Jasna kurtka skórzana

Casualism Blog Moda Męska – Jasna kurtka skórzana

Uwielbiam czerń i monochrom. Pod każdą postacią. Od akcesoriów, poprzez buty aż do samochodów i wystroju wnętrz. Niemniej czasami nachodzą chwile „zwątpienia” kiedy poza czernią i wszechobecną szarością warto otworzyć nieco oczy na inny kolor. Notabene równie ciekawy, ale niezwykle rzadko spotykany. Dzisiaj beżowa jasna kurtka skórzana, mój nowy nabytek, który nowym był kilka lat temu 😉 zapraszam!

Jasna kurtka skórzana, Kurtka ze skóy jasna, skórzana kurtka jasna Jasna kurtka skórzana, Kurtka ze skóy jasna, skórzana kurtka jasna

Jak widzicie kurtka z jasnej skóry prezentuje się zgoła inaczej niż kurtka ze skóry czarnej czy brązowej. Jest nietuzinkowa, wyróżniająca się i na pewno troszkę rewolucyjna w mojej garderobie, aczkolwiek nie jest to zwiastun. U mnie jest nieco inaczej. Kurtka z jasnej skóry chodziła mi po głowie już wiele miesięcy, ale znajdowałem jednak wiele opcji innej formy lokowania moich funduszy. Lecz za sprawą Allegro i możliwości zakupu rzeczy używanej w dobrej cenie wybór padł szybko – biorę – choć nie wiem czy dobrze będzie leżeć i jak zaprezentuje się na żywo. Ale najwyżej pojedzie do rodziny jako gift 😉 Tak też kończy większość moich ciuchów, krewni to fajny i wdzięczny rodzaj „konsumenta„. Sama kurtka nie była używana.

Jasna kurtka skórzana, Kurtka ze skóy jasna, skórzana kurtka jasna Jasna kurtka skórzana, Kurtka ze skóy jasna, skórzana kurtka jasna Jasna kurtka skórzana, Kurtka ze skóy jasna, skórzana kurtka jasna

No i okazało się, że leży dobrze. Jak to jasna kurtka skórzana, ma świetny kolor niczym niewyprawiona ircha, a jej fason mimo, iż nie spełnia moich zachcianek w stu procentach to wygląda po prostu „ok”. Więcej mi nie trzeba tak czy owak, bo ta kurtka przez jej zapewne niską odporność na wodę i jasny kolor nie będzie moim częstym kompanem. Skóra jest matowa, łatwo chwyci brud, prawdopodobnie również szybko pokaże oznaki zużycia szczególnie pewnie ściemnieje na kołnierzu. No ale taką ją stworzono, a ja z niej pobiorę radość! Rękawiczki z irchy to idealna analogia.

Przeczytaj koniecznie ->  Płaszcz camel - zimowa inspiracja

Jasna kurtka skórzana, Kurtka ze skóy jasna, skórzana kurtka jasna

Pod spodem zwykły sweter w jasnym kolorze od H&M. Postanowiłem, że zrobię wiośnie ukłon bo zbliża się do nas szybciutko i założę w miejsce czerni – coś jaśniejszego. Padło na sweter z bawełny, który dawał mi w dzień robienia zdjęć idealną ilość ciepła.

Na nogach czarno-szare spodnie z dziurami na…piszczelach. Te dziury z tego właśnie powodu są nienachalne i świetnie wyglądają – bo je widać tylko czasami, gdy ugnę nogę czy usiądę. To ciekawy kompromis między spodniami z dziurami na kolanach, z spodniami bez jakichkolwiek dziur i z przyjemnością polecę taki początek dla niezdecydowanych.

Jasna kurtka skórzana, Kurtka ze skóy jasna, skórzana kurtka jasna Jasna kurtka skórzana, Kurtka ze skóy jasna, skórzana kurtka jasna

A na stopach aby żyć w zgodzie ze swoim światopoglądem czarne jak smoła chelsea.

Sam zestaw skomponowałem na zasadzie minimalizmu i prostoty, mamy więc jeden mocny kolor w postaci beżu, który notabene mocnym kolorem stricte nie jest. Pod spodem jaśniejszy sweter pozwolił rozbudzić wnętrze, ale w nienachalny sposób bo w dalszym ciągu ten kolor to paleta barw kurtki. Dół mojego zestawu jest już ciemny, ale by nie „odcinać” nadmiernie torsu od nóg zastosowałem spodnie w bardzo ciemnej szarości w miejsce smolistej czerni, dzięki czemu już na stopach mogłem jak najbardziej użyć skrajnej czerni.

Kurtka – Zara, Podobna TUTAJ od Jofama w fajnym fasonie

Sweter – H&M, Podobny TUTAJ od Mango i TUTAJ od Review,  i TUTAJ model od Jack&Jones w bardziej białym kolorze

Jeansy – H&M, Podobne TUTAJ  i TUTAJ

ButyZara, Podobne TUTAJ w cenie o raptem 10 zł wyższej, TUTAJ świetne Zigny, a TUTAJ zza naszych granic

UWAGA, konkurs trwa jeszcze dobre trzy PEŁNE dni, zachęcam do walki o świetny zegarek TH!

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Jasna kurtka skórzana
4.7 z 31 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

    1. The-Bigwig Post author Reply

      Kurtka jest fajna. Niestety – jest ze sztucznej i paskudnej, plastikowej „skóry”. Wybacz, że piszę o niej w aż tak dramatyczny sposób, ale nie widziałem innej firmy, która by stosowała aż tak ohydnej jakości tenże materiał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *