Męskie golfy – ALBUM inspiracyjny

Casualism Blog Moda Męska – Męskie golfy, ALBUM inspiracyjny

Męskie golfy…temat trudny, ale na męskiej blogosferze całkowicie niewyczerpany. Mam wrażenie, że tę część garderoby traktuje się po macoszemu nie dając golfom wystarczającej atencji. Co ja na ten temat uważam?

LaxADET

Uważam co następuje. Golf noszony swobodnie potrafi wyglądać wprost zjawiskowo szczególnie, gdy jego materiał jest gruby, a pozostałe składowe zestawu trzymają identyczny poziom casualu. A co z elegancją? Elegancja, czyli moda z lat ubiegłych na tę kwestię zapatruje się skrajnie inaczej. Otóż linia oddzielająca przesadę i przesyt od zestawienia wprost wspaniałego jest niezwykle cienka i przeważnie niezbyt starannie przekraczana przez adeptów męskiej mody. Mam zdanie takie, że golf wykonany z grubej wełny noszony skrajnie casualowo potrafi wyglądać pięknie w dużym odsetków przypadków. Gdy zaś kwestia tyczy się mody eleganckiej – to szansa spotkania świetnego zestawienia spada.

Jak WY oceniacie ten element naszej męskiej garderoby? Czy doszukujcie się w nim wyłącznie wad, czy może ich zalety je równoważną, czy też ich zalety są na tyle ewidentne, że oceniacie je jako „must-have„?

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Męskie golfy – ALBUM inspiracyjny
5 z 16 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

8 Comments

 1. Sebastian Reply

  Moim zdaniem to bardzo trudny element garderoby. Nie polecałbym eksperymentów z golfem osobom, które nie wierzą jeszcze we własne wyczucie stylu.
  Nie traktowałbym go jako „must-have”, bo jest za mało przydatny, ale może być raz w czas jakimś powiewem świeżości. Aha, no i nie każdemu golf po prostu pasuje 😉

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Zgadzam się z Tobą. Noszenie golfa bywa zadanie dość trudnym bo opcji na niepowodzenie jest zdecydowanie więcej niż tych, które w powodzeniu mogą pomóc 😉

 2. HiImJack Reply

  Troszkę mało korzystne zdjęcia wybrałeś. W tamtym roku gdy moda na golfy zdecydowanie wróciła na blogu mr. Vintage pojawił się post na ten temat i tam prezentowane zestawy wyglądają zjawiskowo. Więc moim zdaniem golf zarówno w wersji casualowej jak i eleganckiej może wyglądać dobrze. Pozdrawiam

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Wszystkie zdjęcia wybrane są specjalnie. Właśnie po to, by golfów nie pokazywać wyłącznie w ramach świetnie skoordynowanego zestawu wprost z okładki gazet. Często takiego w dodatku, który naprawdę ciężko wykorzystać w życiu. Te zdjęcia mają pokazywać mężczyznę w golfie. Tyle 😉 Dzięki za opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *