Lampy na wysięgniku – w jakich wnętrzach się sprawdzają

Lampy na wysięgniku – w jakich wnętrzach się sprawdzają?

Lampy na wysięgniku są unikalnym produktem. To modele, które dają bardzo duże możliwości pod względem oświetlania wybranych pomieszczeń i tworzonych w nich stref. Nie brakuje im przy tym funkcjonalności, tak ważnej wśród domowych wnętrz. 

Jak jednak dobierać modele lamp na wysięgniku, aby zyskać na praktycznym, a zarazem stylistyką ciekawym oświetleniu? I w jakich wnętrzach najlepiej się sprawdzą tego typu lampy?

Lampy na wysięgniku – czym się charakteryzują?

W lampach na wysięgniku najbardziej charakterystyczne jest długie i ruchome ramię, które zostaje zakończone najczęściej kloszem osłaniającym żarówkę. Ramię może być bardzo długie i w całości ruchome, ale i krótkie oraz tylko częściowo ruchome. Taka różnorodność sprawia, że można bardzo precyzyjnie określić kierunek padania światła. 

Niepodważalna jest funkcjonalność lamp na wysięgniku, których nie sposób porównać do żadnych innych. Za ich pomocą można oświetlić większe i mniejsze fragmenty przestrzeni w domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka lampa spełniała funkcję oświetlenia głównego, zadaniowego czy dekoracyjnego. Ciekawe propozycje lamp na wysięgniku, które pasują do wielu wnętrz, można znaleźć na stronie https://azzardo.com.pl/

Swoboda w planowaniu instalacji oświetleniowej

Niektóre lampy na wysięgniku, np. kinkiety, montowane są do już wcześniej przygotowanego gniazdka elektrycznego. Nie wymagają zatem wiercenia dziur w ścianach, planowania kolejnych elementów instalacji elektrycznej bądź jej dostosowywania, co zwykle wiąże się ze sporym bałaganem i jeszcze większymi kosztami. 

Jeśli po wykonaniu remontu czy wykończeniu danego pomieszczenia, gdy już wszystko jest gotowe, okazuje się, że miejsce przeznaczone na oświetlenie nie do końca spełnia nasze oczekiwania – nic straconego! Zamiast szukać kompromisowych rozwiązań, wystarczy umocować wybraną lampę na wysięgniku i skorzystać z możliwości jej regulacji. Ruchome ramię najczęściej jest regulowane w wielu płaszczyznach, co daje ogrom pomysłów na oświetlenie. 

Niedroga zmiana dotychczasowej aranżacji

W aranżacji istotną rolę odgrywa oświetlenie. Jeśli chcemy dokonać zmian, odświeżyć wystrój lub postawić na dużą metamorfozę, możemy zacząć od zmiany klasycznych lamp na modele z wysięgnikiem. Zarówno ich konstrukcja, jak i elastyczny sposób kierowania światła sprawiają, że niewielkim kosztem i małym wysiłkiem jesteśmy w stanie znacząco zmienić postrzeganie wnętrza i wystroju.

Pomieszczenia/strefy, w których sprawdzą się lampy na wysięgniku

Elastyczność pod względem możliwości oświetlenia, jaką oferują lampy na wysięgniku, wpływa na to, że sprawdzają się one jako oświetlenie w wielu wnętrzach. Takimi produktami można oświetlić jadalnię, salon, sypialnię czy domowe biuro. Z powodzeniem zastąpią klasyczną lampkę biurkową, obszerną lampę podłogową czy tradycyjne kinkiety. Wprowadzą przy tym do wnętrz nowoczesną estetykę i wyjątkowy klimat. 

Jeśli szukamy oświetlenia nie tylko praktycznego, ale i nietypowego, wpisującego się w trendy wnętrzarskie, lampa na wysięgniku będzie strzałem w dziesiątkę. 

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *