Marynarka bawełniana

Casualism Blog Moda Męska – Marynarka bawełniana

Wszyscy wiemy, że marynarka bawełniana to przymus w garderobie choćby bardzo luźno kręcącej się wokół smart casualu. Osobiście mimo wielu lat spędzonych z „modą” nie miałem takiej marynarki w swojej szafie. Czas to zmienić, chciałoby się powiedzieć, bo właściwie czas ten jest już przeszły – nabyłem taką właśnie marynarkę i dzisiaj prezentuję ją Wam w pełnej okazałości.

1 2

Takiej właśnie marynarki szukałem już jakiś czas. Nie ma w sobie dosłownie krzty elegancji, choć jej budowa, forma i wszelkie detale mówią jasno „jestem marynarką”. Nie ma konstrukcji, jest wykonana z hiper-mnącej się bawełny. Jest jednocześnie dość krótka, ma niespotykane wykończenie rękawów, a klapy mimo swojej wąskości – są w porządku. Choć najbardziej wyróżniającą ją sprawą były trzy guziki na froncie, które mimo pewnych oldschoolowych powiązań pasują mi do tej marynarki.

3 4

A czemu pasują? Bo przy jej ewidentnie „workwearowej” budowie trzy guziki będą świetnie wyglądać przy bardzo swobodnym podejściu do jej użycia. Jestem ciekaw następnego zestawu z nią w roli głównej. Będzie to absolutne przeciwieństwo wpisu dzisiejszego i pokaże ten wyrób od drugiej strony.

5

Pod marynarką zwykła koszula z bawełny oxford w nieco bardziej błękitnym odcieniu niż zwykle przeze mnie prezentowane. Żywy kolor doskonale zgrał się z wyblakłbym niebieskim kolorem marynarki, jednocześnie nie tworząc zarówno efektu przesytu, jak i przesadnie wytłumionej kolorystyki.

6

Na nogach białe jeansy. Ich dobór i dopasowanie do reszty kolorów garderoby to bajka, prosta i przyjemna. Oczywiście unikamy jednocześnie wszelkimi siłami innej części garderoby w tym samym kolorze i dużych rozmiarach, jak koszuli.

9

A stopy to odkurzone loafersy z brązowego zamszu. Mimo wszystko było mi ciepło, przyjemne, wygodnie. Czułem się dobrze zarówno psychicznie, jak i fizycznie i uwierzcie mi – ale taką wiosnę to ja rozumiem…

Na nadgarstkach bransoletki, pod szyją krawat.

7 8

Marynarka – Tommy Hilfiger, dość podobna TUTAJ

Koszula – Lacoste

Jeansy – Zara, Łatwo znaleźć, ale te TUTAJ sprawiają fajne wrażenie

Loafersy – Espirt, Podobne TUTAJ

Krawat – M. Dutti

Pasek – Ralph Lauren, dość PODOBNY

BransoletkiMollie, H&M

10

 PRZYPOMINAM O TRWAJĄCEJ ANKIECIE dot. CASUALISM.PL (kliknij)

The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Marynarka bawełniana
4.72 z 29 ocen

    ADD YOUR COMMENT