Męskie inspiracje MANGO - Casualism Blog Moda Męska Męskie inspiracje MANGO - Casualism Blog Moda Męska

Męskie inspiracje – HE by Mango

Casualism Blog Moda Męska – Męskie inspiracje – HE By Mango

Dzisiaj kontynuując trend z ostatniego wpisu, który również serwowany był w sobotnie popołudnie – proszę, oto kolejny. Tym razem podjąłem próbę przyswojenia płaszcza ze sklepu HE By Mango, który z początku nie wydawał mi się zbytnio prosty w użytkowaniu. Sklep nie jest najtańszy, więc nie oczekujmy najniższych cen. Dzisiaj szaro, cicho, spokojnie i pasownie do pogody.

A czemu płaszcz nie jest prosty? Bo jego kolorystyka, czyli „blokowe” łączenie kolorów dołu z górą o niezwykle wysokim kontraście to rzecz ciężka do uniesienia bez osiągnięcia niezwykle brzydkiego efektu przeładowania. Zaczynajmy.

 


  1. Monochromatyczny minimalizm.

1

Piękno minimalizmu jak dla mnie od zawsze jest absolutnie niedoścignione. Ostre kolorystycznie rzeczy nie zawsze są tak bardzo zwracające uwagę otoczenia jak te minimalistyczne. Neutralność jest wspaniała, a ten zestaw daje temu wyraz. Ciemne kolory bardzo dobrze pasują do aury jaką darzy nas teraz matka natura. Akcesoria, jak torba w iście zimowy wzór oraz wysokie buty skórzane świetnie dopełniają ten zestaw.

PłaszczSweterSpodnie Buty Torba Pasek

 


 2. Prawie zwykle. Prawie.

2

Ten zestaw z kolei będzie dla większości najłatwiejszy do użytkowania, głównie ze względu na szeroko dostępne i łatwe do aranżacji poszczególne elementy tego stroju. Całość cechuje się prostotą, ale niejednolitą i zróżnicowaną. Do wnętrza swetra włożona została fajna i pasująca tu koszula. Jeansy pasują wagowo i materiałowo do grubego płaszcza, a w połączeniu z butami na grubej podeszwie stworzą „zima-ready” efekt.

PłaszczSweter Jeansy Buty Pasek

 


 3. Budrysówka na elegancko

3

Budrysówka to element garderoby przeznaczony do absolutnie casualowych i swobodnych zestawień. Ale jak to zwykłem mówić – zasady nie zawsze bywają sensowne – ale płaszcz ten ze względu na materiał, formę, kolor czy poszczególne detale faktycznie taki jest. Oczywiście nie szkodzi to w jego roli jako „dość” eleganckiego okrycia wierzchniego. Dla tych bardziej odważnych z nas. Płaszcz typu duffle coat zwykle nie jest płaszczem mocno dopasowanym, a wprost luźnym i komfortowym, nie będzie więc problemem wbicie do jego wnętrza ciekawej marynarki. Pamiętajmy chcąc podnieść formalność danej rzeczy o zastosowaniu pasującego akompaniamentu. Przy garniturze z gładkiej wełny w kolorze niebieskim ten płaszcz gryzłby się niesamowicie.

PłaszczMarynarka Spodnie Buty Pasek Rękawiczki

 

A tu POPRZEDNI WPIS w tym samym typie, dotyczący H&M.

The-Bigwig

Casialism – Moda Męska Casual

Męskie inspiracje – HE by Mango
4.63 z 8 ocen

    ADD YOUR COMMENT