Koszula flanelowa męska, koszula w kratę

Casualism Blog Moda Męska – Koszula flanelowa męska, koszula w kratę

Koszule flanelowe to powracający temat w szczególności na Casualism. Codziennie widuję dziesiątki zagubionych wyszukiwań w witrynie, które w wynikach dają „tylko” kilka postów. Czas temat ten mocno odświeżyć i przypomnieć niektórym, że koszula flanelowa męska to cud wiosennej i jesiennej natury.

(Wpis powstał we współpracy ze sklepem majesso.pl)

Koszula flanelowa jaka jest – każdy zapewne widzi i każdy zainteresowany zarówno moim Blogiem wie. To twór koszulowy, który ze względu na grubość materiału jest ciepły i miły w dotyku, przypomina siłą rzeczy wełnianą flanelę używaną na garnitury, ale oczywiście wykonana jest w przypadku koszul z bawełny. Miękkiej, szczotkowanej. Zazwyczaj materiał cechuje jeden i jakże prosty i typowy wzór – kontrastowa krata na całej długości koszuli. W TYM WPISIE poradnikowym informowałem Was już o cechach dobrej koszuli flanelowej, dzisiaj pogadajmy o dopasowaniu i rozróżnieniu koszuli wiosennej od zimowej i zestawmy ją w kilku stylizacjach, które zależnie od pozostałych użytych elementów będą prezentować się skrajnie inaczej.

Koszula flanelowa od MAJESSO w kolorze black/white.

Koszula flanelowa od MAJESSO w kolorze black/white.

Koszula flanelowa od Majesso to jeden z wielu prezentów, które przyniosła mi działalność blogowa, ale jeden z niewielu, który przyniósł mi naprawdę sporą radość. Osobiście uwielbiam flanelowe koszule, a że u Majesso ceny są niewysokie to postanowiłem na ich podstawie napisać rzeczony poradnik. Wiem, że większość z Was, co podkreślaliście w ankiecie, jest młodymi mężczyznami czy chłopakami i ciężko wydać Wam na jedną koszulę równowartość kwoty wystarczającej na zapłatę połowy miesiąca czynszu za wynajmowany pokój. To również byłoby skrajnie nieroztropne. Wybaczcie też metki, ale postanowiłem pokazać wraz z dowodem naocznym jak leżą koszule bezpośrednio po ich otrzymaniu, a nie po praniu czy znoszeniu. To ważne. Mam ~180 cm i ok. 75 kg, mam rozmiar S i mogłaby być jak dla ciut szersza w klatce.

Zieleń od MAJESSO prezentuje się właśnie tak. Jak dla mnie kolor/objawienie, bardzo mi się widzi.

Zieleń od MAJESSO prezentuje się właśnie tak. Jak dla mnie kolor/objawienie, bardzo mi się widzi.

Jak nosić koszulę flanelową?

Koszule w kratę koszulom w kratę nie równe, to zupełnie odrębne byty w kwestii zarówno samej grubości materiału jak i użytego wzoru. Zależnie od doboru tych elementów przez producenta możemy w efekcie otrzymać koszulę albo letnią, albo wręcz skrajnie zimową i jak widzimy od detali zależne jest to jak odczujemy dany produkt.

gmC3LJt

Koszula flanelowa na zimę to koszula wykonana z grubej flaneli, która sama z siebie przez zwarty splot i mięsisty materiał da ciepła tyle, ile dają ciepła swetry czy grubsze bluzy. Ze względu na taki materiał koszula świetnie sprawdza się w zimie i na jesień, kiedy przyzwyczajeni do upałów zaczynamy źle odczuwać każdy minimalny spadek temperatury („cholera, ale zimno!” wypowiadane przy 10 stopniach na plusie…). Kolory spotykane najczęściej są stosunkowo wygaszone, ciche i pozbawione nasycenia, dosłownie odbijają to, co za oknem, czyli szaroburość i wczesny zachód słońca. Są również bardzo nasycone jak ostry pomarańcz czy mocna czerwień, ale uważam, że w naszym klimacie kiedy zima często oznacza błoto pośniegowe kierowałbym się w nienasycone barwy. Dopasowanie może być zdecydowanie luźniejsze bo w zimie pod koszulą możemy nosić ciepłe bluzki, bądź nawet i cienkie swetry. Poza tym głównie widać je będzie tylko przez dziury po rękawach w kamizelce, czy jako lekki akcent pomiędzy zamkami błyskawicznymi kurtki puchowej. W zimie w kwestii flanelowych koszul stawiamy na komfort ruchu i komfort termiczny.

Koszula w kratę (flanelowa) na wiosnę z kolei to coś może nie zupełnie odwrotnego, ale na pewno zdecydowanie się różniącego od powyższej koszuli flanelowej. Materiał jest zdecydowanie cieńszy i lepiej wygląda, gdy za oknem powoli świta wiosna, a my dalej zanurzeni w chłodzie nagle dostajemy w prezencie coraz wyższe temperatury. Parabola temperatur między porankiem, a południem zaczyna być coraz bardziej denerwująca, gdyż rankiem możemy mieć zero stopni, by w południe dostać dobre dziesięć skutecznie irytując. Najlepszym wyborem na tę porę roku będą cieńsze koszule w kratę przypominające flanelowe w kwestii wzoru i ewentualnych dodatków, więc koszule w barwach także szaroburych, ale również nieco bardziej żywych, nasyconych , w dużą czy mniejszą kratę. Mogą być lepiej dopasowane do ciała, co w efekcie da możliwość dobrego zestawienia ich z wąskimi spodniami, dzięki temu możemy też spokojnie zakładać ją samopas, bez okrycia wierzchniego. Ciekawie prezentuje się także opcja noszenia jej rozpiętej. Takie są prezentowane tutaj koszule, niegrube i typowo wiosenne, z mniejszą, ale dalej bardzo kontrastową kratą.

MAJESSO ma w ofercie również tę, jakże legendarną kolorystykę.

MAJESSO ma w ofercie również tę, jakże legendarną kolorystykę.

ugfvfoi

A jak oceniam koszule od Majesso?

To koszule, których cena idealnie odzwierciedla jakość. Są w fasonie slim więc bardzo dobrze dopasują się z ciałem młodego lub dobrze zbudowanego mężczyzny czy też chłopaka i nie spowodują odczucia jego ubioru jako namiotu. To sprawa pierwszorzędna przynajmniej dla mnie, bo wszystko rozpoczyna się od dopasowania. Kolory jak widzicie są zgodne z tymi przedstawionymi w ofercie sklepowej, materiał jest iście wiosenny.

Polecam te koszule, bo mam wrażenie, że poniżej stu złotych ciężko będzie znaleźć koszulę flanelową w równie dobrym fasonie i kolorach.

Przykładowe zestawienia:

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Koszula flanelowa męska, koszula w kratę
4.67 z 18 ocen

    ADD YOUR COMMENT