Jak nosić czarny płaszcz – KOLAŻE

Casualism Blog Moda Męska – Jak nosić czarny płaszcz – KOLAŻE

W dzisiejszym wpisie na podstawie dwóch kolaży pokażę Wam możliwość noszenia czarnego płaszcza, który posiada konotacje bardzo, ale to bardzo eleganckie. Czy słusznie? Zdecydowanie nie, czemu dam wyraz w dzisiejszych dwóch kolażach. Zobaczcie sami.

3

1. Czarny płaszcz casual.

Ten kolaż dobrze ukazuje casualowy sposób noszenia czarnego płaszcza. Jak widzicie głównym podpunktem, który musimy spełnić chcąc stworzyć dobry zestaw z nim w roli głównej to stonowanie pozostałej części garderoby, czyli innymi słowy – zastosowanie stylu monochromatycznego (TUTAJ PORADNIK). Szary sweter w kolorze melanżowym idealnie wejdzie pod czarny płaszcz tylko lekko go „rozbudzając”. Na nogach mamy szare spodnie, które w typowej szarości mogłyby być nieco nudne, więc zastosowanie koloru marmurowego nieco tę sytuację poprawi. Na stopach bardzo ciekawe buty w typie chelsea, ale z płaską podeszwą nieco przypominającą buty marki Common Projects.

2. Czarny płaszcz półformalny

Ten zestaw z kolei nie jest zestawem formalnym w sensie stricte, raczej lekko półformalnym. Pod czarnym płaszczem mamy więc świetny kardigan, który idealnie będzie komponował się nie tylko z płaszczem, ale i z koszulą jeansową pod spodem, której będzie widać tylko górną część, co pozwoli nieco rozbudzić nasz zestaw w jego górnych rejonach. Na nogach mamy jasnoszare chinosy, które będą fajnie dopełniać się z butami w typie także chelsea, ale zdecydowanie w bardziej formalnym wydaniu, bo buty wykonane zostały ze skóry licowej.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Jak nosić czarny płaszcz – KOLAŻE
4.65 z 26 ocen