Męska inspiracja, kolaże – Jasne jeansy w zimie

Casualism Blog Moda Męska –  Jasne jeansy w zimie

Jasne jeansy to idealny atrybut letnich miesięcy. Idealny kolor na czas gdy za oknem upały, roznegliżowani ludzie i ból głowy od odwodnienia. Jak więc wcisnąć te spodnie do środowiska paskudnej pogody z niską temperaturą, stałej mżawki i braku jakichkolwiek promieni świetlnych innych od sztucznych? Dzisiejszym wpisem otworzę Wam nieco oczy na tę kwestię. Jasne jeansy w zimie, czas zaczynać!

3

1. Duże kontrasty.

Styl nieformalny, czyli szerzej znany jako „casual” ma jedną dość ciekawą cechę – brak ram trzymających właściciela przed próbami i nowymi rozwiązaniami. Ten kolaż jak widzicie stosuje zasadę skrajnie odwróconego kontrastu, do którego przyzwyczajeni jesteśmy od zawsze. Zwykle na naszych torsach mamy rzeczy jaśniejsze niż na nogach i to takiego typu rozwiązania widujemy najczęściej zarówno na ulicach, jak i na sobie. Odwrotność wymaga nieco zabawy. Zestaw ten stworzyłem mając na uwadze aktualną pogodę za oknem, więc paskudne, nagłe deszcze i niskie temperatury. Parka (PORADNIK o parkach) to dosłownie idealny kompan takich warunków atmosferycznych. Oliwkowy kolor jako totalna klasyka da sobie radę z błękitem jeansów. Same jeansy to model przecierany i trzymający się parki w fajny sposób, nienudny ale też nie nadmiernie angażujący. Buty uzupełniają zestaw kolorem mocno oddalonym od pozostałych części składowych. Zaś sweter to piękny i skrajnie legendarny model firmy RL w kolorze granatu, więc w kolorze bardzo łatwym do zestawienia z błękitem. Koniecznie go zobaczcie, bo z zakupem będzie ciężej. Cenowo to…kaliber dość konkretny..

2. Smart-casual.

Ciekawym rozwiązaniem dla jasnych jeansów jest ich zestawienie z barwami kojarzonymi z „ziemnymi”, więc odcieniami parki jak powyżej czy brązowej marynarki, jak w akapicie który czytacie aktualnie. Brąz z błękitem świetnie się zgrywa tworząc zestawienia w stylu preppy (tutaj, tutaj, tutaj i jeszcze tutaj świetne albumy w tym stylu), które to poczucie łatwo zwiększyć przez zastosowanie swetra o wzorze fair isle (TUTAJ poradnik o swetrach). Wysokie, brązowe buty w zestawieniu z ładnym paskiem skórzanym dopełniają cały zestaw dając zarówno ciepło dla ciała, jak i świetny wygląd przypominający o pogodzie, ale nie zapominający o stylu właściciela.

Przeczytaj koniecznie ->  Kolaż - trencz?

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Męska inspiracja, kolaże – Jasne jeansy w zimie
5 z 12 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

    1. The-Bigwig Post author Reply

      No…cena jak na nasze realia dość zaporowa, ale spójrz na to w taki sposób. Rynek macierzysty RL to wiadomo, USA. Tam sweter ten jednak wychodzi tak tanio dla przeciętnego kupującego, jak wiele swetrów z Zary na naszego, Polskiego przeciętnego konsumenta. Co poradzimy.
      No i warto odnotować fakt, że rzeczy z „Misiem” od RL to totalna legenda i Ralph dobrze o tym wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *