Marynarka i jeansy

Casualism Blog Moda Męska – Marynarka i jeansy

Dzisiaj we wpisie zaprezentuję Wam marynarkę, którą widzieliście stosunkowo niedawno w bardzo eleganckiej odsłonie. Tym razem pokażę drugie, mocno swobodne oblicze zestawione z wprost najbardziej swobodnymi spodniami do noszenia na co dzień…Z jeansami. Tak więc: marynarka i jeansy.

1

Marynarka to model zaprezentowany w TYM wpisie i od tamtego czasu nie zmieniła się nadmiernie. Fakt i nowość jest jedynie taka, że podjąłem decyzję o odwinięciu rękawów. Poprzednio nosząc je podwinięte w ciągu dnia okazało się, że zagięcia wokół łokcia i ich duża „wąskość” połączona z bawełnianą, niezbyt śliską podszewką powodowały nadmierne unoszenie się rękawów. Fakt ten zauważyłem dopiero na zdjęciach 😉 Tym razem również podjąłem decyzję o podniesieniu kołnierza. Przy tej marynarce i kołnierzu pustym, bez wypełnienia – nie gryzie mi się to.

2 3

Pod spodem tym razem bluzka moim zdaniem dobrze uzupełniająca skrajnie swobodny charakter marynarki z tak wymiętolonej bawełny. Bluzka jako, iż jest biała, a rękawy wystają nieco spod mankietów marynarki – nie odciąga nadmiernie wzroku widza od całościowo „spokojnego” zestawu.

4

Za to na nogach jeansy w jasnej szarości i bardzo wąskim kroju podkreślające neutralność stroju. W sytuacji noszenia przez nas dość nieszablonowych zestawień warto zastosować chociażby neutralne kolory, które trochę przytłumią rozwiązania nieco „ekstrawaganckie” dla ogółu.

Co ciekawe – znacie powód dla którego w miejsce wzorzystej poszetki włożyłem w kieszonkę piersiową poszetkę białą? Jest prozaiczny i łatwy do wytłumaczenia. Otóż…chodziło o pełnię minimalizmu. Jakikolwiek wzór, jakikolwiek inny kolor – niepotrzebnie zwracałyby na siebie uwagę, zupełnie zbędną przy tym zestawie.

5

 

Na stopach zaś najbardziej minimalistyczne buty w mojej garderobie, które, analogicznie do spodni wyżej, służyły jako swoista baza dla reszty stroju jednocześnie dopełniając go. Zauważcie, że zestaw dzisiejszy mimo, iż nieco wyróżnia się na ulicy to kolorem nie zwraca na siebie uwagi. To powód, dla którego odbiór tej stylizacji jest neutralny i nie przynosi na myśl przesady.

7

Marynarka – Tommy Hilfiger, TUTAJ bardzo podobna

Bluzka – Zara

Jeansy – Bershka, TUTAJ, czy TUTAJ są podobne

ButyKent Wang, a TUTAJ recenzja

Poszetka – Christian Berg

8

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog Casual

Marynarka i jeansy
4.9 z 21 ocen

    ADD YOUR COMMENT