Marynarka wełniana granatowa

Casualism Blog Męska Moda – Marynarka wełniana granatowa

Dzień jak co dzień, choć na blogu Casualism dzień jak co dzień codzienności w Polsce nierówny. Dzisiaj mam dla Was zestaw elegancki, aczkolwiek bez krawatowego uzupełnienia pod szyją. Pierwsze skrzypce w zestawie przypadły nowej, skrajnie niezbędnej w garderobie rzeczy. Marynarka wełniana granatowa.

1 2

Jak wiemy wszyscy kolorami „musowatymi” w garderobie jest granat, szarość i w swobodnej codzienności – czerń. Podkreśla i mówi to każdy (no, z wyjątkiem ostatniego koloru), ale czy to stwierdzenie ma związek z rzeczywistością? Tak! Przypadek marynarki w eleganckim wydaniu to wprost idealne potwierdzenie postawionej tutaj tezy o kolorach uniwersalnych. Ten model kupiłem niedawno i nie mam jej nic wielkiego do zarzucenia, a stawiając na szali także cenę – przechylam ją w stronę „dobrego” zakupu. Pasuje do wszystkiego co eleganckie, świetnie łączy się z szarością i cechuje się materiałem godnym marynarki – piękna, delikatna, lekko połyskująca wełna.

3

Pod nią – koszula oxford w paski błękitne na białym tle lub paski białe na tle błękitnym 😉 Tym wyborem chciałem do zestawu dopuścić nieco wzoru, który – jak widzimy – jest dzisiaj mocno odsunięty na boczny tor. Jest w tym sens, uwielbiam minimalizm. Wiecie pewnie już o tym od wielu miesięcy.

5

Na nogach wełniane spodnie, które tego sezonu zaliczyły dzisiaj swoje prawdopodobnie ostatnie wyjście. Faktem jest ich stosunkowa gruby materiał, który w lecie nie sprawdza się wzorowo. Choć…nie jest to dzisiaj bynajmniej poparte realnymi odczuciami fizycznymi, raczej dużą rolę odgrywała tutaj psychiczna kwestia.

Na stopach monki z Shoepassion, których gruby, mocno uwydatniony profil świetnie zgrywa się z bardzo wąskimi ujściami nogawek.

4

Zaś jako akcesoria dzisiaj otrzymane w prezencie od firmy Bransoletki She&HeBracelets (Instagram) bardzo miłe dla oka i ciała bransoletki plecione. Czy je polecam? Zdecydowanie tak! W szczególności gdy obarczone są tak niską ceną. Osobiście zapięcie polegające na ściąganiu dwóch sznureczków oceniam jako bardzo klasyczne, aczkolwiek wymagające wprawy. Po jej osiągnięciu będziemy cieszyć się nienaznaczonymi gumą bransoletkami 😉

Mam: TE i TE „niteczki” z kulkami, TE „niteczki” bez kulek, a także TAKIE SZNURKI z kulkami we wnętrzu. Paska do spodni nie przewidziałem.

6

 

Marynarka – Massimo Dutti, PODOBNA

Koszula – Hilfiger, PODOBNA

Spodnie – Tiger of Sweden

ButyShoepassion

Poszetka – Berg

AkcesoriaShe&He

7

The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Marynarka wełniana granatowa
4.84 z 19 ocen

    ADD YOUR COMMENT