Jaki trymer do zarostu? Recenzja – Wahl!

Casualism Blog Moda Męska – Jaki trymer do zarostu?

Dzisiaj prezentuję Wam długo oczekiwany wpis, o który pytało naprawdę wielu z Was. Po zapuszczeniu brody równie ważnym elementem co jej obecność jest…dbanie o nią! Ciągle przystrzyganie, trymowanie i poprawianie wszelkich linii służących naszemu wyglądowi w bardzo dobry sposób. Samo zapuszczenie brody niczego od nas nie wymaga poza cierpliwością. Niewymagane jest przygotowywanie specjalnych posiłków czy też patrzenie w lustro, co miałoby poprawić wzrost włosa. Za to już moment trymowania wymaga od nas bardzo, bardzo wiele zaangażowania i wyrozumiałości. Dzisiaj recenzja trymera WAHL oraz idący za tym poradnik, więc jaki trymer do zarostu wybrać? Pomogę Wam z ogromną chęcią!

Wpis sponsorowany 

0

Co to jest trymer?

Trymer to maszynka do strzyżenia, aczkolwiek w nieco mniejszych rozmiarach pozwalających na lepsze dotarcie do problematycznych miejsc, które na twarzy są w dużej ilości. Maszynka do strzyżenia radzi sobie świetnie, ale jako przycinanie „ogółu” brody, nie jako praca dokładna. Posiadam brodę lub zarost już wiele lat, wręcz od momentu gdy mogłem ją mieć. Golenie twarzy żyletkami przeszło mi po kilku chwilach, bo policzki zarosły mi zaraz po „podnosku„, byłem więc dość mocno uprzywilejowany i nie męczyłem się z maszynkami żyletkowymi dłużej niż kilka miesięcy. Wraz z upływem czasu broda zaczęła rosnąć mi coraz gęstsza, włosy stały się coraz grubsze, a duża ich ilość powędrowała w bardzo wysokie rejony twarzy wymagając tym samym zainteresowania w kwestii usytuowania linii górnej, o dolnej w ogóle nie wspominając. Jednak ja mimo wszystko pozostałem przy…maszynce do strzyżenia włosów. Wielokrotnie miałem styczność z dobrej klasy trymerami, ale zawsze mimo wszystko byłem do nich nastawiony nie tyle negatywnie, co neutralnie. Nie czułem chęci ich zakupu i nie widziałem pozytywnych cech tak dużych by wytłumaczyć ich zakup.

Pielęgnacja zarostu – jak przeprowadzić ją prosto i szybko?

12

Jednak na szczęście firma WAHL zaproponowała mi do wyboru jeden z wielu wyprodukowanych przez tę firmę modeli. Wybrałem piękny i moim zdaniem najlepszy do stawianych mu zadań modeli, mianowicie WAHL Stainless Steel 9818-116. Model przyciągnął mnie dobrym i absolutnie wystarczającym oprzyrządowaniem i obudową stalową, której nie powinny być straszne upadki czy obtarcia, ot ślady zużycia. Pasowała mi od razu gdy ją zobaczyłem, no ale czymże jest kupowanie oczami, gdy mowa o brodzie?

Przeczytaj koniecznie ->  Jak trymować brodę? Braun MGK3060

4

Czym cechuje się dobry trymer do zarostu?

Zdecydowanie niewielkimi wymiarami pozwalającymi na łatwe manewrowanie po różnorodnych krzywiznach twarzy i wystarczające do trymowania dodatki. U mnie jedynym dodatkiem, bez którego obszedłbym się bez problemu jest trymer do nosa i uszu, aczkolwiek na szczęście nie jest to raczej dodatek podnoszący znacząco cenę. Zasada jest taka. Powierzchnia naszej twarzy zajętej włosami brody jest mniejsza niż powierzchnia głowy. Głowa jest praktycznie okrągła, nie wymaga więc bardzo dokładnych manewrów. Z twarzą jest wprost przeciwnie. Jej krzywizny zaczynają się od linii szyi, aż po linię policzków, a powierzchnia na której pracujemy jest tylko pewną częścią powierzchni głowy. Wiele „detali” wymaga dużej dozy uwagi, jak trymowanie bokobrodów, które często od brwi oddziela centymetr czy dwa. Musimy więc wybierać maszynkę z wąskimi ostrzami. To punkt pierwszy, najważniejszy. Co z dodatkami? Wyjaśnię na zasadzie prezentu od firmy WAHL.

