Marynarka dwurzędowa

Casualism Blog Moda Męska – Marynarka dwurzędowa

Marynarka dwurzędowa jako letnia część ubioru nie sprawdza się nadmiernie dobrze – tak „można” myśleć, ale zwyczaj stwierdzenie to nie współgra z rzeczywistością. Otóż dobrze skonstruowana dwurzędowa marynarka ponoć radzi sobie podczas ciepła lepiej, niż koszula ze złego materiału czy też splotu. Dzisiaj wpis z taką właśnie marynarką, którą musiałem założyć, niestety bez własnych chęci, wymusił to na mnie los. Co stwierdzam?

Marynarka dwurzędowa Marynarka dwurzędowa

Stwierdzam, że ludzie twierdzący, że lniana marynarka z koszulą wewnątrz daje „taki niesamowity” komfort cieplny – mijają się z prawdą. Być może psychika nakazuje im takie rozumowanie (elita!) lub ich wybory, czy też najnowsze zakupy muszą się w jakiś sposób zwrócić. Ale. Marynarka to dodatkowa warstwa materiału, która MUSI mieć wpływ na cyrkulację powietrza i nie ma bata, by tak nie było. Najlepsze sploty typu tropik wełniany, czy luźno tkany len – również zamykają w pewnym stopniu tę cyrkulację. Jak bardzo – to zależy wyłącznie od owej gęstości i samego materiału. Moim osobistym zdaniem nic tak dobrze na lato nie działa jak cienka koszulka lniana, bądź równie cienka koszula z tego samego materiału nieuzupełniona dodatkową warstwą. Dołożenie sobie dodatkowo marynarki jest grą nie wartą świeczki, którą odczuwam niczym chodzenie na szpilkach przez dziewczyny, które nie czują się w nich dobrze i ich ruchy stają się karykaturalne – ot, fashion victim.

Marynarka dwurzędowa Marynarka dwurzędowa

Parę słów o zestawie – jak widzicie kolory to skrajnie odważny wybór, bo mimo iż mam ich na sobie…dwa, w tym jeden absolutnie neutralny, to zestaw wyróżniał się jak żaden inny. Połączenia granatu z bielą są jak dla mnie cholernie urokliwymi i sam, gdy mam takową możliwość bądź przymus to staram się korzystać z ich dobrodziejstwa. Jak się czułem w tym outficie? Świetnie. Prócz oczywiście temperatury, która w tym ubraniu mnie dosłownie uderzyła w twarz, rzuciła na ziemię, przygniotła butem i kopnęła, a za każdym razem gdy wstawałem – to dostawałem kijem w plecy. Tyle w temacie pogody.

Przeczytaj koniecznie ->  PRAWIE święta! Sweter w renifery ;)

Marynarka dwurzędowa

Marynarka to wyrób, którego splot jest bardzo, ale to bardzo luźny – to bawełniana pika (podobno do polówek, lecz oczywiście zdecydowanie grubsza) w świetnej barwie radzącej sobie podczas lata jak marzenie. Oczywiście podczas normalnego LATA, nie podczas skwarów jakie ostatnio nawiedziły naszą Afrykańską Polskę.

Pod marynarką – koszulka lniana. Czemu koszulka lniana, a nie koszula? Bo tak przewiewnej i luźno tkanej koszuli nigdzie, nigdy, przenigdy nie widziałem. Wszystkie sploty, które można ocenić w koszuli jako „dobre” to tylko raptem jeden procent przewiewności jaką oferuje koszulka, którą prezentuję tutaj. Coś niesamowitego.

Na nogach białe jeansy, których użytkowość podczas lata niestety ogranicza się wyłącznie do zestawów aspirujących do bycia w jakiś sposób eleganckimi. Niestety nie mogę się przekonać do ich użycia w casualu, ale jako, że nabyłem nową parę – to przemyślę tę kwestię ponownie.

Marynarka dwurzędowa Marynarka dwurzędowa

A na stopach widziane ostatnio buty Kent Wang. Wybór tych butów był skrajnie prosty, otóż buty Converse mi tu skrajnie nie pasowały swoją absolutnie swobodną prezencją. Te buty ze względu na ich minimalizm wpasowały się w zestaw dokładnie tak, jak powinny się wpasować.

Marynarka – Zara, Podobna TUTAJ w Mango

Koszulka – H&M, Podobna TUTAJ na przecenie, niestety w cenie i tak dość wysokiej

Spodnie – Zara, TUTAJ fajny model w super cenie

Buty – Kent Wang, Podobne TUTAJ w fajnej cenie i TUTAJ piękny model, oczywiście również na przecenie

PS wybaczcie ostatnio brak mojego czasu nawet na odpisanie względem komentarzy czy maili – niestety jestem zarobiony i czasu mi brakuje. Jednak Casualism ma bardzo wysokie miejsce w moim sercu, więc swoje wolne chwile poświęcam na dopełnienie wpisu kosztem, niestety, dość słabej ostatnio interakcji z czytelnikami. Kwestia ta zmieni się już za parę dni 🙂 Przepraszam, szczerze!

Przeczytaj koniecznie ->  ZX'y i luz - męskie spodnie dresowe

Białe buty męskie

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Marynarka dwurzędowa
5 z 14 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

14 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *