„Maaade in the USA…” – Kurtka woskowana

Casualism – Moda Męska Casual – Kurtka woskowana

Dobry!

Dzisiaj zestaw, który na myśl przywodzi mi jednoznacznie – motocyklistę i żołnierza. 100% pobiera kurtka woskowana…

Fakt jest owszem, taki – że kurtka ta nie nawiązuje w żaden sposób do żołnierza i wojny. To styl, który jednoznacznie nawiązuje do motocyklistów. Kurtki woskowane, z kieszenią pochyloną (która oryginalnie służyła do trzymania weń mapy, głównie na trasach rajdowych) to dość niszowy produkt. Ale to jednocześnie jedna z rzeczy, które zawróciły mi w głowie w dosłownie parę krótkich chwil, takich zapoznawczych. Ta, Superdry to zdecydowanie moje ulubiona kurtka na obecny czas. Ciężka, mocna, twarda i w pełni męska, distressed/rugged. Niedawno odkryłem, że cały dół pleców to wielka kieszeń. Superdry robotę wykonało w pełni należycie i zrobiło nawet takie smaczki jak kieszeń na lędźwiach. Brawo.

Pod nią – koszulka w tym samym typie. Wzór flagi USA jest mocno zniszczony, wpisuje się w charakterystykę nałożoną przez kurtkę.

A na nogach – myślę, że spodnie, które także w sposób idealny łączą się z resztą rzeczy, które mam na sobie. To jeansy, tym razem Levi’sy 511. Uwielbiam ich kolor, fason i przetarcia.

Stopy – deserty od Buffalo. Też myślę, że wpisują się w kanon „distressed”, który prezentuję.

A szyję zdobi arafatka, bo aż tak ciepło w dniu robienia zdjęć niestety nie było.

Casualism – Moda Męska Casual

~The-Bigwig

„Maaade in the USA…” – Kurtka woskowana
4 z 3 ocen