopoczucia. Użyjmy więc spodni typu slim, które nie będą obciskać żadnej części naszych ud, od pośladków, aż po łydki. Nie stworzy to negatywnych opinii, a jednocześnie w dalszym ciągu będzie utrzymywać szczupłe nogi jako zaletę. Oczywiście jako luz na myśli mam spodnie pozostawiające go nie więcej niż kilka centymetrów, nie kilkanaście. Z tego względu wystrzegamy się spodni typu regularnego, z nogawką u dołu szerszą niż przykładowo 17 centymetrów. Spodnie zbyt szerokie stworzą nieładny efekt patyczków w workach – nie idźcie tą drogą.

Wagi dodadzą oczywiście bojówki, które ze względu na dodane kieszenie na wysokości ud sporo je poszerzą nie wyglądając przy tym groteskowo, jak spodnie zbyt szerokie.

 

– Kolory i wzory

thethreef.com - czerwone spodnie zwracają uwagę, ale całość prezentuje się dobrze.

thethreef.com – czerwone spodnie zwracają uwagę, ale całość prezentuje się dobrze.

Wbrew pozorom i tutaj jest pole do popisu przy walce o dobrą ocenę naszej sylwetki. W przypadku kolorów sprawa ma się następująco – ich ilość, jaskrawość, czy też sposób użycia mogą powodować konflikt między naszą realną płcią, a oceną przez otoczenie. Brzmi to niedobrze, ale niestety tak jest, choć oczywiście mówię o dużych przesadach w miejsce normalności. Używając przykładowo spodni różowych, a na torsie pokazując błękitny sweterek – przyciągniemy uwagę, ale bardzo nieprzychylną. Warto więc unikać nadmiaru kolorów, lecz nie ma potrzeby ich wyłączania całkowitego. Ograniczenie do maksymalnie jednej rzeczy dużej w ostrym kolorze oraz jednej małej będzie wydaje mi się najsensowniejszym rozwiązaniem.

Review - Taka kratka poszerzy sylwetkę

Review – Taka kratka poszerzy sylwetkę

Warto także polubić się ze wzorami – kratka, poziome prążki, duża krata. Wszystko to ma prawo polepszyć wygląd szczupłej sylwetki przez dodanie paru, oczywiście niezbyt „fizycznych” kilogramów. Pamiętajmy tylko, że prążek pionowy wyszczupla, warto więc go unikać w miarę możliwości, ale oczywiście przy koszuli typu oxford prążkiem o niskim kontraście nie ma co się przejmować.

 

– Buty

 

W przypadku butów przy szczupłej sylwetce musimy zwracać uwagę nie tyle na ich fason, a na ich zestawienie z pozostałymi elementami danego stroju. Można więc przy tej sylwetce użyć typowych zasad doboru obuwia. Przy spodniach w fasonie slim i grubej kurtce puchowej – ubierajmy szerokie, masywne buty, a przy letnich spodniach i letniej koszulce – cienkie mokasyny lub trampki. Za to sytuacja z krótkimi spodenkami rysuje się zgoła inaczej – w przeciwieństwie do masywnych nóg mężczyzn otyłych mężczyznę szczupłego cechują bardzo wąskie łydki. Z tego względu warto by buty nie wyglądały jako ogromne, długi, szerokie buciory, a wąskie, dobrze dobrane trampki czy mokasyny. W miejsce butów Nike, modelu Air Force warto wzrok skierować w stronę butów Converse All Star.

 

– Reszta?

nrm_1414775525-daniel-radcliffe

Ciekawym aspektem zbyt szczupłej sylwetki jest możliwość poprawy wizerunku przez zwiększanie cech męskości. Brzmi…dziwnie, ale jest to działanie bardzo sensowne. Przy dużej chudości warto zapuścić brodę by wytworzyć tej męskości jak najwięcej. Warto ćwiczyć na siłowni by nawet i ta duża chudość – będzie wyglądała na zdrową i stworzoną specjalnie. Warto również zwrócić uwagę na fryzurę i w miejsce włosów stawianych na żel czy wymagających nadmiernej stylizacji – spróbować czegoś męskiego, niegrzecznego – jak zwykły jeż czy nawet fryzura na pałę. Przestylizowane włosy mogą powodować ocenę danej osoby jako zbyt mocno dbającej o swój wygląd fizyczny.

Można także użyć gruby, bardzo długi szalik, który także doda parę kilogramów.

 

 


 Podsumowanie

Reasumując, nie jest ciężko wydedukować, że mankamenty sylwetki zbyt chudej wymagają zupełnie różnej troski niż mężczyzny z nadwagą. Tutaj walczymy o odczuwanie nas przez otoczenie jako mężczyznę, czy też chłopaka – i kierujemy się zasadami tworzącymi dużą granicę między płciami, w przeciwieństwie do nadwagi, gdzie o posądzenie bycia dziewczyną nie jest zbyt częste. Ubrania musimy dopasować dobrze, nie bojąc się fasonów slim, bądź u niektórych marek – skinny, co bardzo pozytywnie wpłynie na ocenę naszych sylwetek.

Saint Laurent Paris - Zaczęliśmy, zakończmy.

Saint Laurent Paris – Zaczęliśmy, zakończmy.

 

The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Poprzednie wpisy w tym temacie:

Część I – Niski wzrost

Część II – Nadwaga

Część III – Wysoki wzrost

Jak ma się ubrać chudy / szczupły?
5 z 15 ocen

    ADD YOUR COMMENT