Marynarka do krótkich spodenek – PORADNIK

Casualism Blog Moda Męska – Marynarka do krótkich spodenek – PORADNIK

Dzisiaj poruszymy temat bardzo na czasie, choć z małym aczkolwiek pozytywnym poślizgiem pozwalającym na pewnego rodzaju przygotowania. Jesteśmy teraz na etapie absolutnych upałów, po których nastąpi czas dla ubioru szczególnie fajny, który będziemy mogli dość ciekawie wykorzystać. Sposobów na skorzystanie z uroków pogody jest wiele, ale jednym z ciekawszych i wymagających dłuższego poradnika jest na pewno dość rzadko spotykana na ulicy forma pokazywania swojej osobowości – marynarka do krótkich spodenek. Będzie to wpis w formie bardzo praktycznego poradnika, który mam nadzieję rzuci bardzo jasne światło na ten temat dla większości z Was. Zaczynajmy.

Les Freres Jo

Les Freres Jo

Po co nosić marynarkę do spodenek?

Powód jest jeden główny i wiele pobocznych, otóż mężczyźni chcący nosić na swoich barkach marynarkę muszą hipotetycznie borykać się z ociepleniem nóg poprzez zastosowanie długich spodni. Są co prawda materiały na spodnie pozwalające na bardzo dobry przepływ powietrza jak len czy tropik, ale są mężczyźni, jak ja na ten przykład, którzy nawet minimalną przeszkodzę w cyrkulacji powietrza odczuwają jako koniec świata. Lnianych spodni w swojej szafie nie posiadam z tego właśnie powodu, bo gdy istniałaby możliwość ich założenia (pogoda) to jednak wolałbym założyć krótkie spodenki. Innym, już mniej ważnymi powodami są kwestie estetyczne, bo niektórzy uwielbiają połączenie długiej góry z krótkim dołem, jak bluzę z długim rękawem do spodenek, czy nawet cienki sweter. To kwestie preferencji i idącego za tym gustu, którego ganić (w granicach dobrego smaku) nie wolno.

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

Jakie marynarki do spodenek?

Najważniejszą kwestią, o której musimy pamiętać tworząc ciekawe zestawy ze spodenkami i marynarką to to, że zestaw ten NIE MOŻE być ani w nikłej części elegancki. Nie może wykazywać ani grama podejścia nad wyraz eleganckiego, bo spodenki same z siebie nie zdzierżą sąsiedztwa elegancji. Marynarka, czyli najważniejsza część tego typu zestawu musi więc być jak najbardziej swobodna, idealnie sprawdza się len i bawełna – wełnę sobie całkowicie odpuśćmy. Najlepiej, gdy marynarka nie ma żadnej konstrukcji jak poduszki w ramionach czy „twarde” zabudowanie przodu. Marynarka, która się mnie i „zwisa” z ciała zamiast je kształtując będzie wyborem z wszech miar najlepszym.

Upscalehype

Upscalehype

120 Lino. Bardzo fajny i SPÓJNY zestaw

120 Lino. Bardzo fajny i SPÓJNY zestaw

 

Jakie spodenki do marynarki?

Spodenki, które mamy założyć do marynarki muszą wyróżniać się odwrotnością względem opisu marynarki – mają być więc jak najbardziej…eleganckie, co pozwoli osiągnąć poniekąd konsensus między marynarką, a właśnie spodenkami. Spodenki to rzecz absolutnie swobodna, musimy więc bardzo mocno zadbać o ich jak najmocniejsze „uformalnienie„. Decydujemy się więc wyłącznie na spodenki w fasonie chino! Kieszenie boczne i tylne mają być wpuszczane do środka w zamian tych naszywanych, a materiał nie może być ani dresowy, ani tym bardziej jeansowy. W kwestii kantu zdania są podzielone, moje również nie jest w pełni wyrobione bo widziałem dziesiątki zestawów zarówno z kantem, jak i bez. Za kantem przemawia na pewno jeszcze mocniejsze uformalnienie spodenek, a przeciwko – troszeczkę przerost formy nad treścią.

Pinterest.com

Pinterest.com

Co pod marynarkę?

Pod marynarką przy zestawie ze spodniami nie jest ciężko. Założymy dobrą koszulę, czasami krawat – i możemy wychodzić. Ze spodenkami jest zgoła inaczej. Koszula musi być jak najbardziej nieformalna, bo sama koszula jest elementem bliższym formalnego stylu ubierania się aniżeli pełni swobody. Można również założyć na siebie koszulkę z długim rękawem czy też pospolity t-shirt, ale użycie tych rzeczy wymaga stu procent pewności o słusznych wyborach w obrębie pozostałych części ubioru. Innymi słowy – żeby założyć koszulkę musimy spełnić pozostałe warunki w pełnych stu procentach. Koszule eleganckie będą się gryźć zarówno ze spodenkami, jak i samą marynarką, którą jak mówiliśmy wybieramy jak najbardziej swobodną.

Jcrew.com

Jcrew.com

Jakie buty do spodenek?

Spodenki ze względu na w pełni odkryte stopy i łydki muszą być idealnie dopasowane do reszty stroju bo będą się mocno rzucać w oczy, a ich forma nie będzie nigdy zasłonięta. Fajnie by buty były nieco bardziej formalne niż spodenki, niech będą więc to mokasyny typu driving mocs czy zamszowe loafersy. Mogą być również minimalne, skórzane trampki jak pokazywane wielokrotnie przeze mnie buty Kent Wang. Nie zakładajmy butów pełnych bo stworzą karykaturalny efekt przerysowania, unikajmy więc oksfordów, lotników, broguesów czy innych butów tego typu. Kolor – najlepiej by był jak najjaśniejszy dzięki czemu będzie pozytywnie zgrywał się z letnim stylem całego zestawu.

Tods

Tods

Słowo na koniec.

Oczywiście zestaw spodenek z marynarką zawsze będzie zestawem trudnym i wymagającym sporej dozy atencji. Będzie wymagał zarówno dużego rozmyślania przed jego „sklejeniem”, jak i dużej ilości odwagi już przy samym noszeniu. Poniżej macie parę zestawów/gotowców z których śmiało możecie czerpać tak wzorce, jak i konkretne rzeczy.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Marynarka do krótkich spodenek – PORADNIK
5 z 9 ocen

    ADD YOUR COMMENT