Koszula wkładana przez głowę - Casualism Blog Moda Męska Koszula wkładana przez głowę - Casualism Blog Moda Męska

Koszula wkładana przez głowę?

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Koszula wkładana przez głowę?

Są na świecie takie rzeczy, które długi czas chodziły mi po głowie, ale nie kończąc w mojej garderobie. Ot, zostawały w sklepach. Taka jest właśnie koszula wkładana przez głowę, z ang. pop-over shirt. Na lato świetna rzecz.

1 2

Koszule kojarzymy głównie ze względu na ich zazwyczaj wykładany kołnierzyk i listwę guzikową biegnącą wzdłuż całej długości koszuli. Za to koszule wkładane przez głowę często tych cech są absolutnie pozbawiane, jak to koszula prezentowana dzisiaj. Kołnierzyk nazywany nosi dość sympatyczną nazwę „mao” lub „mandarin collar” i zwykle te sformułowania oznaczają właśnie kołnierzyk „ucięty” w miejscu, w którym powinien się wywijać tworząc typowy dla większości koszul kształt.

3 4

Co daje kołnierzyk tego pokroju? Otóż w absolutnie swobodnej koszuli – da jeszcze większą swobodę i iście letni wygląd. Model, który prezentuję wykonany jest z połączenia lnu oraz bawełny i wprost cudownie się nosi podczas sporego ciepła, ale nie upałów. Listwa guzikowa sięgająca połowy klatki piersiowej uzupełnia swobodny charakter kołnierzyka, a rozpięcie guzików „po sam dół” – po prostu lubię. Wiem, że nie każdy przepada za tak dużą ekspozycją męskich atrybutów ( 😉 ), ale gust gustem, ja uwielbiam!

5 6

Na nogach nieśmiertelnie uniwersalne białe jeansy, idealne uzupełnienie letnich zestawów nie upalnych na tyle by założyć krótkie spodenki. Na nadgarstku zegarek od Daniel Wellington.

7

A na stopach loafersy z zamszu na dość niskiej, lekkiej podeszwie. Ich profil i materiał także dobrze zgrywają się z aurą i nie walczą z nią, a idą z nią za dłoń.

Koszula – Zara, Podobna TUTAJ, prawie identyczna

Spodnie – Zara, Podobne TUTAJ

Loafersy – Espirt, Podobne TUTAJ

ZegarekDaniel Wellington

8 9

 

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Koszula wkładana przez głowę?
4.81 z 43 ocen

    ADD YOUR COMMENT