5 6

W zestawie mamy kilka nasadek. Od nasadki typowej, służącej do trymowania (bez końcówki to typowy milimetr, więc modnie!), poprzez nasadkę golącą niczym golarka elektryczna (do zera), a także wspomniany wyżej trymer do nosa i uszu. W zestawie znajdziemy też końcówki służące do regulacji długości strzyżenia w postaci trzech nasadek na końcówkę trymującą. Co do końcówki golącej – jest rewelacyjna. Dotychczas patrzyłem na takie wybryki bardzo źle,  raczej z pogardą niż zaciekawieniem i tym bardziej byłem ciekaw realnego działania. Sprawdziłem na dolnej linii szyi i – zakochałem się. Dzięki tej końcówce linia szyi staje się naprawdę wyrazista, a dodatkowym plusem jest to, że maszynka z taką końcówką nie chwyci włosów dłuższych. Jest więc nie dość że ładniej, to i bezpieczniej. Trzeba tylko pamiętać, że za jej pierwszym użyciem musimy włosy, które chcemy zgolić mocno skrócić bo końcówka nie ma jak ich wprowadzić do środka w celu przycięcia.

Przeczytaj koniecznie ->  Pomada do włosów i krem do włosów oraz brody Pomp&Co

7

Ważne w doborze maszynki są oczywiście niewielkie wymiary, które pomogą w goleniu. Trymowanie brody to czynność z początku dość ciężka, wymagająca zarówno uwagi, jak i czasu i braku jakiegokolwiek pośpiechu. Im mniejszy rozmiar – tym lepiej, ale nie wolno z tym przegiąć bo jednocześnie zbyt mały rozmiar równa się zbyt niskiej wadze. A zbyt niska waga równa się braku stabilności, a to już skutkuje nie do końca kontrolowanymi ruchami. Wyobraźcie sobie golić dokładnie swoją twarz co do milimetra, ale nie mogąc dotknąć maszynką twarzy, a sama maszynka byłaby lekka jak powietrze. Gwarantuję Wam, że nie zrobilibyście prostej linii. Chyba, że malujecie ręcznie paski na Rolls Royce’y jak pewien Pan z UK.

Maszynka, którą wybrałem wpisuje się idealnie w powyższe cechy. Jest bardzo dobrej wielkości wchodzącej w moją dłoń jak w masło, a waga nie należy do piórkowej, jest wręcz ciężka! A taki właśnie trymer ma być, dość ciężki, niewielki i przyjazny użytkownikowi przez stabilność. Minusem dla niektórych może być chłód żelaza, ale taki jego urok, który osobiście kocham jako mężczyzna skrajnie źle odczuwający nadmiar ciepła 😉

8 9

Można zagęścić swój zarost!

Da się zagęścić zarost. Stworzyć brodę pełniejszą, zdecydowanie bardziej atrakcyjną i pełną objętości. Z pomocą przychodzi produkt BeardMe, który daje nieprawdopodobny efekt tuż po zaaplikowaniu. Testowałem go przez kilka tygodni i…lepszego produkty do brody świat nie widział. Szczerze.

zagęszczanie brody, gęsta broda, farbowanie brody, dbanie o brodę, trymowanie brody, broda zagęścić, duża broda, długa broda

…a tak działa testowany dzisiaj przeze mnie produkt.

Jest praktycznie w pełni naturalny, nie wchłania się do skóry, a daje efekt jak dosłownie przeszczep włosów. Działa na zasadzie elektrostatyki, czyli mikrocząsteczki bawełniane, przypominające do złudzenia małe włoski, przyklejają się do brody za wczasu wysmarowanej olejkiem lub kremem. Produkt działa na zasadzie podciśnienia, więc przy aplikacji ściskamy aplikator i nakładamy na twarz. Efekty są druzgocące.

RECENZJA BEARDME NA CASUALISM

BeardMe – Warto nie tylko zajrzeć, ale też zakupić. BeardMe jest w atrakcyjnej cenie, a z kodem CASUALISM macie dodatkowe 10% zniżki!

Efekt zastosowania BeardMe na połowie całej twarzy!

…A tak wygląda efekt użycia BeardMe na całej brodzie!

zagęszczanie brody, gęsta broda, farbowanie brody, dbanie o brodę, trymowanie brody, broda zagęścić, duża broda, długa broda

…a to zdjęcie mnie zadziwia ilekroć na nie spojrzę 😉

Po prawej stronie efekt stosowania BeardMe

Jak golić się trymerem?

Bardzo prosto, otóż golimy się trymerem dokładnie tak, jak golilibyśmy się maszynką do strzyżenia. Jedynie wszelkie prace wymagane do tej czynności będą o wiele łatwiejsze, a efekt bardziej przewidywalny. Ostrza zastosowane w trymerach także są przeważnie lepsze, bardziej naostrzone i z mocniejszego stopu żelaza zastosowanego ze względu na zdecydowanie cięższą pracę wykonywaną na naszych twarzach. Pamiętajmy jedynie, żeby zawsze, ale to naprawdę zawsze gdy w nasze dłonie wpadnie trymer zastosować końcówkę najdłuższą. Unikniemy wtedy zbyt krótkiego przycięcia tym samym ograniczając nerwy do zera 😉

Przeczytaj koniecznie ->  Akcesoria do brody - PREZENTY

Trymer, który dostałem od firmy WAHL jest w użytkowaniu niezwykle prosty. Nakładki zakłada się intuicyjnie, a każdy z dołączonych dodatków nie wymaga zbędnych wyjaśnień, ot wiemy wszystko na temat produktu zanim dorwiemy się do broszurek informacyjnych czy poradników. Trymer jest dość cichy, a akumulator wystarczający na kilka godzin pracy jest absolutnie rozwiązaniem wystarczającym. Jedno godzinne ładowanie zapewnia czterogodzinną pracę urządzenia, a dodatkowo fajnym usprawnieniem jest to, że już po minucie ładowania trymer jest gotowy do pracy. Do zestawu dołączony jest także czarny organizer materiałowy, który pomoże w utrzymaniu trymera (i okolic) w czystości podczas transportu i podstawka prezentująca trymer wprost majestatycznie 😉

DSC00930

I to tyle…

Cała reszta zależy tylko i wyłącznie od Was. Od Waszego zaangażowania, od Waszej chęci poprawienia swojego wyglądu i pełni poświęcenia. Pamiętajcie również, że nie tylko w maszynce tkwi siła. Wprost odwrotnie. Maszynka bardzo pomaga w stylizowaniu i docinaniu zarostu, ale nie zastąpi pewnych siebie, konkretnych ruchów, które czynność trymowania wykonują już setny raz. Życzę wszystkim powodzenia i ogromu wytrwałości i mam nadzieję, że mój wpis się Wam przydał.

Broda i zarost – co to, jak to, z czym to? Mity i fakty

Broda męska, zarost męski – PRZEWODNIK #2

Broda – Stylizacja zarostu – OGROMNY poradnik

 

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

21 Comments

  1. mihau Reply

    W pierwszej części wpisu piszesz o „powędrowaniu” włosów w okolice policzków. Ja również mam z tym problem i póki co radzę sobie zwykłymi maszynkami, ale one nie są dość dokładne i jednak pod pianką trochę ciężko. Czy ten trymer dobrze strzyże takie milimetrowe, czarne i twarde włoski?

    1. The-Bigwig Post author Reply

      Bardzo dobrze strzyże, nakładka trymująca naprawdę dobrze sobie radzi a przez niewielkie wymairy jest łatwa w manewrowaniu. Zdecydowanie polecam.

  2. Wiktor Reply

    Ja mam Panasonic i sobie chwalę, konkretnie – ER1512 . Ostrze karbonowo-tytanowe, 5 stopni regulacji długości ostrza, ładny design, dobrze leży w ręce. Więcej nie potrzebuję, bo i chyba nie ma już „więcej” 🙂

  3. witos Reply

    Nie jestem jakimś specjalnym fanem golenia, ale moja dziewczyna kupila mi trymer do 3dniowego zarostu chyba z babylissa. No i jest całkiem niezły i ma ruchome ostrza, także chyba sie przekonam, bo to wygodniejsze niż zwykła maszynka

  4. Tomek Reply

    Właśnie jestem w trakcie poszukiwania nowego trymera. Twoja recenzja mnie bardzo zainteresowała. Jaka jest maksymalna długość golenia?

  5. Tomek Reply

    Świetny trymer, kupiłem go przez brytyjskiego amazona ponieważ na tamtym rynku sprzedawany jest z końcówkami o większym zakresie długości przycinania.

  6. mlexon Reply

    Hejka
    Piszesz, że po jednokrotnym ładowaniu trymer wytrzymuje 4 godziny pracy i tu jest zasadnicze pytanie. Czy są to 4 godziny z pełną mocą czy może moc trymera słabnie wraz ze wzrostem czasu użytkowania? Bo jeżeli po godzinie moc słabnie a trymer zaczyna szarpać zarost to realnie jest to jedna godzina pracy…
    Pozdrawiam wszystkich brodatych ;’]

  7. Gorhd Reply

    Czy tak koncowka co ma golic na zero goli tak jak maszynka foliowa ?? Czy zostaja dluzsze wloski ? Bo w swojej ofercie maja nasadki fkliowe i w starszym modelu z gumowanym uchwytem taka jest w zestawie. Dlatego pytam bo nie wiem czy to wygoli na gladko czy nie. Proszę o pomoc

  8. John Reply

    Witam serdecznie,

    właśnie stałem się posiadaczem w/w trymera. Chcę zaznaczyć, że jest to mój pierwszy dobrej klasy trymer i w związku z tym mam dwa pytania:

    1. Czy to normalne, że trymer ciągnie włoski na dłuższym(i nie tylko)zaroście? Pytam, bo ostrza wydają się być solidne i ostre, a być może brakuje mi doświadczenia. Głównie moim zarostem zajmuje się fryzjer, lub sam podgalałem się maszynką do włosów za 120 zł.
    2. Czy można dostać gdzieś ewentualnie dodatkową końcówkę z ostrzami trymera?

    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

  9. Grzesiek Reply

    Świetnie wygląda ten trymer i wierzę, że tnie równie dobrze. Szczerze mówiąc myślałem, że będzie droższy. Trochę teraz żałuję, że skusiłem się na Philipsa i to jeszcze takiego kupionego w markecie elektronicznym (z tych znanych) 🙂

  10. Oles Reply

    Mam dość twardy zarost. Wcześniej chodziłem do barbera, teraz zakupiłem trymer od Panasonica i stylizuję się sam. Bardzo wygodna opcja, trymer jest precyzyjny i naprawdę poręczny. No i można sporo zaoszczędzić na wizytach.

  11. Konrad Reply

    Ciekawa i cenna recenzja.

    Czy prezentowany trymer ma znaczącą przewagę nad modelem Philipsa BT9290?
    Czy Wahl produkuje trymery z wbudowaną regulacją długości strzyżenia?

  12. ruded Reply

    ooo a właśni gdzieś widziałem w necie babylissa i zastanawiałem się czy jej nie kupić, wydawało mi się, ze solidna jest. Mnie zaciekawiło to ze ma szerokie bardzo ostrza, to chyba pomaga w goleniu dodatkowo. Mial ktos moze z nia do czynienia?

    1. TomeczekBBS Reply

      Ja mam od nich i używam go od 4 miechów. Jest spoko 🙂 Poprzedni miałem innej marki, ale kupiłem go kiedy w sklepach nie było jeszcze zbyt wielu trymerów, więc ten BB jest kozacki w porównaniu do starego! No i przede wszystkim nie ma kabla 😀

  13. dosk Reply

    Tej marki nie kojarzę, ja mam trymer babyliss, sprawdza się bardzo dobrze, przycina równo, nie szarpie i długo trzyma na baterii, mój model ma zbiorniczek na włosy który sporą część włosków łapie

  14. Ian Reply

    U mnie bardzo dobrze sprawdza się Panasonic – równo przycina, jest wygodny w użyciu. Spełnia moje wymagania.

  15. tomson Reply

    Ja dostałem pod choinką beard designer od babyliss i jest bardzo dobry. Goli tak samo dobrze na zero jak i przy dłuższym zaroście. łatwo się czyści i wykonali go z naprawdę fajnych materiałów, bo mam go prawie pół roku, a nie ma na nim żandych rysek ani nic takiego.

  16. MArek Reply

    Hej, widzę, że się znasz na temacie, więc prośba o pomoc. chodzi o wybór trymera do średniego zarostu, po prostu broda, ale nie jakaś ogromnie długa. Szukam więc dobrego, poręcznego trymera do stylizacji. Masz jakiś model? Może mógłbyś coś polecić? Staram się edukować w tym temacie, przeglądam rankingi, ale wybór jest ogromny. Czy ten Philips z wieloma nasadki jest okej według Ciebie, został wyróżniony tutaj np. prorankingi.pl/rankingi/higiena-i-pielegnacja/trymery-do-brody/ W cholerę tego ma w zestawie, a wydaje mi się, że to ważne. Chociaż Braun też tam ma kilka udanych modeli. Pozdrawiam i dziękuję za artykuł.

  17. WdzięcznyCzytelnik Reply

    Cześć, po przeczytaniu Twojego wpisu o Wahl 9818-116 postanowiłem go kupić. Pokładałem w nim wielkie nadzieje. Niestety, podstawowe ostrze do cięcia zarostu do 3 mm …. nie tnie – ostrze odbija się od włosa! (sic). Znalazłem kilka wpisów z opiniami zbliżonymi do mojej, ale… aż mi się wierzyć nie chce, że można kupić takie g***no za 400 zł; że „topowy” producent wypuścił na rynek gniota.

    O co więc chodzi?!

    Tu pojawia się moje pytanie: czy tylko ja mam takie „szczęście” i po prostu muszę wymienić podstawowe ostrze, bo dostałem wadliwe w zestawie, czy do tego „ekskluzywnego” modelu trymera muszę podejść jakoś inaczej – np. pogłaskać go przed użyciem lub wy***bać przez okno przed goleniem zwykłą jednorazówką.

    Będę wdzięczy za pomoc i odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *