Moda na płótnie – ciekawa inspiracja – Casualism Blog Moda Męska

Casualism Blog Moda Męska – Moda na płótnie – ciekawa inspiracja –

Czy blog o męskiej modzie (przecież końcówka nazwy „Casualism – blog moda męska” mówi samo za siebie) byłby pełny bez „dziwactw”?! Często na łamach Casualism widzimy wiele świetnych zdjęć obrazujących styl. Sposób noszenia się, wygląd zewnętrzny i inne tego typu „pierdoły”. Są jednak dni, podczas których warto pokazać coś nowego, ciekawego i niby niewiele wnoszącego w świat mody. Dzisiaj krótki wpis inspiracyjny, a w nim moda na płótnie spod płótna znanego w światku „art” Pana Barkley L. Hendricks’a.

blog moda meska, moda męska blog, blog o męskiej modzie, blog mdoy męskiej, blog modowy dla mężczyzny

Hendricks, zmarły niedawno w wieku 72 lat artysta to rewelacyjny przykład człowieka, który ma bardzo ciekawe spojrzenie na modę. Modę, którą sam kreował poprzez piękne obrazy wielkości rzeczywistej, więc realnie odzwierciedlającej modela lub modelkę, zazwyczaj na jednolitym tle. Wszystkich obrazów spośród sporej kolekcji nie sposób wymienić, jednak jest sporo wręcz wybitnych. Idealną grę światła, kolorów, wyrazu twarzy czy też samego ubioru. Nie sposób również nie zauważyć, że Hendricks uwielbiał ciekawe lata w kwestii mody. Ich wpływ na wykonanie i sposób prezentacji jest dość ewidentny. Szerokie nogawki, mnóstwo kolorów, zachwiane proporcje sylwetki to tylko niektóre ze znaków rozpoznawczych. Zobaczcie na poniższym albumie jak malował Hendricks.

Inspiration: Barkley L. Hendricks

Po albumie jak zawsze pora na przemyślenia. Poza docenieniem kunsztu pracy mistrza pędzla warto także zwrócić uwagę na pojęcie mody. W obrazach namalowanych przez Hendricks’a większość obrazu stanowi tło, które będące jednolitym oddaje praktycznie pełnię atencji ubraniom i osobowości prezentowanych ludzi. Twarz to ledwie cząstka całości, dlatego też Hendricks wybierając kolorowo ubranych ludzi zwracał również uwagę na ubrania i styl, który prezentowali. Bardzo, bardzo ciekawa odskocznia od pojęcia mody, czyż nie? Zamknięcie na konkrety nie zawsze popłaca, a wręcz często psuje – moda na ten przykład to dziedzina, w której różnorodność powinniśmy mieć we krwi.

Przeczytaj koniecznie ->  Brązowe spodnie męskie

Adrian / The-Bigwig

Casualism Blog Moda Męska Casual – Moda na płótnie – ciekawa inspiracja

Moda na płótnie – ciekawa inspiracja – Casualism Blog Moda Męska
5 z 33 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *