Kolaż – trencz?

Casualism Blog Moda Męska – Jak nosić casualowo trencz?

Za trenczami z prywatnych pobudek nie przepadam i nie przewiduję rychłego zakupu. JEDNAKŻE! Nie zmienia to faktu, że trencz bywa pięknym okryciem wierzchnim i to nie tylko w postaci atrybutu dość eleganckich ubiorów. W tym wpisie pokażę Wam jak bardzo można się posunąć w obniżaniu formalności tego właśnie stroju. Zobaczcie sami.

1

Jak widzicie składowych całego zestawu jest sporo i są to rzeczy może nie tyle z różnych biegunów, co są od siebie w skali formalności bardzo, ale to bardzo mocno oddalone. Na samej górze mamy oczywiście trencz, bardzo tani wyrób, który mi się spodobał nie tylko ze względu na niską cenę 😉 Mamy więc typowe dla formy trencza detale jak pas czy pagony, ale także nowoczesne podejście jak nieprzytłaczająca długość. Połączyłem więc go z koszulą z tkaniny oxford w kolorze nieśmiertelnego błękitu, który kolorem dość luźno nawiązuje do spodni na nogach. Spodnie zaś to jeansy z bardzo dużymi dziurami na kolanach dające 100% swobodnego stylu w całym zestawieniu, aczkolwiek nie kontrast – bo beż z błękitem „zagrają”, nie będą się przekrzykiwać. Na stopach zaś modne ZX’y, aczkolwiek nie aż tak „shajpowane” jak wszechobecne Fluxy. Kolor biały i forma buta przypominająca nieco AirMaxy daje nie tyleż „odmłodzenie” zestawu, co pójście własną drogą, nieco pod prąd. Czapeczka na głowę to „opcjonalna opcja”, bo nie każdy będzie w niej wyglądał dobrze i nie każdy będzie w niej wyglądał luźno. Ale szansa na jej „zaistnienie istnieje” – bo forma jest dość minimalistyczna (mogłaby być jeszcze bardziej nawet) z jednym nadrukiem. Mnie się podoba!

TrenczKoszulaJeansyButy

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Przeczytaj koniecznie ->  Inspiracje męskie
Kolaż – trencz?
5 z 10 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

  1. Dominik Reply

    Cześć Bigwig. Mam pytanie troche odbiegające od tematu. Czy do stylu rockowego pasuje kolor czerwony i niebieski? Tj. czy koszulki w tych kolorach można jakoś ciekawie zaaranżować w stylu rockowym? Pozdrawiam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *