Warto zobaczyć – Marynarka bez krawata?

Casualism – Blog Moda Męska  – Marynarka bez krawata?

Tak, tego typu pytania chodziły mi po głowie w początkowych fazach zainteresowania tematem męskiej elegancji. Marynarka bez krawata? Oj, ciężko było mi przemóc się i bezproblemowo nosić marynarkę niepodkreśloną krawatem. Teraz po pewnym czasie gdy moja garderoba się rozrosła a ja stałem się oczytanym i otwartym człowiekiem widzę – że marynarki i krawat to nie jest jedność ze strony marynarki. Owszem, jeśli mamy krawat to marynarka jest absolutnym musem i krawat w pełni zależny jest od jej obecności. Za to odwrotność to odwrotność i brak krawatu może wyglądać nie tyle „akceptowalnie” – co świetnie. Dzisiaj na wielu zdjęciach zobaczycie jak nosić marynarkę, a pod szyję nie zakładać krawata. Jedynie zostawić go, gdy jego użycie podyktowane będzie naszą chęcią, przymusem lub okazją.

Shirts/Jackets/sansTie

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Warto zobaczyć – Marynarka bez krawata?
5 z 3 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

  1. lukas Reply

    rzeczywiście marynarka bez krawata wygląda w wielu zestawach bardzo dobrze, aczkolwiek odnoszę wrażenie że w ostatnich latach uległa znacznemu „umasowieniu”. Niestety coraz częściej zauważam, że bardziej formalne elementy garderoby zaczyna nosić się bez „świadomości”. Może wynika to z mojego konserwatywnego poglądu na ten element garderoby. Marynarki noszą dzisiaj wszyscy, A widok marynarki z podwiniętymi rękawami połączonej z t-shirtem (często z wielkimi nadrukami), nie mówiąc już o zestawie z szortami!, czy to w klubach, w muzycznych teledyskach, czy na spotkaniu przy piwie zakrawa na groteskę. Ja wychodzę z założenia, że jeśli mam zakładać marynarkę bez krawata to tylko na koszulę. Wszystko co ulega nie tyle umasowieniu co powszechności traci niestety swój charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *