Męska kurtka skórzana…ramoneska!

Casualism – Blog Moda Męska – Męska kurtka skórzana

Cóż, nastać ten dzień powinien już dawno, ale nastał dopiero teraz. Wreszcie ramoneska (biker jacket) czyli męska kurtka skórzana wpadła w moje sidła i zbyt prędko z nich się nie wydostanie. To model kurtki, który chodził za mną już wiele, wiele długich miesięcy i spośród wielu „odstających” od mojego ideału modeli znalazłem model spełniający moje wymogi praktycznie w stu procentach.

1 2

Zacznijmy od zakrystii tego zestawu. Zestaw jest mocno, ale to bardzo mocno…hmm…jak to nazwać. Tu mam problem niemały, bo na ten styl nie mogę znaleźć dobrego słowa, do streetwearu ten zestaw nie pasuje mi do końca. „Wybiegowy”, „sklepowy”- może to dobre słowa go obrazujące? Zarzućcie okiem na SSENSE.COM – jakbyście ten styl nazwali? Od zawsze podobał mi się styl kurtek Ricka Owensa, choć porównanie w kontekście ceny i jakości jest chybiona, ale krzta sensu pozostaje.

3 4 5

Biker jacket – czyli skórzana ramoneska to model absolutnie ponadczoswy i W TYM WPISIE opisałem jej wygląd i sposoby noszenia bardzo dokładnie. Zapoznajcie się proszę z tym wpisem jeśli nie zrobiliście tego do tej pory.
Model, który mam na sobie jest fajną wariacją kurtki tego rodzaju. Ma asymetryczne zapięcie, ma szeroki kołnierz, jest bardzo wąska i ma idealnej długości rękawy, a także szerokość barków. Z tym, że nie ma róż bez kolców. Skóra jest słabej jakości, wolałbym też srebrne i grubsze zamki błyskawiczne a także by od długości całej kurtki odjąć 2-3 cm – choć to akurat patrząc na zdjęcia w tym wpisie byłoby mocno ryzykowne. Ale to detale. Jako całość – bardzo się polubiliśmy. A wiecie co jest najśmieszniejsze? Że zwęziłem ją po zakupie…sam! Oj, to była moja pierwsza przeróbka kurtki skórzanej i tyle stresu nie zjadłem nigdy. Maszyna do szycia również stwierdziła, że taka grubość skóry to dla niej ostateczność, choć najcieńsza igła stworzona do jeansu sprawdziła się perfekcyjnie. Nawet się nie starła, a maszyna nie zepsuła.

6 7

Pod kurtką widzimy nietypową bluzkę. Długa, ze zbyt długimi rękawami o oversizowym kroju, która wpasowała się w mój dzisiejszy styl absolutnie tak, jak nie dopasowałoby się nic innego. Rękawy kurtki są dobrej długość, z kolei bluzka zaserwowała mi świetne pole do manewru, efekt jest ciekawy. Z resztą – to samo tyczy się dołu.

8 9

10

Na nogach szare spodnie Lee. Fajne spodnie, generalnie polecam. Choć może się Wam to wydawać dziwne to…nie lubię elastycznych jeansów. Zawsze wydaje mi się, że łatwiej i szybciej się wyciągają, szczególnie na tyłku i kolanach. Może to tylko wrażenie niepodparte faktami.

11 12 13

A na stopach widzimy czarne New Balance ML574SPK. Czarne jak smoła. To model idealny w kwestii ciemnej kolorystyki. Do pory ich zakupu na rynku widziałem głównie modele ze zbyt dużą ilością kontrastującej bieli. Te mogę nazwać „mrocznymi” – i dokładnie takiego modelu szukałem.

14 15

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Męska kurtka skórzana…ramoneska!
3.78 z 9 ocen

    ADD YOUR COMMENT