Marynarka dwurzędowa - Casualism Męska Moda Blog Marynarka dwurzędowa - Casualism Męska Moda Blog

Marynarka dwurzędowa

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Marynarka Dwurzędowa

Dzisiaj we wpisie stylizacyjnym zobaczycie jak luźno może prezentować się marynarka dwurzędowa w swobodnym zestawie. Warto kupić marynarkę w tym fasonie, bo mimo, iż jest to „marynarka” i wywołuje poniekąd już skojarzenia z elegancją – to prezentuje się zgoła inaczej niż marynarki zwykłe, jednorzędowe. Ale po kolei.

1

Marynarkę tę posiadam już jakiś czas i jej uniwersalność mnie z dnia na dzień zaskakuje coraz bardziej, bo mimo, iż nieczęsto noszę się na elegancko to mogę ją używać co chwilkę. Powodem tego stanu rzeczy jest głównie świetny materiał, tzw. bawełniana pika, która z formalnością nie ma nic wspólnego. Dodatkowe cechy takie jak brak podszewki, wypełnień czy konstrukcji powodują, że taki wyrób odczuwa się inaczej, luźniej, z większą swobodą. Ta marynarka pasuje dzięki tym rozwiązaniom do jeansów i dałem temu wyraz dzisiejszym wpisem.

2

3

Pod spodem niestety prześwietlona koszulka, która w naturze jest pięknie błękitna. Niestety ze względu na horrendalnie mocne światło uniknięcie prześwietleń niektórych części kadru nie było możliwe, a już w szczególności okiem amatora 😉 To len, ale taki, który nie gniecie się nadmiernie i szczerze mówiąc nie wiem jaki jest tego powód.

4 6

Na nogach jeansy, które od czasu zakupu użyłem może ze trzy razy i nie zanosi się bym założył je po raz czwarty. To spodnie, które wprost okropnie mi się nosi, w dodatku całkiem niedawno o tym fakcie Was informowałem. Są twarde jak drewno, nie mają idealnego dopasowania względem mojego ciała. Powodują we mnie nagłą chęć ich wyrzucenia na śmietnik. Zapewne i tak będzie to moje czcze gadanie, tak jak ostatnio 😉

8

 

5

Na twarzy tym razem okulary Gant z pomarańczowym wnętrzem, a…hmm, bordowym kolorem na zewnątrz? Ciężko mi o określenie.

7

A na stopach derby w granatowym zamszu, pomalowane z beżu. Wyszły dobrze, a ceglasta podeszwa nieco ożywia cały zestaw.

Marynarka – Zara, Podobna TUTAJ choć z ciekawymi guzikami :) promocja -50%

Koszulka – Len od H&M, Podobna TUTAJ również na promocji

Spodnie – Bershka, Podobne są TUTAJ

Buty – TK Maxx, Podobne mamy TUTAJ na świetnej promo, oraz TAKIE również na świetnej promocji w wersji oksfordów

9

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Marynarka dwurzędowa
5 z 23 ocen

    ADD YOUR COMMENT