Męskie inspiracje – HE by Mango

Casualism Blog Moda Męska – Męskie inspiracje – HE By Mango

Dzisiaj kontynuując trend z ostatniego wpisu, który również serwowany był w sobotnie popołudnie – proszę, oto kolejny. Tym razem podjąłem próbę przyswojenia płaszcza ze sklepu HE By Mango, który z początku nie wydawał mi się zbytnio prosty w użytkowaniu. Sklep nie jest najtańszy, więc nie oczekujmy najniższych cen. Dzisiaj szaro, cicho, spokojnie i pasownie do pogody.

A czemu płaszcz nie jest prosty? Bo jego kolorystyka, czyli „blokowe” łączenie kolorów dołu z górą o niezwykle wysokim kontraście to rzecz ciężka do uniesienia bez osiągnięcia niezwykle brzydkiego efektu przeładowania. Zaczynajmy.

 


  1. Monochromatyczny minimalizm.

1

Piękno minimalizmu jak dla mnie od zawsze jest absolutnie niedoścignione. Ostre kolorystycznie rzeczy nie zawsze są tak bardzo zwracające uwagę otoczenia jak te minimalistyczne. Neutralność jest wspaniała, a ten zestaw daje temu wyraz. Ciemne kolory bardzo dobrze pasują do aury jaką darzy nas teraz matka natura. Akcesoria, jak torba w iście zimowy wzór oraz wysokie buty skórzane świetnie dopełniają ten zestaw.

PłaszczSweterSpodnie Buty Torba Pasek

 


 2. Prawie zwykle. Prawie.

2

Ten zestaw z kolei będzie dla większości najłatwiejszy do użytkowania, głównie ze względu na szeroko dostępne i łatwe do aranżacji poszczególne elementy tego stroju. Całość cechuje się prostotą, ale niejednolitą i zróżnicowaną. Do wnętrza swetra włożona została fajna i pasująca tu koszula. Jeansy pasują wagowo i materiałowo do grubego płaszcza, a w połączeniu z butami na grubej podeszwie stworzą „zima-ready” efekt.

PłaszczSweter Jeansy Buty Pasek

 


 3. Budrysówka na elegancko

3

Budrysówka to element garderoby przeznaczony do absolutnie casualowych i swobodnych zestawień. Ale jak to zwykłem mówić – zasady nie zawsze bywają sensowne – ale płaszcz ten ze względu na materiał, formę, kolor czy poszczególne detale faktycznie taki jest. Oczywiście nie szkodzi to w jego roli jako „dość” eleganckiego okrycia wierzchniego. Dla tych bardziej odważnych z nas. Płaszcz typu duffle coat zwykle nie jest płaszczem mocno dopasowanym, a wprost luźnym i komfortowym, nie będzie więc problemem wbicie do jego wnętrza ciekawej marynarki. Pamiętajmy chcąc podnieść formalność danej rzeczy o zastosowaniu pasującego akompaniamentu. Przy garniturze z gładkiej wełny w kolorze niebieskim ten płaszcz gryzłby się niesamowicie.

Przeczytaj koniecznie ->  Styl aktorów, Styl Marlona Brando

PłaszczMarynarka Spodnie Buty Pasek Rękawiczki

 

A tu POPRZEDNI WPIS w tym samym typie, dotyczący H&M.

The-Bigwig

Casialism – Moda Męska Casual

Męskie inspiracje – HE by Mango
4.6 z 8 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Ping

 1. Pingback: Męskie inspiracje jesienne - Casualism Blog Moda Męska

6 Comments

 1. Jakub Reply

  He by mango mega mi sie podoba, ale zupełnie nie potrafię trafić u nich z rozmiarówka. Teraz zamówiłem marynarko-kurtkę pikowana rozmiar xl, zobaczymy jak będzie lezala

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Też słyszałem o problemach z rozmiarówką, ale powiem Ci szczerze, że jeszcze nie próbowałem niczego z ich asortymentu. Podziel się efektami jak kurtka przyjdzie do Ciebie.

 2. JJ Reply

  Arghh, kiedy doczekam czasów, gdy takie właśnie sklepy będą w Polsce otwierać placówki? Ich problemem jest właśnie rozmiarówka, ciężko trafić.

  Co do wpisu to zestawy są dla mnie dużo bardziej atrakcyjne niż poprzednio, ale to pewnie wynika z oferty sklepów.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   HE by Mango mają jeden sklep stacjonarny – to niestety zbyt mało jak na każde, ni tylko Polskie warunki. Ale myślę, że to się zmieni, raczej kwestia czasu niż pytania „czy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *