Kurtka kożuch, kurtka z kożuchem

Casualism Blog Męska Moda – Kurtka kożuch, kurtka z kożuchem

Pamiętam to…Pamiętam gdy rok temu z zazdrością patrzyłem na sklepowe witryny (no…internetowe) prezentujące cudowne kurtki. Kurtka kożuch, bo o niej mowa, spędzała mi sen z powiek od czasu gdy ją odkryłem przetrzebiając dziesiątki sklepów i stron inspiracyjnych. Codziennie. Wreszcie kurtka z kożuchem stała się moją własnością, a ja jako, iż jestem człowiekiem skrajnie niecierpliwym to podjąłem decyzję, że czas ją użyć. Zobaczcie!

Kurtka z kożuchem Kurtka kożuch męski

Kurtka ta to nabytek zdecydowanie najlepszy w tym roku, bezapelacyjnie. Wybaczcie więc, ale napiszę na jej temat sporo słów. Czymże jest kurtka z kożuchem? Zobaczcie W TYM wpisie, który stworzyłem jakiś czas temu, nakreśli Wam jej sens – a teraz do rzeczy.

Takiej grubości materiału nie spotkałem nigdzie indziej, żaden nie równa się zespolonej skórze z futrem. Uwierzcie mi, ale grubość naprawdę potrafi zadziwić. Model, który udało mi się wyrwać jest wersją z futrem występującym wręcz w nadmiarze, w dodatku z futrem idealnie białym co świetnie komponuje się z ciemnobrązową barwą skóry. Sama skóra siłą rzeczy jest skórą „wewnętrzną” więc jej faktura jest półmatowa, a w dotyku – cholernie delikatna. Nie jest to kurtka, którą określiłbym mianem pancernej, bo zadrapania czy lekkie uszkodzenia widać będzie dosłownie natychmiastowo. Teraz ZALETY pisane dużymi literami, których nie sposób porównać z niczym innym służącym do trzymania ciepła podczas zim.

Kurtka z kożuchem Kurtka kożuch

Większość kurtek tego typu jest bardzo niedopasowana, wręcz przyduża i zdecydowanie zbyt szeroka. Nie należę do mężczyzn otyłych czy dobrze zbudowanych więc na mnie kurtkę tego typu znaleźć jest najciężej. Jednakże w przypadku kożuchów kwestią dla mnie akceptowalną i wręcz pożądaną jest krój oversize dający pod spodem mnóstwo miejsca na grube swetry, ale już bardzo ważną – idealna wprost długość torsu i rękawów. Połączenie tych cech było czymś, co wbrew pozorom odsuwało mnie dość mocno od zakupu takiej kurtki. Po pierwszej przymiarce mojego modelu doznałem szoku. Zakochałem się!

Męski kożuch Kożuch męski Kurtka z kożuchem

Jest gruba, jest wygodna (choć początkowo stale się o nią obawiałem ze względu na delikatność skóry) i jest niezwykle stylowa. Szerokość oversize w połączeniu z idealnej długości rękawami i torsem powoduje odczuwanie jej dokładnie tak, jak marzyłem by była odczuwana. W połączeniu z bardzo wąskimi jeansami zyskuje zupełnie inny obrót niż dzisiaj – a właśnie co do dzisiaj…

Kurtka kożuch męski

Pod spodem widziany w ostatnim wpisie stylizacyjnym sweter, więc nie ma sensu bym się powtarzał tylko odesłał Was wszystkich właśnie TAM. Tam właśnie znajdują się wszelkie detale dotyczące tego swetra.

Na nogach spodnie wełniane w typie flaneli. Bardzo ciepłe i bardzo wygodne, głównie dzięki zaletom bardzo śliskiej aczkolwiek nie zimnej w dotyku podszewki. Połączenie tych rzeczy oraz wysokich trzewików daje w efekcie zestaw w stylu smart, ale z mocnym twistem w postaci właśnie kurtki. Zauważcie proszę, że użycie w jej miejsce wełnianej marynarki i tak by pięknie dopełniło zestaw w efekcie obierając nieco inny kierunek. To jest w tej kurtce piękne. Mimo skrajnie swobodnego charakteru idealnie komponuje się także z rzeczami skierowanymi w stronę smart. Teraz już nie wyobrażam sobie założenia kurtki puchowej. Chyba, że na deskę.

KurtkaTUTAJ mamy kurtkę podobną najtaniej i to naprawdę bardzo, bardzo ładną. Niestety pozostał jeden rozmiar więc nie użyłem jej w kolażu. TUTAJ w nieco wyższe cenie, ale szanowanego producenta, a TUTAJ

Sweter – Massimo Dutti, Podobny np. TUTAJ lub TUTAJ

Spodnie – Pull&Bear, Podobne TUTAJ

Buty – Yanko, Podobne TUTAJ

Kurtka z kożuchem

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog Moda Męska

Kurtka kożuch, kurtka z kożuchem
4.82 z 28 ocen

    ADD YOUR COMMENT