MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY – CZY JEST SKUTECZNYM SPOSOBEM NA ŁYSIENIE

Mikropigmentacja skóry głowy – czy jest skutecznym sposobem na łysienie?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg przeznaczony dla osób borykających się z problemem różnego rodzaju łysienia czy znacznej utraty włosów. Jest odpowiedni zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, dla których łysienie oznacza utratę pewności siebie, pogorszone samopoczucie, a nawet izolację społeczną i depresję. Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy, jakie są jej zalety, wskazania i przeciwskazania?

Wpis sponsorowany

Mikropigmentacja – charakterystyka zabiegu

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy inaczej nazywany zabiegiem SMP (Scalp Micropigmentation) polega na wprowadzeniu, przy pomocy specjalnej igły, idealnie dobranego pigmentu do warstwy naskórka. Jego efektem jest optyczne zagęszczenie włosów, uzyskanie zacienienia skóry głowy i wyglądu bardzo krótko przyciętych włosów oraz ukrycie wielu problemów związanych z łysieniem czy uszkodzeniami skóry na głowie, jak np. blizny i przebarwienia. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny, ponieważ barwniki wprowadzane są płytko w skórę – co nie powoduje nadmiernego dyskomfortu. Mikropigmentacjęwykonuje się zazwyczaj w 3 sesjach – każda z nich trwa od 2 do 4 godzin.

Mikropigmentacja skóry głowy, a tradycyjny tatuaż

Sposób przeprowadzania zabiegu mikropigmentacji przypomina w pewnym sensie technikę wykonywania tatuażu. Jednak jest to tylko powierzchowne podobieństwo, ponieważ tych dwóch zabiegów nie należy utożsamiać. Przede wszystkim do zabiegu SMPużywane są biodegradowalne barwniki o innym składzie aniżeli pigmenty do tatuażu, a także inna jest głębokość ich wprowadzania. Jak już powyżej było wspomniane – mikropigmentacja sięga tylko warstwy naskórka, natomiast tatuaż – skóry właściwej. To powoduje, że w odróżnieniu od tradycyjnego tatuażu, efekty SMP można łatwiej korygować lub całkowicie usunąć laserowo.

Mikropigmentacja włosów – dla kogo jest przeznaczona

Zabieg SMP przeznaczony jest dla osób z różnymi typami łysienia, zarówno łysienia typu męskiego, czyli androgenowego, jak i plackowatego. Odpowiedni jest także przy dużo rzadziej występującym łysieniu bliznowaciejącym, które powoduje całkowitą i nieodwracalną utratę włosów i dodatkowo wiąże się ze zbliznowaceniem tkanki łącznej. Warto go zastosować również w przypadku istniejących blizn, powstałych np. po operacji czy nieudanej transplantacji włosów.

Przeczytaj koniecznie ->  Piżamy męskie - przegląd najpopularniejszych modeli

Przygotowanie do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą w celu omówienia wszystkich ważnych kwestii: istniejących chorób, przeciwskazań, oczekiwanych efektów, dobrania koloru pigmentu czy ustalenia linii włosów. Bezpośrednio przed mikropigmentacjąnie należy przyjmować leków wpływających na rozrzedzenie krwi, a dzień wcześniej nie spożywać alkoholu. Nie należy również opalać skóry głowy, a jeśli efektem zabiegu ma być imitacja króciutkich włosów głowa powinna zostać ostrzyżona całkowicie.

Jakie są zalety zabiegu SMP

 • idealne dobranie koloru pigmentu gwarantuje naturalny wygląd
 • efekty widoczne od razu po zabiegu
 • krótki okres rekonwalescencji
 • zabieg odpowiedni dla różnych typów łysienia
 • niski koszt zabiegu w porównaniu do innych metod
 • znaczna poprawa wyglądu i samopoczucia
 • zadowalający efekt utrzymujący się około 3-4 lata

Mikropigmentacja włosów – przeciwskazania

Do najczęstszych przyczyn wykluczających możliwość wykonania zabiegu należą:

 • choroby rogówki i siatkówki oka,
 • hemofilia
 • epilepsja
 • choroby skóry głowy: łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, grzybica czy nadmierne rogowacenie naskórka
 • nowotwory skóry głowy
 • trwające kuracje antybiotykowe i sterydowe

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy nie jest metodą leczenia łysienia, odzyskania czy wzmocnienia włosów, jednak dzięki swoim znakomitym efektom maskującym defekty i braki może w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy komfortu psychicznego, a co za tym idzie również jakości życia.

Najważniejsze jest jednak to, aby zadbać o zdrową skórę twarzy i usunąć wszelkie wysypki.

Decydując się na zabieg wybierz sprawdzoną i renomowaną klinikię. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://klinikasmp.pl 

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *