Mocny kolor jako akcent. Poradnik i kolaże.

Casualism Blog Moda Męska – Mocny kolor jako akcent

Uwielbiam kolorystykę zdecydowanie monochromatyczną. Z kolorami „tęczy” idącej od czerni do bieli, więc poprzez jasne czy ciemne szarości. To jedyne kolory, z którymi byłbym w stanie żyć po dzień ostateczny nie odwracając wzroku w żółte, czerwone czy granatowe i inne ekwiwalenty. Jednak bywają dni, podczas których decyduję się na ich użycie. Jedne dni to dni, które pewnymi spotkaniami wymagają ich użycia nie chcąc być odczuwanym jako nudnym. Niestety, pogląd większości ludzi na absolutnie niekolorowe ubrania bywa druzgocąco zły. Inne dni to takie, gdzie użycie koloru sprowadza się wyłącznie do jednej rzeczy. Dzisiaj dwa takie kolaże. Mocny kolor jako akcent!

Będzie parę słów poradnikowych, ale jako, że temat jest krótki i treściwy – to skupimy się na praktycznych przykładach.

3

1. Akcent kolorystyczny w casualu.

1

KurtkaKoszulkaSpodnieButyPasek

Zdecydowanie najprostszą formą ekspresji stylu monochromatycznego z akcentem jest użycie całego ubioru w kolorze monochromatycznym, a w kolorze innym – wyłącznie okrycia wierzchniego. To zestawienie, które zazwyczaj bywa proste w aranżacji i dobre w końcowym efekcie.

Zadbajmy też, by nie być „nudnym” we własnych oczach i walczyć o wyróżnienie swoich rzeczy monochromatycznych. Czy to zamkami na spodniach, czy pięknym, melanżowym materiałem koszulki i sposobem farbowania garment dye. Czerń z bielą w najprostszych modelach szybko się nudzi, a chcąc być wiernym temu stylowi warto zadbać o różnorodność.

W przypadku gdy na sobie mamy ubrania w skali szarości warto zauważyć, że ciężko o „trudne” kolory co chciałem Wam ukazać tym właśnie kolażem. Ostra, czerwona kurtka ze skóry sprawdzi się dobrze wyłącznie wtedy, gdy jako jedyna będzie „w kolorze”. Innym niż szarości, czernie i biel. Styl ten daje więc szanse na użytkowanie rzeczy, których nigdy byśmy o to nie podejrzewali, skreślając je jako „nieużytkowalne„.

Przeczytaj koniecznie ->  Poradnik - Grube swetry męskie

2. Mocny wzór jako akcent?

2

Mocne wzory wchodzą do kategorii akcentów kolorystycznych jak w margarynę i to taką wystaną na upale. Otóż użytkowość rzeczy z bardzo, ale to bardzo mocnym wzorem nigdy nie jest łatwiejsza niż wtedy, gdy mamy na sobie jako główne rzeczy wyłącznie monochromatyczne barwy. W tym zestawie piękne buty Kenzo w naprawdę mocnym wzorze, typowym dla tej marki są świetnymi kompanami dla absolutnie, ale to absolutnie „pustego” tła w postaci czarnej bluzy i klasycznym kroju i białej koszulki, ale już w kroju nieklasycznym. Do tego typowe czarne jeansy i zestaw z butami tak mocnymi kolorystyczne można uznać za udany.

BluzaKoszulkaSpodnieButy

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

  1. Alan Reply

    Cześć,
    od jakiegoś czasu chętnie zaglądam na twój blog. Bardzo lubię ukazywane stylizacje, których z pewnością nie kopiuję, natomiast czerpię z nich inspirację. Znajduję tu często zastosowanie, na które wcześniej nie wpadłem lub przekonuję się do jakiegoś, na które ja bym się nie odważył. Szanuję blog zarówno za pomysły, jak i lekkość języka, którym to wszystko przytaczasz. Muszę ci jednak zwrócić uwagę, że sposób w jaki formujesz zdania powoli przekracza cienką linię pomiędzy „Lekkością pióra”, swobodnym stylem, a niepoprawnością stylistyczną. Jest to moje subiektywne zdanie, które treści akapitów się nie ima. Natomiast przez te nieudane zabiegi ( przynajmniej w moim przypadku ) powoduje sytuacje, że czasami muszę zdanie przeczytać dwa razy, nim zrozumiem przekaz. Mam nadzieję, że nie weźmiesz tego do siebie, jest to tylko mała porada. Życzę wszystkiego dobrego!

    1. The-Bigwig Post author Reply

      Na wstępie bardzo dziękuję za każde pozytywne słowo i długi wywód na mój temat. Cenię sobie każdorazowo opinię, która może coś wnieść w życie Casualism. Zaś co do minusów, które opisujesz. Niestety (może -stety?) ten styl pisma ciągnie się za mną od liceum i tam również byłem za niego ganiony, ale koniec końców wychodziłem na nim lepiej niż 99% ówczesnej klasy 😉 Taka moja maniera, której zmienić już chyba nie będę potrafił. Przyjęcie na cały etat osoby poprawiającej moje błędy stylistyczne to tylko pobożne życzenia, ale wiem o czym mówisz. Póki co do sprawdzania tekstu powoli zaprzęgam narzeczoną choć i ona w nadmiarze mojego stylu pisma czasami się zatopi i pominie nie jedno 😉 Dzięki i wzajemnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *