Kamizelka na marynarkę – KOLAŻ

Kamizelka na marynarkę – KOLAŻ – Casualism Moda Męska Blog

Dzisiaj wpis krótki, ale bardzo treściwy w praktyczną część. Wszyscy wiemy, że najłatwiej jest łączyć rzeczy ze sobą spokrewnione na polu formalności. Dość łatwo połączyć nam marynarkę ze spodniami w kant, łatwo rozwiążemy zagwozdkę połączenia jeansów do swetra, ale jak ugryźć dość kąśliwy temat i sprawić by kamizelka na marynarkę była genialnym okryciem wierzchnim? Zobaczcie.

Kamizelka na marynarkę, Marynarka pod kamizelką, kamizelka elegancka, jaka kamizelka męska, męska kamizelka puchowa, bezrękawnik na marynarkę, marynarka z bezrękawnikiem

Połączenie kamizelki z marynarką nie jest trudne jak mogłoby się wcześniej wydawać. Wszelkie trudności jakie napotkamy da się rozwiązać dosłownie natychmiast gdy tylko przyswoimy sobie parę zdań podstawowej w tej kwestii wiedzy. Po pierwsze – kamizelka na marynarkę MUSI być jak najbardziej…formalna, jakkolwiek głupio by to nie brzmiało. Warto więc kupić model, który będzie się na ten cel nadawał, więc kamizelkę wykonaną z wełny czy też tak wyglądającą z brakiem nadmiaru przeszyć czy dodatków jak logowania lub zbyt wielu nap. Kamizelka na marynarkę musi być czysta w formie i kolorze. Po drugie – nie tylko kamizelka jest ważna, ale także marynarka, którą będziemy mieć pod spodem. By wyrównać te dwie rzeczy ze sobą w skali formalności potrzebujemy marynarkę jak najbardziej swobodną, więc wykonaną z wełny o grubym splocie (jak tweed czy podobne) bez połysku, najlepiej z detalami, które świadczą o jej swobodzie – jak nakładane kieszenie czy nieco krótsza długość. Te dwie składowe praktycznie dają pewność, że kamizelka na marynarkę w naszym przypadku osiągnie zamierzony – bardzo pozytywny – efekt i z pewnością nikt nie stwierdzi, że popełniliśmy gafę!

Kamizelka na marynarkę, Marynarka pod kamizelką, kamizelka elegancka, jaka kamizelka męska, męska kamizelka puchowa, bezrękawnik na marynarkę, marynarka z bezrękawnikiem

Kamizelka: Espirt, Marynarka: GAP (Gant), Golf: Calvin Klein (Medicine), Spodnie: Religion (Tommy Hilfiger), Buty: Burton (Tommy Hilfiger)

Jak widzicie ten zestaw spełnia wszelkie punkty sukcesu. Marynarka jest bardzo swobodna (nawet ma patki na nakładanych kieszeniach), kamizelka jest całkowicie neutralna, pozbawiona wymyślnych elementów. Golf ożywia nieco górny rejon naszego ubrania zaś spodnie stanowią rewelacyjne tło dla butów, które kolorem nawiązują do czerwonego swetra. Zestaw niby odważny, ale jednak nie, w końcu do jego stworzenia użyliśmy raptem dwóch kolorów (granat i bordowy) oraz szarość stanowiąca dobre tło dla wszystkich stylizacji. Dzięki użyciu tych barw możemy być pewni, że nie zostaniemy na ulicy źle ocenieni względem wyboru kolorystyki.

Przeczytaj koniecznie ->  Koszulka polo pod marynarkę? KOLAŻ

 

Adrian / The-Bigwig

Kamizelka na marynarkę – KOLAŻ – Męska Moda Blog Casualism

Kamizelka na marynarkę – KOLAŻ
4.8 z 32 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *