Marynarka w kratę

Casualism – Blog o Modzie Męskiej – Marynarka w kratę

Wpisy eleganckie ostatnio na Casualism goszczą najczęściej, dzisiaj kontynuuję ten trend. Z torbą OPPERMANN. Cała stylizacja mocno elegancka, dość zachowawcza i jednocześnie spokojna, choć na wierzchu marynarka w kratę. Zobaczcie sami!

1 2 3

Na górze marynarka w kratę, której użytkowość mimo zastosowania dość mocnego wzoru oceniam bardzo wysoko. Główną zasługą tego stanu rzeczy jest użyta kolorystyka szarości. Zdecydowanie polecam taki „występek” w postaci marynarki w kratę z dość prozaicznego względu. Otóż rzeczy gładkie mogą się szybko znudzić. Takim typem marynarki możemy naładować nasze akumulatory.

4 5 6

Pod spodem zwykła koszula oksford w kolorze błękitnym, co by rozbudzić nieco przyciszoną kolorystykę pozostałych części garderoby. Niestety, dopiero po zdjęciach zauważyłem, że krawat nie jest dociągnięty, więc widzimy niechlujną dziurę między górną częścią kołnierzyka a samym węzłem. Bardzo ten fakt mi przeszkadza w tych zdjęciach, ale proszę byście nie oceniali tego jako błąd, a niedopatrzenie.

7

Na nogach wełniane spodnie w kant. Powiem Wam, że spodnie z wełny zaprasowane w kant uzależniają i to uzależniają dość mocno. Jeśli są dobrze dopasowane i sprawnie użyte – to odwdzięczą się nowym, wyższym poziomem danego zestawu.

9

No i torba. Torbę opisywałem już TUTAJ, a TUTAJ jest na stronie. Tak jak myślałem, nie będzie to rzecz często użytkowana przeze mnie, czego byłem świadomy wybierając ją z oferty firmy Oppermann. Użyłem jej po raz pierwszy 😉 Generalnie torbę użyłem w bardzo lekkich warunkach miejskich – i mam tu na myśli warunki naprawdę lekkie. Transportowana na fotelu samochodu, niesiona w ręce przez jakieś 50 metrów łącznie. Niezwykle pojemna, mocno zwraca na siebie uwagę.

8

Buty to farbowane z brązu mokasyny. Teraz mimo koloru czarnego, to użytkowość tych butów oceniam zdecydowanie wyżej niż w chwili gdy były brązowe. W dalszym ciągu mają co prawda wady, które ciężko mi zaakceptować, ale duży brak czarnych butów skłonił mnie do malowania. A efektu nie żałuję.

Przeczytaj koniecznie ->  Marynarka lniana bez podszewki

10 11 12

The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Marynarka w kratę
5 z 6 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

16 Comments

 1. jj Reply

  Marynarka ładna, ale poszetkę zamieniłbym na błękitną, lub biała z błękitnym obszyciem. No i kołnierzyk wygląda słabo, bo jest button down. Button down może dobrze wyglądać z krawatem, ale tylko gdy odpowiednio się układa. Dół mi się podoba, chociaż widziałbym tam czarny pasek.

 2. mr.phill Reply

  Bardzo fajny zestaw. Dobra długość spodni jak i marynarki. Jedynie dość ryzykownie złamałeś zasady kolorów brąz – czerń – szary ale wyszło to bardzo dobrze. Brak paska bardzo nonszalancki ale czy wygodny ?? Każde spodnie kiedyś z dupska zjadą w szczególności kiedy się siada 🙂 Szkoda że na końcu wpisu nie podajesz „opisu zestawu” wraz z nazwami marek w których je nabyłeś bo za każdym razem trzeba się dopytywać …

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Informacje o metkach podaję wyłącznie wtedy, kiedy za pomocą tej informacji ktoś może dokonać zakupu. W przypadku gdy coś pochodzi z odległej kolekcji – to nie widzę potrzeby. Czy marynarka byłaby firmą Kiton, czy H&M – odbiór mimo metki będzie taki sam 🙂
   Brak paska to ostatnio mój ulubiony trend. Dobrze dopasowane w pasie spodnie u mnie się nie obsuwają, a pasek odczuwam jako konieczność przy niektórych. Ale gdzie tylko mogę – nie zakładam.

 3. Konrad Reply

  Sam mam podobną marynarkę i uwielbiam w niej chodzić. Wbrew podzielonym opiniom moja jest pozytywna. Niczym nie różni się od innych marynarek i sądzę, że dobór takowej to sprawa głęboko indywidualna a jak wiadomo o gustach nie powinno się rozmawiać. Pozdrawiam i czekam na kolejne posty!

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Paska nie było i przy tych spodniach nie będzie – bo po co, skoro się nie obsuwają? 😉 Zakładam pasek wyłącznie wtedy, gdy zmusi mnie do tego zbyt szeroki pas danych spodni.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Informacje o metkach podaję wyłącznie wtedy, kiedy za pomocą tej informacji ktoś może dokonać zakupu. W przypadku gdy coś pochodzi z odległej kolekcji – to nie widzę potrzeby. Czy marynarka byłaby firmą Kiton, czy H&M – odbiór mimo metki będzie taki sam 🙂 To H&M, ceny nie pamiętam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *