Książka na prezent – Czy to się sprawdzi?

Książka na prezent – Czy to się sprawdzi? – Casualism Blog Moda Męska

Ostatnimi czasy staram się wzbogacić swoje życie o czytanie książek. Odłożyłem je na półkę przez ostatnie kilka lat bo czasu mało, a czytanie jest czasochłonne i siłą rzeczy wciągające. Ta, z pozoru dość prozaiczna czynność, ma w sobie mnóstwo wspaniałej atmosfery, o jakiej zdajemy się całkowicie zapominać pędząc przed siebie. Książka to nie tylko sterta sklejonego papieru i idąca za tym lepsza lub gorsza historia, opowiedziana w bardziej lub mniej przyjazny dla czytelnika sposób. To także sposób na chwilę relaksu i niczym szklanka alkoholu lub cygara, tak i książka jest w stanie zupełnie zmienić sposób przeżywania popołudnia czy wieczora. Wielu o tym zapomina, zatem czy książka na prezent będzie dobrym sposobem na obdarowanie bliskiej osoby?

Wpis przy współpracy z Merlin.pl

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki

Książka na prezent

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książkiWiele osób błędnie myśli, że książka na prezent to zły pomysł, bo automatycznie stawiamy obdarowanego przed czynem dokonanym i „każemy” mu ją przeczytać. Nic bardziej mylnego! Książka to taka rzecz, do której można zasiąść w jednej, konkretnej chwili, i pochłonąć większość zawartego w niej tekstu już za jednym posiedzeniem. Książka, w przeciwieństwie do filmu, ma także tę zaletę – pozwala nam dłużej przeżywać daną chwilę. Wyobraźcie sobie akcję polegającą na pościgu za złodziejem. W filmie tę akcję reżyser zamknąłby w nie dłuższym czasie niż 2 minuty, podczas gdy w książce może być tych minut nawet kilkanaście. Fakt jest taki, że siłą rzeczy autor książki musi zawrzeć całą akcję w słowach, zatem znajdziemy tam wszelkie wyrażenia, które mogłyby w jakiś sposób nakierować nas na motyw przewodni danej sytuacji. To powoduje, że w mig staniemy się częścią akcji i wraz z bohaterem będziemy przeżywać jej następstwa i skutki.

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki

Co więcej, w filmach na próżno szukać interakcji z bohaterem. W telewizji to aktor gra daną postać i nie umiemy „wczuć się” w jego rolę tak mocno, by przeżywać dane chwile razem z nim. W książkach jest odwrotnie. Autorzy bowiem starają się w całości przemycić charakter danego bohatera, jego słabe, jak i mocne strony w kilku wyrażeniach, na podstawie których wyrobimy sobie opinię i będziemy się nią posiłkować podczas każdej sytuacji. Czy to nie piękne?

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki

Minusem, a zarazem plusem książki, jest z pewnością czasochłonność. Będzie to minusem dla wielu osób przez chroniczny brak czasu na czytanie, lecz plusem dla większości, gdyż pozwoli przeżywać jedną historię kryjącą się w książce przez długi czas. Osobiście marzę o tym, by każdy film, który dane mi było dobrze ocenić, trwał 10-krotnie dłużej. W przypadku filmów nie jest to możliwe (chyba, że w ramach serialu), za to w książce – jak najbardziej. Gdy dojdzie do tego jeszcze „dawkowanie” to szybko okaże się, że książkę będziemy czytać bite kilkanaście godzin i wciągniemy się w każdą tak mocno, jak w dobry serial telewizyjny.

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki

Czy książka na prezent to dobry pomysł?

Po stokroć TAK! Książka to kapitalny pomysł na prezent, bo otwiera nowe horyzonty przed obdarowanym. Może ponownie poczuć klimat zamknięty w słowach i będzie w stanie odbudować swoje prawdziwe zainteresowanie daną osobą lub sytuacją, które gdzieś się zatraciło wraz z tysięcznym, obejrzanym filmem. Filmy oczywiście nie są „złe” per se, ale nie stanowią dla książek konkurencji. To dwie zupełnie różne formy delektowania się zmyśloną historią i obie się doskonale uzupełniają.

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książkiJakie książki na prezent wybrać?

Osobiście wraz ze sklepem Merlin.pl wybrałem kilka sztuk, które już jakiś czas chodziły mi po głowie, wśród nich większość to trzymające w napięciu, dość ciekawe pozycje. Wybrałem je głównie na podstawie opinii moich znajomych, jak i rekomendacji w internecie. Ciekaw jestem czy mi się spodobają, bo po tym co przeczytałem na paru stronach podczas robienia sesji uważam, że dokonałem dobrego wyboru. A Wy co myślicie?

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki

Tetragon  /  Kontratyp  /  Obserwuję Cię  /  Zapisane w wodzie  /  Florystka  /  Skazany na zło  /  Tylko martwi nie kłamią

Tu warto wspomnieć o ciekawej akcji promocyjnej Merlin.pl. Otóż sklep ten przygotował moim zdaniem mega-fajne rozwiązanie, które będzie w stanie przybliżyć ludziom czytanie książek 🙂 Otóż promocja znacznie obniża ceny książek i tym samym przyczynia się do zrobienia jeszcze lepszych, jeszcze ciekawszych prezentów dla bliskich.

 • Od 27.11.2018 do 19.12.2018 trwa promocja BEZPŁATNEJ dostawy do kiosków Ruchu
 • Na zamówienia powyżej 49,00 zł przy płatności Masterpass jest rabat kwotowy 15,00 złotych na koszyk

Te dwie promocje się łączą i powodują, że na każdej książce można dobrze zaoszczędzić 🙂 Warto kupić minimum dwie sztuki i skorzystać z obu rabatów – moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja, a Wy jak uważacie?

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki

Jaka książka na prezent dla bliskich?

Tak naprawdę, z ręką na sercu i z pełnią świadomości powiem Wam, że ludzie obdarowani – szczególnie niezaczytani – z pewnością tak samo ocenią każdy rodzaj książki i jej motywy przewodnie. Ludzie, którzy nie czytują książek nie mają swoich ulubionych typów i od lat z pewnością nie wczytywali się w nowe bestsellery. Warto zatem wyszukać takie pozycje, które w jakiś sposób nawiązują do życia obdarowanego.

Są bowiem ludzie sentymentalni, którzy ucieszą się z książki osobistej, przywiązującej wagę do uczuć, także tych głębokich, wewnętrznych.

Ludzie lubujący się w akcji, którzy oglądają mocne filmy, słuchają agresywnej muzyki i lubią wdrażać w swoje życie naprawdę zwariowane pomysły, to zadowolą się książką dynamiczną, przedstawiającą mocne porachunki gangowe lub takie, które nakreślą postać danej, intrygującej osoby.

Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana biografia

Na fali popularności tego show-mana warto zapoznać się z jego biografią. Co prawda to słowa spod jego własnej ręki, zatem spotkacie tam tylko oblicze, które sam chciałby przekazać. Mimo to, Kuba ma lekkie pióro, dobrze sobie radzi z przelewaniem własnych myśli na papier, a jako inteligentny gość, możemy także być pewni, że znajdziemy ciekawe riposty i nieznane wcześniej sposoby wyrażania własnych myśli. Cenię sobie ludzi zakręconych i takich, którzy znają swoją wartość, a Kuba mimo swojej pyszałkowatości ma w sobie krztę człowieka, z którym można pogadać na neutralnej stopie, zatem nie w programie, nie na antenie. Pozycja obowiązkowa dla fanów tego gościa!

Rzeczy, których nie wyrzuciłem

Marcin Wicha w tej książce otworzył swoje życie na oścież i obdarował czytelników realnym obrazem swojej matki i równie realnym obrazem swoich uczuć. Marcin w książce znakomicie nakreśla jego prawdziwe odczucia tuż po stracie matki i wspomnienia, wynikające z przeglądania każdej, znalezionej w domu zmarłej rzeczy. W „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” mamy zatem obraz rozdartego wewnętrznie człowieka, który zatrzymuje się na chwilę nad każdą, używaną przez ukochaną matkę rzeczą. Szybko poznamy obraz utraty najbliższej osoby i dowiemy się po sposobie wypowiedzi co, i w jaki sposób, przeżywa autor. To warta uwagi pozycja, którą powinno się przeczytać. Czas przemija, warto o tym pamiętać.


Co myślicie? Czy książka na prezent jest pomysłem godnym uwagi, czy może takim, którego nie warto się chwytać?

książka na prezent, prezent książka, prezent książkowy, jaka książka na prezent, prezenty książki

Adrian/The-Bigwig

Książka prezent – Czy to się sprawdzi? – Casualism Męska Moda Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

7 Comments

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Może nie wyglądam, ale lubię czytać! Czytanie książek to nie jest jakiś elitarny klub, każde dziecko może przeczytać nawet najbardziej ambitne pozycje 😉 Problem tylko taki, że większości ludzi nie chce się zagłębiać w konkretne pozycje + mają problem z czasem. Książki są czasochłonne i osobiście też muszę poświęcić jakąś czynność na rzecz ich czytania. Coraz ciężej z tym.

 1. gombrowicz Reply

  W miarę dobry wybór choć osobiście zamieniłbym parę książek na inne, ale nie będę Ci pisał które i na jakie bo zepsuję zabawę 😉

 2. Blog Ozonee Reply

  Dobra książka to zawsze super pomysł – fantastyka, reportaż, powieść.. Jest tylu super autorów – można sprezentować komuś pierwowzór gry czy serialu który lubi, jeśli taki istnieje. Wtedy mamy pewność że trafimy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *