Kupowanie sneakersów - PORADNIK - Casualism Blog Moda Męska Kupowanie sneakersów - PORADNIK - Casualism Blog Moda Męska

Kupowanie sneakersów – PORADNIK

Walka o kicksy – jak zacząć kupowanie sneakersów?

Bitwa na najrzadsze buty trwa w najlepsze. Sneakerhedzi walczą o coraz lepsze propozycje, by mogli pokazać z nimi outfit na forach internetowych, skupiających ludzi wokół tej tematyki. Wyczekują na ciekawy drop („rzut” nowych butów) uprzednio oczekując w kolejce długimi godzinami i w efekcie końcowym wydają ciężko zarobione setki (ba – tysiące!) złotych na najnowszy zakup. Jak więc zacząć kupowanie sneakersów?

kupowanie sneakersów, kupowanie adidasów, dobre adidasy, męskie adidasy jak kupować

Źródło – High Snobiety i ciekawe buty od Yohji Yamamoto. Podobne od NEW BALANCE.

To jednak zaangażowanie spotykane wyłącznie u największych zapaleńców i nie tyczy się początkujących sneakerheadów. U nich podejście wygląda zgoła inaczej, bo przy niewielkiej ilości funduszy, muszą zakupić taką parę butów, która będzie dobrze służyć w większości stylizacji. To ciężkie zadanie, bo sneakersy to obuwie, które lubi się wyróżniać czy to kolorem, czy wzorem, czy samą budową. Znalezienie jednej pary, która zaspokoi nasze wszelkie potrzeby może być nie trudne, a po prostu niemożliwe.


Pomocy! Chcę polubić kupowanie sneakersów!

Tu przychodzi pierwsza duża zagwozdka, na którą co prawda ciężko odpowiedzieć, ale są pewne wytyczne, którymi warto się kierować. Po pierwsze – ważny jest nasz aktualny styl.

kupowanie sneakersów, kupowanie adidasów, dobre adidasy, męskie adidasy jak kupować

Źródło – imgur.com

Ciemne ubrania, które zazwyczaj kręcą się wokół czerni z szarością skorzystają fajnie z butów w czarnym kolorze. Będą pasować do każdego outfitu i powinny odnaleźć się w naszej szafie jakby tam powstały. Niestraszne będą im codzienne stylizacje i poranne problemy z doborem obuwia do reszty stylizacji.

kupowanie sneakersów, kupowanie adidasów, dobre adidasy, męskie adidasy jak kupować

Źródło – imgur.com. TUTAJ do zakupu całkowicie białe Superstary na przecenie.

Może lubimy granatowe, zwykłe jeansy i nasza szafa wręcz wyrzuca je z siebie niczym gejzer? Wtedy czerń na butach będzie mocno gryzła się z granatem na jeansach, więc buty w tym kolorze odrzućmy już na wstępie. Idealnym kompromisem zdaje się być but w kolorze granatowym, który będzie wyglądał przy jeansach bardzo dobrze. I to przy jeansach w każdym odcieniu granatu.

Jasne ubrania to zaś coś, co wręcz bardzo łatwo przyswaja wszelkie sneakersy. Do jasnych ciuchów pasują zarówno jasne, jak i ciemne, w tym także te najbardziej kolorowe, które wręcz krzyczą swoimi barwami czy fakturą.


Dalej nie wiem co kupić, moja szafa to misz-masz…

Nic straconego! Są takie buty, które możesz nosić przy każdym stylu i są to buty, które oceniamy jako najbardziej uniwersalne i ponadczasowe. Niestraszny im upływ czasu, nie boją się żadnego stylu i wpisują się w garderobę każdego z nas. To buty, które powinieneś zakupić jako pierwsze i poświęcić na ich poszukiwania bardzo dużo czasu. Warto na nie przeznaczyć najwięcej pieniędzy, bo będą przez Ciebie użytkowane ciągle, niezależnie od pogody czy samych stylizacji.

kupowanie sneakersów, kupowanie adidasów, dobre adidasy, męskie adidasy jak kupować

Typowe, białe Superstary. Źródło – pinterest.com. Do kupienia w kolorystyce biało-czarnej TUTAJ na przecenie.

Białe kicksy to szczyt uniwersalności i wiedzą o tym zarówno producenci, jak i konsumenci, którzy wykupują je na potęgę. Ma je w swoich zasobach każda marka produkująca sneakersy i z lepszym lub gorszym skutkiem wprowadza pewne znaki rozpoznawcze. Na przykład Nike stempluje każdy but swoją ikoniczną łyżwą. Adidas nakłada na każdy but trzy paski, zaś Reebok poszedł po całości i stempluje produkty swoją nazwą z logiem. Każdy z tych dodatków stanowi o czymś innym, dlatego warto zastanowić się przed zakupem jakiej firmy buty chcemy mieć.

kupowanie sneakersów, kupowanie adidasów, dobre adidasy, męskie adidasy jak kupować

Cortezy od Nike w wydaniu biało-czarnym. Źródło – pinterest.com. Podobne firmy REEBOK.

Sneakersy klasyczne to z kolei coś, co sprawdzi się praktycznie u każdego i to wbrew pozorom niezależnie od zamiłowania w kwestii stylu. Nike Cortez, Adidas Superstar czy Reebok Classic Leather to buty, które mimo niezbyt czystej linii (mają pozornie nieuniwersalne dodatki) sprawdzą się u każdego i w każdej szafie. Powód jest prozaiczny, otóż każda para z tych modeli ma swój początek wiele lat temu. Buty wyprodukowane w tamtych czasach cechowały się nieco innym, bardziej artystycznym podejściem do produkcji. W miejsce komputerowych projektów w programach do obróbki 3D wtedy buty kreśliło się na papierze, a designer był artystą, a nie grafikiem komputerowym. Dlatego też producenci stworzyli dziesiątki cudownych modeli wiele dekad temu i to tamte buty pozostaną na stałe w kanonie butów najpiękniejszych i najbardziej obleganych.

kupowanie sneakersów, kupowanie adidasów, dobre adidasy, męskie adidasy jak kupować

Źródło – Poeples and styles. Podobne od CONVERSE.


kupowanie sneakersów, kupowanie adidasów, dobre adidasy, męskie adidasy jak kupowaćTeraz już wiem co kupię!

I tak ma być!

Wybierzcie właściwy sklep. Allegro to najgorsze miejsce na zakup sneakersów, ale niestety oszuści tam są cwani. Głównie spotkacie tam podróbki katastrofalnej jakości, a Allegro oczywiście nic z tym fantem nie robi, więc jest całe pełne chińszczyzny. Polecam duże sklepy, gdzie opcja na nacięcie się jest absolutnie minimalna. Answear czy Zalando to dobre typy.

Adrian / The-Bigwig

Walka o kicksy – jak zacząć kupowanie sneakersów?

Kupowanie sneakersów – PORADNIK
4.75 z 20 ocen

    ADD YOUR COMMENT