Marynarka w kratkę - Casualism Blog Moda Męska Marynarka w kratkę - Casualism Blog Moda Męska

Marynarka w kratkę

Casualism Blog Moda Męska – Marynarka w kratkę

Podczas ostatnich dni, gdy to temperatura mimo chłodnych poranków w ciągu dnia oscyluje wokoło 20 stopni chętnie zakładam marynarki. Ich forma, materiał czy budowa nie dość, że świetnie wyglądają to i czasami są w noszeniu lepsze niż kurtki. W szczególności te, które są w moim posiadaniu 😉 Przejdźmy więc do rzeczy. Marynarka w kratkę.

1 2

Marynarka to dość nowy zakup. Ustrzelona na portalu aukcyjnym sztuka, z której po pierwszej przymiarce nie do końca byłem zadowolony. Szerokie rękawy, wymiar w talii nie różniący się zbytnio od wymiaru w klatce – to wady, które dosłownie zniszczyły moje marzenia o taniej, ale ładnej marynarce w kratkę. Z pomocą przyszła osiedlowa krawcowa, której powierzyłem rzeczoną marynarkę bez żadnego strachu. Nie obawiałem się ani jej zepsucia, ani brzydkiego efektu końcowego, którego zapewne bym już nie poprawiał. Ot – zdecydowałem, że marynarka ta będzie dobrym testem sprawdzającym dla Pani krawcowej. Pani test przeszła wyśmienicie. Mimo dobrych sześćdziesięciu lat na karku dobrze wiedziała czego chcę, jak chcę, po co chcę. Ciekawe doświadczenie.

3 4

Sama marynarka to cholerny, bawełniano-lniany gnieciuch, którego prasowanie to niekończący się koszmar. Zostaje taka jak jest. Na zawsze. Efekt spotęgowało przeleżenie kilku godzin pod torbą z ciężką zawartością. Połóż torbę NA marynarce, potem dziękuj losowi.

Nie ma podszewki na plecach, ma podszewkę w rękawach, ma absolutnie zbędne poduszki w ramionach.

4 5

Pod spodem lniany t-shirt, który założyłem mimo początkowych sprzeciwów własnego poczucia gustu. Kiedyś PODJĄŁEM już próbę założenia podobnej koszulki lnianej pod cały garnitur i mimo wszystko efekt mi się spodobał, choć w komentarzach ściągnęliście mnie nieco na ziemię. Prawda jest taka, że użycie garnituru formalnego wyklucza użycie jakiejkolwiek koszulki. Tym razem marynarka jako casual absolutny nie gryzie się z koszulką. Przynajmniej moim zdaniem.

6

Na nogach znienawidzone przez mnie jeansy, które uwierzcie mi – ale przy jakiejkolwiek myśli im poświęconej wywołują u mnie palpitacje. Coś okropnego. Mimo ich poprawnego dopasowania są tak niewygodne, że nie potrafię na nie spojrzeć pozytywnie. Nie da się w tym chodzić, jak wykrochmalone drewno.

7

A stopy to białe trampki uzupełniające jasną koszulkę. Te trampki to minimalizm pełną gębą i uważam, że wpasowały się w zestaw w ramach którego została użyta marynarka. Podoba mi się końcowy efekt, choć zdjęcia nie ukazują zestawu w pełni jego „realnej prezencji”. Czyli mojej żałosnej, spodniowej niewygody 😉

Marynarka – N/N

Koszulka – H&M, Podobna

Jeansy – Bershka, Podobne

TrampkiKent Wang

8

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Marynarka w kratkę
4.96 z 25 ocen

    ADD YOUR COMMENT