Koszula flanelowa w kratę - Casualism Blog Moda Męska Koszula flanelowa w kratę - Casualism Blog Moda Męska

Kratowato – koszula flanelowa w kratę

Casualism – Moda Męska Casual – Koszula flanelowa w kratę

Lubię kraty, koszula flanelowa w kratę to przykład idealny. Wspominam o tym w przypadku każdego posta, w których tenże wzór występuje. Tak jest i dzisiaj. Cały zestaw mocno dopasowany kolorystycznie, wręcz „duo-tone”. Jedni lubią, inni nienawidzą. Prywatnie skłaniam się ku neutralności, bo zbytnie połączenie kolorów może stać się nachalne. Ja starałem się tego uniknąć.

Jak zauważyliście na wierzchu mam koszulę. Ale to flanela. Uwielbiam tego typu koszule w chłodne dni. Stałem się niedawno ich zagorzałym fanem. Dają ciepło, są miłe w dotyku i mogą służyć jako koszula „samotna”. Takowa koszula nie wywołuje skojarzeń z niepełnością stroju, jak w przypadku zwykłych koszul, których długość przy koszuli wypuszczonej wygląda niedobrze. Flanele z automatu przygotowane są do noszenia ich na wierzchu. Są krótsze. Tych koszul NIE wkładamy w spodnie!

Pod spód (jako, że było na prawdę chłodno!) przywdziałem zwykłą koszulkę t-shirt w neutralnej szarości. Dobór białej, bądź takiej w jakimkolwiek odcieniu niebieskiego – byłoby zbytnią koordynacją narażającą na śmieszność. Trzeba znać umiar i neutralizować ostre, mocne wybory.

Spodnie to cargo z Pull & Bear, których jeszcze nie widzieliście w tym kolorze. Identyczny model miałem w tym wpisie. Te różnią się tylko i wyłącznie kolorem. Po czasie żałuję nieco, że nie dostałem już zielonych, niestety podczas wyprzedaży gdy je zauważyłem nie było mi to dane. Generalnie świetne spodnie. Mocno dopasowane ale jednocześnie dość wysokie w stanie, co spotyka się rzadko, choć nie jestem tego rozwiązania zagorzałym fanem.

A na stopach stale chętnie użytkowane trampki Superga. Zdecydowałem, że nie będę ich czyścił ani podejmował prób utrzymania tychże w czystości. Ani się to nie uda, ani nie podoba mi się w sposób szczególny. Wolę lekko używane, z widocznym śladem użytku.

Po raz kolejny zapuszczam brodę. Co roku próbuję, ale poddaję się niechlubnie i wracam z opuszczoną głową do trymera po kilku tygodniach. Tym razem płynąc na fali popularności tej…części garderoby (w końcu to sweter – w dodatku „twarzowy”!) zdecydowałem, że rzucę wyzwaniu rękawice i mam zamiar wyjść z tego pojedynku zwycięskim krokiem. Czas pokaże. Jestem bardzo dobrze nastawiony. Miałem spore trudności z Bloggerem. Padłem ofiarą kompresji zdjęć na serwerze Picasy. Tragedia. Ale naprawione. Więc mogę dać post, który czekał już dobre 3 dni. Do następnego!

Casualism – Moda Męska Casual
~The-Bigwig
Kratowato – koszula flanelowa w kratę
4 z 3 ocen

    ADD YOUR COMMENT