Marzysz o domowym akwarium? Sprawdź, co powinieneś przygotować!

Marzysz o domowym akwarium? Sprawdź, co powinieneś przygotować!

Domowe akwarium to marzenie wielu osób. Wcale nie musisz być zapalonym wędkarzem ani fanatycznym entuzjastą zwierząt, aby docenić piękno życia wodnych stworzeń. Akwarium to nie tylko wyjątkowy element dekoracyjny, ale także źródło błogiego, domowego relaksu. Chcesz wiedzieć jak stworzyć własne akwarium w swoim domu i jakie gatunki roślin i rybek zaleca się początkującym akwarystom? Zobacz, co powinieneś wiedzieć!

Wpis sponsorowany

Akwarium wymaga zastosowania różnego rodzaju akcesoriów, które pomagają utrzymać równowagę biologiczną – jest ona niezbędna do stworzenia wodnym zwierzętom i roślinom warunków, w których mogą żyć. Jednym z takich akcesoriów jest grzałka do akwarium, która reguluje temperaturę wody w zbiorniku. Pamiętaj jednak, że budowa akwarium, to wieloetapowy proces, który w każdej fazie wymaga zastosowania innych rozwiązań. Chcesz wiedzieć więcej na temat zakładania domowego akwarium? Czytaj dalej!

Od czego zacząć zakładanie akwarium?

W sklepie akwarystycznym znajdziesz szeroki wybór akwariów, szafek pod akwaria oraz gotowych zestawów dla osób, które chcą nieco przyspieszyć proces zakładania domowego akwarium. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup któregoś z nich, zastanów się, czy dysponujesz odpowiednim miejscem i dostateczną przestrzenią, aby sprytnie wkomponować zbiornik w resztę otoczenia. Odpowiednia lokalizacja akwarium ma znaczenie nie tylko ze względu na walory estetyczne – ma ona realny wpływ na komfort żyjących w nim stworzeń.

Akwaria nie powinno zakładać się przy oknie ani w miejscu, w którym panuje duży przeciąg. Zbyt duże nasłonecznienie ścianek akwarium może wpływać na podniesienie temperatury wody, a to z kolei może zakłócić równowagę biologiczną w zbiorniku. Jeśli nie masz innego wyboru, zadbaj o to, aby ścianka, która jest najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych, byłą otoczona specjalną osłonką.

Rośliny i ryby akwariowe – jak wybrać odpowiednie gatunki

Wybór roślin i mieszkańców akwarium to jeden z najprzyjemniejszych momentów w życiu każdego początkującego akwarysty. Jeśli Twój zbiornik został już solidnie osadzony i wyposażony w akcesoria regulujące warunki bytowe wewnątrz akwarium, możesz przystąpić do jego wypełniania.

Jednym z głównych kryteriów wyboru roślin i ryb do akwarium, jest jego wielkość. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką, wybierz rośliny, których utrzymanie nie stanowi większego problemu. Wśród najczęściej polecanych znajdują się: wgłębka pływająca, anubias, rzęsa drobna, moczarka argentyńska, mech jawajski oraz zwartka Becketta.

Wybór odpowiednich rybek do akwarium jest już nieco bardziej skomplikowaną kwestią. Niektóre z nich wykazują bowiem zachowania agresywne w stosunku do przedstawicieli innych gatunków. Jeśli zamierzasz hodować rybki z różnych gatunków dowiedz się, czy nie są one swoimi antagonistami. Osobom początkującym zaleca się hodowlę mniej wymagających gatunków. Wśród nich znajdują się: głupik pawie oczko, mieczyk Hellera, platka, kardynałek chiński, danio pręgowany, brzanka wysmukła oraz neon czerwony.

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *