Jak nosić jeansowe koszule

Jak nosić jeansowe koszule – Casualism Blog o Męskiej Modzie

Ostatni wpis tyczący się koszul jeansowych to wpis, który nakierował Was na konkretne tory stylu. Wiecie już, że koszula jeansowa nie równa się koszuli jeansowej i rozróżniają je zarówno materiał, jak i detale dając w efekcie dwie koszule na różnych krańcach formalności. Dzisiaj zobaczymy jak nosić jeansowe koszule, jak dobrać do nich resztę garderoby. Dwa przykłady, kupa radości 😉

3

Jak wiecie styl jeans/denim ma swoją kolebkę wyłącznie w stylu casual, a do formalności został tylko zaadaptowany przez znających się na rzeczy elegantów. Tak więc, by tradycji stało się zadość, musimy zacząć od bardzo swobodnego zestawienia.

Koszula jeansowa casual – Jak nosić jeansowe koszule swobodne?

Ten zestaw jak widzicie to czysty, fajny casual, który świetnie się sprawdzi w każdej możliwej, oczywiście swobodnej, sytuacji. Mamy więc na wierzchu ładną koszulę jeansową, której forma i kolor są nieprzesadzone i wręcz „stonowane”, dlatego praktycznie każdy z nas łatwo sobie z nią poradzi i udźwignie ją na swoich barkach. Pod spodem, by zostawić koszulę rozpiętą, mamy białą koszulkę o nico innej formie niż zazwyczaj, nieco dłuższej i ciekawszej. Na nogach tym razem spodnie joggery w bardzo praktycznym kolorze ciepłego beżu. A czemu joggery? Otóż spodnie ze ściągaczami są naprawdę ciekawą odskocznią od typowych spodni chinos, bo jednak spodnie chinos są lekko smart-casualowe w swojej formie, a ściągacze u dołu mocno tę formalność odejmują. Do tego na stopach nieśmiertelne wysokie Converse w białym kolorze, a do tego torba w ręce wykonana z „łamanego” płótna  pasek, w kolorach takich jak te użyte w całym zestawieniu. Ta stylizacja jest stylizacją na gotowo dla większości z nas.

 

Koszule jeansowe formalne – Jak nosić jeansowe koszule eleganckie?

 

Przeczytaj koniecznie ->  Warto kupić #1 - tanie spodnie basic z Bershki

Ten zestaw z kolei jest zestawem pół-formalnym z użytą do jego stylizacji koszulą jeansową. Jak widzimy koszula ta jest absolutnym przeciwieństwem użytej powyżej i wyróżnia się od niej prostotą formy i koloru. Taki rodzaj koszuli założymy spokojnie pod marynarkę, aczkolwiek nie dopasuje się dobrze do krawata, pomaga jej w tym jasny kolor niebieski. Na samym wierzchu mamy marynarkę w kratę, która dobrze się dopasuje formalnością z koszulą w jej wnętrzu. Bardzo formalna marynarka nie byłaby dobrym wyborem, gdyż mogłaby mocno się wyróżniać od koszuli w jej wnętrzu. Na nogach granatowe spodnie, które kolorem nawiązują do koszuli w luźny sposób. Jako uzupełnienie całości zestawu wybrałem brązowe dodatki w postaci skórzanych oksfordów w naprawdę ciekawej formie i kolorze, do tego minimalistyczny i elegancki pasek, a do ręki – niestety nieco droga torba, aczkolwiek bardzo ładna. Dodatki dla większości z nas mogą wydawać się zbyt jasne, ale warto się do takich przekonać bo dają super efekt obniżenia formalności stroju i nieco go rozbudzają, tworząc ten zestaw mniej nudnym i mniej spokojnym.

 

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Jak nosić jeansowe koszule
4.9 z 20 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

    1. The-Bigwig Post author Reply

      Spodnie na „nie”, koszula fajna i buty również ciekawe. Zmieniłbym jeansy na mnie starte i powycierane i co najważniejsze – ciemnejsze, będą tworzyć lepszy zestaw z taką koszulą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *