Jeansowe spodenki i koszula marynistyczna

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Jeansowe spodenki i koszula marynistyczna

Krótkie spodnie to dla mnie temat trudny, ale nie niewykonalny. Mimo pewnego rodzaju uprzedzeń staram się je ujarzmiać i powodować nie tyleż podwyższenie przyjemności z ich użytkowania, co przyćmiewanie niechęci. Dzisiaj więc rzeczone krótkie spodenki, a do nich koszula marynistyczna.

1 2

Koszule marynistyczne znane są z ewidentnego nawiązywania do morza, więc jednym z najczęściej spotykanych wzorów są poziome pasy, a kolorami – biel i granat. Zapewne lada dzień napiszę na ten temat długi wpis poradnikowy, czekajcie więc z niecierpliwością. Koszula, którą dzisiaj prezentuję cechuje się właśnie tym co opisałem powyżej, choć od zwykłej koszuli wyróżnia ją dość mocno jedna, aczkolwiek bardzo wiele znacząca cecha – genialny materiał. Kupiłem ją właściwie głównie patrząc na tę cechę. Otóż materiał ten jest materiałem żywcem wyjętym z bluz i dzięki temu identycznie się ją nosi jak bluzę. Minusem tej koszuli jest spora możliwość trzymania ciepła, nie nadaje się więc na upały i ciepło, raczej na chłodne wieczory i noce.

3 4

Pod spodem koszulka t-shirt w typowym kolorze bieli, który to cechuje większość uwielbianych przeze mnie koszulek 😉 TUTAJ pisałem na ten temat poradnik i polecam jego przyswojenie bo być może znajdują się tam informacje, które wcześniej nie zaprzątały Wam głowy.

5 6 7

Na nogach z kolei jeansowe spodenki w bardzo minimalistycznym stylu, ot – typowe, granatowe spodenki jakich zarówno na ulicach jak i w sklepach na pęczki i kilogramy. Wersję, którą posiadam cechuje…brak cech szczególnych 😉

8

Na stopach, na przekór pewnym kanonom i „zasadom” – wysokie Converse. Czemu na przekór? Zapewne się domyślacie. Wszelkie źródła mówią o unikaniu butów wysokich do krótkich spodenek, ale osobiście z tym stwierdzeniem nie zgadzam się bez poznania spraw pobocznych, czyli kontekstu. Wśród tych spraw wymienię jedną – idealne spodenki. Ta kwestia totalnie zmienia postrzeganie wysokich butów z krótkimi spodenkami, bo dobrze dopasowane spodenki o krótkiej długości są bardzo fajnymi kompanami wysokich butów sportowych. Ale – naprawdę – trzeba na spodenki przy wysokich butach zwracać baczną uwagę, by uniknąć groteski.

Koszula – Jack&Jones, Podobna TUTAJ, niestety nie w kwestii materiału. Przecena 55%!

Koszulka – H&M (propably…), Podobna TUTAJ i wszędzie indziej 😉 Oczywiście na promocji

Spodenki – Bershka, Podobne mamy TUTAJ w bardzo ciekawej cenie

ButyConverse Chuck Taylor (High top)

9

 

PS ZAPRASZAM NA KONKURS!!!

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Jeansowe spodenki i koszula marynistyczna
5 z 12 ocen

    ADD YOUR COMMENT