Męskie inspiracje na jesień – łączone

Casualism Blog Moda Męska – Męskie inspiracje na jesień

Dzisiaj wpis sobotni pokazujący Wam ciekawe, męskie inspiracje na jesień. Tym razem nie skupię się tylko i wyłącznie na obrębie jednego sklepu, a poruszę ich kilka, łącząc zawarte tam rzeczy w ciekawe kolaże. Oczywiście dalej kontynuujemy trend dopasowywania kolorów i „wagi” materiałów do ogarniającej nas aury. Zobaczymy więc stonowane, ciche, nierzucające się w oczy elementy ciekawe dla oka przy pogodzie takiej, jaką mamy teraz. Pamiętajmy, że w prostocie jest moc.

Wezmę pod uwagę sklepy, w których łatwo dokonać zarówno zakupu, jak i wybierać wśród dziesiątek, świetnych jakościowo rzeczy, czyli ASOS, Zalando, JeansStore i ButyJana.

 


 

1. W sportowym, wyluzowanym stylu na jesień.

1

 

Jesienna pogoda codziennie raczy nas czymś, czego zwykle się nie spodziewamy. Czy to deszcz, czy to słońce, czy temperatura oscylująca wokół zera – wszystko to codziennie rano oceniamy jako dużą niespodziankę. Zestaw, który przygotowałem dla Was powyżej jest odpowiedzią na niecne zamiary jesieni w postaci niskiej temperatury. Jesień to świetna okazja do zabawy w faktury materiałów, z tego względu powyżej użyty sweter ma na sobie ją niezwykle wyraźną, jest to melanż. Do tego ciemne, najbardziej klasyczne spodnie jakie wręcz teraz można znaleźć, które do tego zestawu pasują w punkt. Uzupełnione w czarne trzewiki nadające zestawowi „chłodnego” charakteru, do kompletu oczywiście czarny pasek skórzany. Jako dodatki przewidziałem czapkę z wełny jagnięcej, ciepłe skarpety i plecak powstały ze współpracy firmy Harris Tweed oferującej ten znakomity materiał i Asos. Ciekawa kolaboracja, polecam przejrzeć wszystkie ich produkty.

SweterJeansyButyPasekSkarpetyCzapkaPlecak

 


 

2. AirMaxy?

2

 

AirMaxy, czyli absolutnie legendarny już model firmy Nike stale zwiększa swój zasięg. Główna w tym zasługa dużego „ciśnienia” na te buty wśród młodzieżowych kręgów oraz stałe jego podbudowywanie wypuszczanymi ciągle nowymi kolorystykami. Ta, którą wybrałem (model 1 Premium, świetna cena!) cechuje się stosunkowo niewielkim kontrastem, z wyłączeniem ostrego pomarańczu jako niecodzienny dodatek. Jako, że materiał z kolei jest zamszowy – świetnie będzie wyglądał na jesienną (nie-)pogodę. Do zestawu dołożyłem ciemnogranatowe spodnie, błękitną koszulę z materiału chambray (cienki jeans) oraz granatową, puchową kamizelkę. Jako dodatki przewidziałem czapkę nadającą fajny luz do zestawu i rękawiczki bez palców nawiązujące do niej.

ButyKamizelkaKoszulaSpodnieCzapkaRękawiczki

 


 

3. Wariacja zestawu klubowego.

3

Ten zestaw jako „róbmy biznes” sprawdzi się w każdej sytuacji wymagającej bycia „sharp” – więc w sytuacjach biznesowych i formalnych. Jest to wariacja zestawu klubowego, który w oryginale i zamierzeniu powstał poprzez zestawienie ze sobą marynarki w gładkim granacie ze złotymi guzikami, oraz wełnianych, szarych spodni. Wymieniając gładką marynarkę na taką w kratę (mocno monochromatyczną – dzięki czemu unikniemy efektu przebrania w początkowych fazach zainteresowania ubiorem) osiągnąłem zestaw bardzo ciekawy dla oka – ale absolutnie nie nudny. Uzupełniłem ją w równie odstającą od reguły koszulę w mikro kratę. Tutaj pasuje przedstawić Wam pewną zasadę. Łączenie dwóch takich samych wzorów (krata/kratka) nie jest trudne – wystarczy rozróżnić je wielkością. Krata na marynarce jest duża, krateczka na koszuli – jest w małej skali, oba wzory dzięki temu ze sobą współpracują. Buty to cieszące się uznaniem Monki, uzupełnione w czarny i minimalistyczny pasek. Jako dwa, dość wyróżniające się dodatki przewidziałem poszetkę z wełny (jako swoisty ukłon w stronę pogody) oraz krawat w kolorze bardziej wyrazistego granatu. Zauważcie również połączenie kropek na poszetce oraz na krawacie, jest to pewnego rodzaju nienachalne dopasowanie.

MarynarkaSpodnieKoszulaButy PasekKrawatPoszetka

 

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Męskie inspiracje na jesień – łączone
5 z 16 ocen

    ADD YOUR COMMENT